Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Magyarországon miért jellemző...

Magyarországon miért jellemző a gyorshajtás? Miért nincs több trafi, legalább növelné az állami bevételt is.

Figyelt kérdés
Szinte mindenhol látom, főleg a kis utcákban, hogy szemmel láthatóan gyorsan hajtanak az autósok. Szinte majd el taposnak amikor átmegyek a túloldalra a zebrán.
2014. aug. 31. 15:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
63%

Kicsit utána kellene olvasnod kérdező!

Magyarországon nincs sok gyorshajtás, hiszen a "sebesség helytelen megválasztása" nem egyenlő az abszolút gyorshajtással (ti: amikor a megengedett sebességet lépik át)! Viszont szeretik összemosni a statisztikai adatokat és a kettőt együtt szerepeltetni. Viszont a balesetek nagy részénél a relatív gyorshajtás játszik szerepet, de azt nem lehet mérni semmivel, csak utólag kiszámolni szakértőknek!


"Szinte mindenhol látom, főleg a kis utcákban, hogy szemmel láthatóan gyorsan hajtanak az autósok."


Kétlem, hogy bárki (főképp egy vezetői engedély nélküli kölyök) meg tudná állapítani szemmel, hogy mekkora sebességgel közlekedik valaki!

2014. aug. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Látom egy ilyen kérdésnél mindenki csak egy gyereknek hiszi a kérdezőt:-) Pedig nem az vagyok és igen rendelkezem vezetői engedéllyel és gyakran ülök mások mellett az autóban és látom mit csinálnak.
2014. aug. 31. 22:54
 13/13 anonim ***** válasza:
52%

Engem csak az idegesít, hogy olyan helyeken van a traffik döntő többsége, aminél vannak sokkal, de sokkal indokoltabb helyek is (iskola és óvoda környéke, kórház, orvosi rendelő vagy 30as övezetek).


Magyarországon - szerintem - sokkal kevesebb az "excessive speeding" (ööö... durva gyorshajtás), mint pl. Franciaországban, ahol 10 esetből 6szor - szűk egyirányúban is - úgy mennek el melletted mintha szemből jönnének. Nálunk a "130 helyett 142-vel meszelték, 90 helyett 95-el meszelték, 50 helyett 55el meszelték" van, vagy a bokor mögé dugott korlátozó tábla / városhatárt jelző tábla utáni meszelések a "gyorshajtások" döntő többségei. Egy időben sokat autópályáztam (itthon is); szerintem még az agyonellenőrzött horvát utakon is több a szárnyait próbálgató Rossi és Raikkonen jelölt, mint itthon... kell az ellenőrzés, a szigor, de - szerintem - nem ilyen eloszlásban. Ez egyértelműen bírság / lehúzás centrikus, nem a biztonságomért van.

2014. szept. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!