Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar, ha valahol...

Titeket nem zavar, ha valahol van egy bicikliút, de egyes biciklisek azért is az úton mennek?

Figyelt kérdés
Kampányolnak, hogy nincs elég bicikliút, aztán utána (ha már van) nem használják. Miért nem ott mennek?

2014. márc. 6. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekekm ugy rémlik a kreszben ugy van hogy ha van bicikli út akkor azt kellene használni nekik

Amúgy nem zavar mert felénk se sok biciklis sincs meg bicikli út se nagyon :)

2014. márc. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi felénk csak a főúton meg a nagyobb utcákban van bicikli út, de az úgy tré ahogy van. Igaz én sem örülök neki hogy a sok biciklis inkább az úton megy kivéve főúton mert ott külön sáv van nekik a szélén, de egy nagyobb utcában ott külön járda és az út között van nekik az út és mégis az autósok útját használják. Ettől nekem is a hajam égnek áll, de valahogy meg is értem mert ami van kerékpár út az már megvan rongálva, meg hepehupás, sokan meg csak úgy állnak rajta.
2014. márc. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Érdekes, engem sosem zavart, oszt' amikor egyet elcsaptam, akkor az meg őt zavarta.


Magyarázott valami sokszázezres versenybicikliről, ami nagyon csúnyán nézett ki a Pajero alatt, de amikor megkérdeztem, rajta miért nincs sisak, ha már az úton teker a - gyönyörű, új, autók által nem elfoglalt - kerékpár út helyett, akkor meg neki állt feljebb.


Azt sem értette, miért nem engem hoznak ki vétkesnek, amikor pedig több tanú is látta, hogy ő kacsázott keresztbe a háromsávoson irányjelzés meg körülnézés nélkül.


Fene se érti ezeket a bohócokat.

2014. márc. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem azok kampányolnak akik az úton mennek. Az úton általában a nyomorék analfabéták mennek, persze vannak kivételek. A múltkor is az egyik ilyen hülyét majdnem elcsapták. Igaz, hogy bicikliút nem volt, de a belvárosban irányjelzés és hátranézés nélkül kacsázott keresztbe a két- plusz parkolósávos úton.

Az ilyen barmoknak mindegy, hogy hol közlekednek, mert ezek a bicikliúton is így mennek.

A gyalogosok hasonlóan mennek a bicikli úton. Ott meg azért nem lehet biciklivel menni, mert azok is gyökerek.

Vannak akik ezért választják inkább az utat.


Nem te voltál aki a Szabadság híd miatt is reklamált?

2014. márc. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Ma már nem tennék ilyet, de gyerekkoromban volt hogy az úttesten tekertem, pedig volt kerékpár út. A következő okai voltak a különféle esetekben:


1. Fertő parti kerékpárút egy szakaszán gyakran mentem az országúton, mert a kerékpárutat mikor építették, úgy kilopták az alapozó anyagot, hogy pár év múlva már hatalmas gyökereken és az azok által létrejött töréseken kellett keresztbe menni, én meg az olcsó, ilyen terepre nem való kerékpárommal hatalmasat szívtam vele.


2. Néhány tipikusan használhatatlan városi kerékpárútnál, ahol egyrészt hatalmas gyalogos forgalom volt, másrészt úgy vezették, hogy ahol elkezdődött, ott az úttestről nem lehetett felmenni rá szabályosan, ha bizonyos utcákból érkeztem, így vagy szabályt szegve közelítettem meg, vagy az első szakaszán az úttesten haladtam.


3. Egyszer mikor körbetekertük a Balatont, és már sokadszor vitt fel-le a jelzett kerékpárút az északi parton, akkor inkább haladtunk egy ideig az országúton, egyébként ez esetben szabályosan, mert ott semmi nem tiltotta, és a kerékpárút több utcával odébb volt, tehát nem közvetlenül mellette.


Amúgy általában nem ugyanazok, akik küzdenek a kerékpárútért, mint akik használják is. Ma én még az 1-es esetben is használnám, max. áttolnám vagy nagyon lassan mennék át a rossz szakaszon, mert az nem lehet indok, hogy szar, a biztonság és a szabályosság sokkal fontosabb.

2014. márc. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, utolsó jól látja a dolgot.

Jópár használhatatlan-felesleges bicikliút van, ahol nehézkes a gyors haladás vagy lehetetlen.


Általában azok mennek az úton, akik nem akarnak gyök kettővel a bicikliúton zötykölődni, és haladni akarnának. Csakhogy nagyon forgalmas helyen ez balesetveszélyes, mert sokkal nehezebb észrevenni egy bicajost. Dee azért ott mennek, elvárják hogy egyenrangú járműként tekintsenek rájuk, de egy csomószor átmennek a piroson, és maguk is csomó szabályt szegnek meg. Szóval fura dolog, de lényegében az egész azért alakult ki mert az egész biciklis infrastruktúra szarul alakult ki...


Hozzáteszem tavasztól őszig én bicajjal közlekedek ha az idő engedi, de ritkán szoktam a forgalmas úton bicajozni. Ha az van, inkább felmegyek a járdára és 10-20-al elzötykölődök, de nem kockáztatom se az életem se a bicajomat, amortizálom azt amúgy is :D

2014. márc. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Alex Fly ***** válasza:

"Kampányolnak, hogy nincs elég bicikliút, aztán utána (ha már van) nem használják."

Tévedés! Nem kerékpárutakért folyik a kampány, hanem azért, hogy kerékpárral is normálisan lehessen közlekedni a közutakon éppen úgy, ahogy a többi járművel. Kerékpárutak lakott területen kívülre valók, városban életveszélyes a szeparáció.

Ez a válasz a kérdésedre: sok esetben nincs pénz útfelújításra, így megpályáznak egy kerékpáros infra építésére szóló EU-támogatást, amiért valamit mutatni is kell; így elköltik arra, amire akarják és alibiből összecsapnak valami használhatatlan, veszélyes, kerékpárútnak nevezett sz*rt -más esetben csak azért, hogy eltüntessék az úttestről a kerékpárosokat, nehogy szegény autósok látóterébe kerüljenek. Aztán csodálkozik mindenki, hogy a közlekedők nem a közlekedésre alkalmatlan gyászon mennek, hanem az arra kitalált úton. sok esetben a "kerékpárutak" tervezőjét, engedélyezőjét, kivitelezőjét és átvevőjét kellene arra kényszeríteni, hogy ott közlekedjen állandó jelleggel -valószínűleg többé nem épülnének ilyesmik.

2014. márc. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekem semmi bajom a legtöbb kerékpárúttal, sokkal nagyobb veszélyben érzem magam a közúton, amikor 3 centire tép el mellettem a hetes busz. Persze biztos vannak olyan állatok, akik ezt érzik biztonságosnak.
2014. márc. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!