Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Trafi de miért így?

Trafi de miért így?

Figyelt kérdés
Száguldozó lettem. Esettanulmány elhagytam a várost az út mentén már házak sem voltak de a Város vége jelző tábláig még volt kb 200 méter. És civil járműből figyeltek a rend rendíthetetlen őrei. Csak én érzem ezt kicsit pénzbehajtásnak? Rendben tényleg nem 50-nel mentem 72km/h írtak a levelükben. De már elhagytam a várost csak a tábláig nem értem el. Viszont az esetek 100%-ban igy cselekszem ezen a szakaszon. Olyan messze van a tábla a város végétől hogy egy örökkévalóságnak tűnik oda eljutni. De a jövőben majd erre is odafigyelek. Nem a tényt akarom kimesézni tényleg nem 50-el mentem de ott senki sem megy 50-nel nem életszerű szerintem. És még csak nem is a városba befelé vezető oldalon mentem hanem a kifelé tartól. Mintha direkt erre utaznának. Na mindegy megyek feladom a csekket legyenek boldogok vele.

2015. máj. 26. 06:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Most valami együttérzés szerűségre vágysz?


Sok helyen van hasonló módon mérés, én is kaptam már a kerecsendi emelkedőn, a tábla előtt 50 méterrel készült képet. Kollégámat meg Litérnél mérték be a tábla után pár méterrel, még a féklámpa is világított, mert fékezett 50-re.

Eddig a sírás, viszont az a szabály, hogy már a tábla előtt lassítani kell 50-re, és csak a vége tábla után szabad gyorsítani.

Azt is tudjuk, hogy 24 milliárdot kell kitermelniük bírságból, mert ennyit vettek el a költségvetésből...

2015. máj. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mire számítasz most?


Ahol a tábla, ott a faluhatár. Ilyen egyszerű. Bezzeg mikor majd nyáron 200 méterrel távolabb is irtják a szúnyogokat milyen jó lesz. Ez nem pénzbehajtás, ha kintfelejtenék a harmincast az építkezés után az inkább.

2015. máj. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Mit tagadjam jól esett volna :D

De a szabály az szabály. Rendben akkor mostantól jobban odafigyelek és betartom.


Viszont mikor ismerősöm autójának lába kelt nem voltak ilyen nagy buzgalommal megáldva. És csak annyit mondott a rend őre, nyugodtan vegyen másik autót ez már úgysem lesz meg. Nem is lett. Az illető még ma is fizeti a hitelt persze kocsija azóta sincs.

2015. máj. 26. 07:23
 4/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"De már elhagytam a várost csak a tábláig nem értem el. "


A lakott területnek ott van vége, ahol a tábla van... Legalábbis a hatályos KRESZ szerint. Más szabályokat sem írhatsz át önkényesen, ezt sem. Bebuktad. Nyilván lehet pénzbehajtásra panaszkodni, de akkor is a te hibád, te nyomtad a gázt. Nem mész gyorsan, nem tudnak pénzt behajtani...


"nem 50-el mentem de ott senki sem megy 50-nel nem életszerű szerintem."


A gond az, hogy hülyének nézik az emberek a rendőröket. Pedig nem azok, ők is tudják, hogy hol vannak olyan helyek, ahol sietni szoktak az emberek. A legtöbbjük ugyanúgy vezet arrafelé...


Engem is büntettek már meg így. Ráadásul "alattomosan", hátulról fotóztak le, fényes nappal :) Hogy hogy nem vettem észre őket...

2015. máj. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez már csak egy ilyen játék :) A minap én is így jártam, 30-ba fájt ez a kis figyelmetlenségem..
2015. máj. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mert így "hatékony". Megfizetted a tanulópénzt, ha még akarsz fizetni akkor ne változtass a szokásodon.
2015. máj. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Beviz Elek ***** válasza:

Hibáztál, de a büntetés nem jogos. Ne keverjük össze az általános iskola utcáját (tanítási időben, nem éjszaka!!) és a falu szélét, ahol valójában már a madár sem jár, csak épp a tábla van továbbrakva.

Igen, a szabály az szabály, de egyáltalán nem egy balesetveszélyes őrült száguldozó a kérdező, ilyen helyzetekben én is gyorsítok.


Ne aggódj, én is hasonlóképpen kaptam büntetést 30ezerre. 2x2 sáv lakott területen kívül, 110-es tábla. Visszaszűkült 2x1-re, de előtte 90-es, majd 60-as, majd korlátozás feloldó tábla (tehát újra 90-es), mindössze 50 méteren kb.

Mivel se előttem, se mögöttem, se semerre nem volt autó, elengedtem a gázt és hagytam gurulni, nem fogok a semmi közepén fölöslegesen fékezgetni majd újra gyorsulgatni. A rend őrei szépen elbújva a 60as tábla mögött lekaptam 83-mal. Röhej, de ki kellett fizetnem.

2015. máj. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hallod, a falu addig van ahol a tábla van, nem ahol te gondolod :D

Amúgy persze hogy senki sem szokta tartani az 50-et tábláig, ezért is a faluvégek az egyik kedvenc vadászterületük.

2015. máj. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ezek erre mennek mert tudják hogy ott sokan már felgyorsítanak. Kell a rendőrségnek a pénz, ezért kiküldik őket hogy X összeget szedjenek be és ezt is teszik ahelyett hogy a bűnüldözéssel foglalkoznának. A mi adónkból fizetik őket és nemhogy védenének, hanem ott büntetnek ahol tudnak.

Látod! Ha nem vagy gyorshajtó akkor most nem bosszankodnál. Nem tudom mennyire pontos az új trafi de szerintem 60km/h-nál még nem jön csekk. Azon a 200m-en nem sok időt spórolsz ha kicsivel gyorsabban mész.

2015. máj. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Kell a rendőrségnek a pénz, ezért kiküldik őket hogy X összeget szedjenek be és ezt is teszik ahelyett hogy a bűnüldözéssel foglalkoznának. "


A gyorshajtás is bűn (szabálysértés). Tehát pont a dolgukat teszik a méréssel. Legalább nem láthatatlanul kuksolnak valahol. Mellesleg nem a rendőrség kapja a gyorshajtásból befolyó pénzeket. Mellesleg lehet nyugodtan tüntetni a bírságolások ellen: tarts be MINDEN szabályt! Mindet, azt is, aminek nem látod értelmét. A legapróbbakat is. És akkor majd jól kitolsz velük, mert nem tudnak megbüntetni. Nem... egyáltalán nem lehetetlen, csak egy kicsit kell odafigyelni. Hajrá!

2015. máj. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!