Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért olyan furcsa, hogy lány...

Miért olyan furcsa, hogy lány létemre érdekelnek az autók és a műszaki dolgok?

Figyelt kérdés

Kresz tanfolyamon is mindenki csodálkozott, hogy én a műszaki részét élveztem legjobban az egésznek. (a kreszt már tudtam kívülről-belülről, amikor elmentem tanfolyamra, a műszakit is, de itt mégis csomó tárgytól eltérő dolgot mesélt még az oktató).

Még a fiúk is tojtak az egészre, és én voltam a fura...

24/L



2012. nov. 12. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert ez egyáltalán nem megszokott. A férfiak értenek az autókhoz, ők tudnak mindent, nyomatékot, lóerőt, végsebességet, versenyeredményt, a nők meg csak beülnek az apamackótól kapott cuki kis női autóba, aztán meghúzzák, lekoccolják, széttapossák, tönkreteszik.

De egyáltalán nem baj, hogy ilyen vagy, egy nőnek is jól jöhet, ha ért az autókhoz vagy legalábbis érdeklődő típus. Ha nem is tudsz mindent megjavítani (már csak azért sem, mert bizonyos dolgokhoz olyan erő kell, amihez a gyengéd női kéz sokszor kevés), legalább nehezebben vernek át. Nézd a jó oldalát: egy fennhéjázós, "majd én tudom a tutit" hozzáállású udvarlót könnyen le lehet pattintani, ha a lemerült akku fölött előadja az autószakértőt (a kartergáz belever az indexbe és hasonlóak), te pedig jobban értesz hozzá, mint ő.

2012. nov. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

azért azt nem mondom, hogy értek hozzá, mert attól távol állok, de nőtársaimhoz képest még akár ezt is lehet mondani :D

Inkább csak elolvasgatok cikkeket, autós műsorokat nézem stb, úgy ragad rám az info ezzel kapcsolatban, mint cigánygyerekre a kosz :)

2012. nov. 12. 19:32
 3/10 anonim ***** válasza:
Jó is az :D Nagy autób.zi vagyok én is, ha Pesti vagy, akkor jöhetsz és bütykölhütjük az én kocsimat közösen :D
2012. nov. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"... és bütykölhütjük az én kocsimat közösen :D"

Újabban ez az új csajozós szöveg a "megmutatom a bélyeggyűjteményemet" és a "gyere fel filmet nézni" után? :-)

2012. nov. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért fura, mert ritka. Bár aztán a hímneműek között is egyre több az olyan aki azt sem tudja hogy kell megnézni az olajszintet vagy nem ismeri fel a rendellenes zajokat.

Pedig egy minimális tudás sok kellemetlen perctől mentheti meg a kocsi gazdáját, főleg ha a gép már elmúlt 7-8 éves..


Ha esetleg egyszer elkezdenek érdekelni a kétütemű motorkerékpárok, akkor eljöhetsz és szétkaphatunk egy motorblokkot. :P

2012. nov. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#4 - látod-látod, én is bevetettem.. :P :D
2012. nov. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ajjaj... Akkor nekem nem sok minden marad. Az autók már kilőve, a kétütemű motorok is - hát én mivel próbálkozzak?

Megvan: ha szeretnéd tudni, hogyan kell teljesen reménytelen állapotú rozsdahalmazokból gurulóképes, néha önmagától is mozgó autót/motort/utánfutót/sárkányrepülőt varázsolni és közel laksz a világ végéhez, én is nagyon szívesen várlak. Na, én sem maradtam ki a jóból. :-)

2012. nov. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi, fiúk, de foglalt vagyok :)
2012. nov. 12. 20:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy mindannyian meg akarunk hódítani, én bárkinek szívesen mesélek szerelés közben akit érdekelnek a régi szerkezetek. Mondjuk nem mondhatnám hogy vérprofi vagyok, de jópár motoron túl vagyok, ilyesmi a végzettségem meg még mindig ezt tanulom, csak most már komolyabban. :)
2012. nov. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem fura, csupán nem jellemző. Ellenben nagyon hasznos, én egy ideje egyedül élek és elég szar lenne, ha mondjuk egy lemerült akkumulátor miatt autómentőt kéne hívnom, mert azt sem tudnám, hol kell felnyitni a motorháztetőt.
2012. nov. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!