Színtévesztő szemüveggel lehetek hivatásos sofőr?
" Ha a zöldeskéket a kékeszölddel összetéveszted az semmi veszélyt nem jelent" - csakhogy a leggyakoribb a vörös-zöld színtévesztés...
Korrekciós szemüveggel javítható a színlátás, kategorikusan tehát nem kizáró ok a színlátás-zavar, de a döntés joga az orvosé.
kedves 3 as
színvak ember az az ember aki nem lát semmit...
Vagyis VAK
Ugyanis aki nem lát színeket az nem lát semmit.
Legközelebb ne írj butaságot:-)
a színtévesztő lát szineket csak bizonyos árnyalatokat nem tud megkülönböztetni.
Olyan hogy színvak meg nincs.
Illetve mint már leírtam a vak ember aki színvak, de ő aztán teljesen:-D
samsungos: Színvak az az ember, aki fekete-fehérben látja a világot.
Színtévesztő több színt lát, de nem tud megkülönböztetni minden színt, és a leggyakoribb náluk a vörös-zöld szín megkülönböztetésének képessége, a közlekedésben pedig az a két szín alapvetően fontos lehet...
"A színvakság (diszkromatopszia) a rendellenes színlátásnak egyik fajtája, aminek következtében az érintett képtelen megkülönböztetni a különböző színeket. Az okuláris, vagy veleszületett akromatopszia esetén a látászavar a szemben, az ideghártyán, míg a cerebrális akromatopszia a színlátás idegrendszeri zavara.
A színvakságot az idegen nyelvek hatására többen is összekeverik a sokkal gyakoribb színtévesztéssel, amelyben az alany még láthat színeket, és ami a népesség 5 %-át érinti. A kettő közötti határ elmosódott; a súlyos színtévesztők csak nagyon nehezen tudnak színeket megkülönböztetni. A színlátási zavarok közös ICD kódja 53.5, ahová a színvaksággal együtt járó tüneteket (fényérzékenység, kis látásélesség) is csoportosítják."
"A dikromatikus színlátás vagy dikromácia („két színt látás”) színtévesztés.
Megkülönböztetendő a színvakságtól (monokromácia), hiszen az utóbbi színérzékelési hiányossággal csak a szürke árnyalatai érzékelhetők a fehértől a feketéig. Ezzel szemben a dikromaták a három főszín (kék, zöld, piros) egyikének érzékelésére képtelenek. Aszerint, hogy melyik alapszín észlelése marad el, a dikromázia lehet protoanópia, deuteranópia, vagy tritanópia. A pontos típust Farnsworth-teszttel, anomaloszkóppal vagy Isihara-teszttel lehet meghatározni. Mérhető a színtévesztés súlyossága is, ami az erősebb anomáliától a gyenge színvakságig tart.
A legtöbb emlős az elterjedt elképzeléssel szemben nem színvak, hanem dikromát, két csaptípussal (kék és zöld). Ennek oka az ősi emlősök éjszakai életmódja.[1] Az óvilági majmok, köztük az ember egy génduplikációval nyert egy újabb csaptípust (piros), ami az érett gyümölcsök felismerése mellett a kommunikációban is szerephez jut. Az újvilági majmok nőstényeinek kétharmada trikromát."
nincs olyan ember aki fekete fehérben lát.
Egyébként a fekete is egy szín.
attól hogy sokat írsz még nincs igazad:)
#8: Hu de sötét vagy. Legalább azt fogadd el, ha normális hangnemben kiokítanak egy általad hibásan tudott dologról. Igenis vannak színvakok, akik a szürke különböző árnyalataiban látják a világot, de semmiféle színt nem látnak. Nézz utána a dolognak, pár link segítségül:
A fekete pedig nem szín, hanem a fény (vagyis a színek) hiánya.
Egy színtévesztő
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!