Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Friss műszaki után nem indul...

Zaportivadar kérdése:

Friss műszaki után nem indul az autó?

Figyelt kérdés

Sikeres műszaki vizsgát követő héten nem indult az autó. Elvileg a vizsgáztató, aki egyben felkészítette a kocsit vizsgára mindent át kellett nézzen, mégis néha nem indul a kocsi, csak kattan egyet az önindító és kész. Felhívtam, elöljáróban a felesége aki egyben a titkárnője is azt mondta hogy ha nem indul a kocsi az nem műszaki probléma. Akkor hova menjek a problémámmal, az okmányirodába??


1 hónappal korábban egy másik autószerelőnek 10. 000 Ft-ot fizettem, hogy javítsa meg ugyanezt a problémát. Kezdem kicsit unni, hogy mindenki átver. Az autót alig használtam ebben a hónapban...


Most szeretnék visszamenni a vizsgáztatóhoz, és megkérdezni arról hogy ez mi lehet, mutassa meg, mert szerintem nem egy nagy dolog. Ha pénzt kér ezért, azt ki kell fizetnem? Fordulhatok valami szervhez, ha úgy érzem hogy nem végzi el a dolgát? Mert így most nekem bármit megmagyarázhat, nem értek hozzá. Ezután visszamennék az előző szerelőhöz, hogy számon kérjem, ha a javítása nyilvánvalóan nem került 10. 000 Ft-ba. Ha így van, tehetek feljelentést? Hova fordulhatok? Szerintetek ez hihető, hogy ennyi a javítás vagy hogy friss műszakival jelentkezik a probléma?



2014. szept. 4. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha csak kattan egyet akkor önindító baja van. kocogtasd meg és jó lesz.
2014. szept. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Műszaki vizsgán a biztonságos közlekedés feltételeit ellenőrzik.

Világítás, irányjelzők, fékek, lengéscsillapítók, kormánymű, környezetvédelmi határértékek.

Nem nézik meg, hogy működik-e az elektromos ablakemelő pl, vagy hogy jó-e az önindító.

Ellenben az előző szerelőhöz mehetsz asztalt verni, sőt mivel elméletileg kapnod kellett volna számlát, garanciában kérheted a javítást. Ha nincs számlád akkor ez volt a tanulópénz.

2014. szept. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bendix behúz,de nem teker.Szénkefe csere,forgórész felújítás a megoldás.DE!És NE HARAGUDJ MEG,de ugye te sem gondolod,hogy 10.000 Ft,az nagy ráköltésnek számít a mai világban egy autónál.4 liter olaj kerül ennyibe...-ezt csak azért írtam,mert felháborodtál,hogy 10.000-ért nem csinálta jól meg a szerelő az autót.
2014. szept. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Az autót alig használtam ebben a hónapban..."


Nincs esetleg lemerülve az az akkumulátor? Én ezt nézném meg elsőre, mielőtt bűnöst kezdek keresni. :)


Egyébként az autók már csak ilyenek: egyszerűen bármit csinálsz vele romlani fog. Az átverés az, hogyha valamit nem csinál meg, pedig azt mondja hogy megtette - az ezzel gyanúsítást minden szerelő rossz néven veszi. Aztán ha kiderül, hogy tulajdonképpen most más a gondja, akkor te fogod magadat hülyén érezni.

Abban a másik válaszadónak igaza van, hogy a műszaki vizsgára felkészítés nem azt jelenti, hogy mindent újra tökéletes állapotúra hoz neked: csak szükség szerint.


Egyébként 10e forintért mit csinált vele az első szerelő? Mármint feltöltötte az akksit, kicserélt egy relét vagy szénkeféket, ilyenek...

2014. szept. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem haragszom, és eleve nem dühödtem fel. De amikor azt mondják hogy 10.000Ft -ért megjavítottam, és csak a /10.000Ft-ért/ rész az igaz, akkor logikailag az egész mondat hazugság.


Azért informálódok, mert ha én most oda megyek és abszolút tudatlanul és nem ingerült állapotban megkérdezem ezt a magyar állampolgárt, hogy mi lehet a gond akkor mégis, ő szerintem azt fogja mondani hogy fluxuskondenzátor és hogy 20.000Ft mert rászámolta az "újra gondot okozok neki" kamatot. Én meg fizetek... mert nem értek hozzá és mert nem vagyok olyan mint a többi jópolgár, aki ilyenkor őrjöngve tér vissza a szerelőhöz. Magyarul kihasznál.


Az hogy megkocogtatta az önindítót, az nem kerül annyiba. Ha kicserélte a hibás alkatrészt akkor miért nem megy? Ha azt mondtam volna neki, hogy hé Bandi gyorsan kéne,és azt mondja hogy meg kell kocogtatni néha de mén, akkor azt mondom jólvan. Így viszont a javíttatásért fizettem, ami valószínűleg nem történt meg tulajdonképpen. Amúgy meg a munkadíját fizetem, ami az olajárak mellett nem növekedett úgy tudom. A munkadíj az meg nem azért magas mer autóval kapcsolatos költség... Értem?

2014. szept. 4. 16:37
 6/11 anonim ***** válasza:
10000ft-ért valószínűleg csak takarított.Esetleg WD40-et fújkált.Engem is megszopattak ezzel csak én 25000-et adtam ki teljes felújítás néven.A vizsgáztató szerelőt ne piszkáld ez nem tartozik a vizsgára való felkészitésbe bele.viszont a másikat vágd nyugodtan nyakon mert igaz drága a wd40-en de nem ennyire.
2014. szept. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igazad van,kérdező,az olajárak illetve a munkadíj kapcsán.De!Egy önindítót kiszedni-típus függvényében-nem 2 perc ám.Lehet,hogy kivette,megpucolta a sarukat,megzyírozta a forgórészt,és visszarakta.Ez kb1,másfél óra,ami munkadíjban teljesen oké.Például a Fervillbe 15-20 között újítanak fel egy önindítót,úgy,hogy te viszed oda,tehát ki van szedve.Erre írtam,hogy 10.000-ért ne várj csodát.
2014. szept. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Lecseréltek egy sarut, 20 perc volt. Most már jó. 1000Ft volt a munkadíj.. Ennyi
2014. szept. 4. 20:19
 9/11 anonim ***** válasza:

felháborodtál,hogy

10.000-ért nem csinálta jól meg a szerelő

az autót.


rossz munka 10000, jó munka az már 20000?

2014. szept. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ha ilyen jelenség fordul elő, az általában akkumulátor. úgy halkan megjegyzem, tanácsos vazelinnel bekenni a sarukat, akkor nem fordul elő a kontakthiba..ráadásul a töltés is bizonytalan..


jobb műhelyben ki van írva:


Ön, kedves autós a következőket várja el a pénzéért:


jól, gyorsan, olcsón végezzük a munkánkat..


nos, így a három együtt sosem teljesül, csak kettő, de az bármilyen párosításban...

2014. szept. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!