Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hibás voltam e a balesetben?

ARTURUS kérdése:

Hibás voltam e a balesetben?

Figyelt kérdés

Mellékútról kanyarodtam főútra.

Fő út előtt van egy bicikli út előtte stop és elsőbbség adás tábla, megálló vonal szépen felfestve.


Itt megálltam körbenéztem nem jött senki.

Lassan felhajtottam a bicikli útra, ami itt egyébként egy enyhe fekvőrendőr vagy bucka volt, majd a végén megálltam, mivel a főúton levőknek is elsőbbséggel tartoztam.

Néztem jobbra majd balra, majd mikkor balról is láttam mehetek elindultam.

Ahogy elindultam előttem termet egy biciklis, egyböl fékeztem de felborult.

Hátra tolattam kiszálltam felsegítettem.

Ö is elismerte látott már mésziről, hogy rajta állok a bicikli úton le is lassított, de mikkor látta , hogy megállok azt hitte miatta.

Ezért megkerült előröl, és átment a szembe jövő autós sávba ahol is én felborítottam.

Vagyok e hibás annak ellenére, hogy megadtam neki az elsőbbséget nem kényszerítettem hirtelen megállásra vagy irány változtatásra mivel ö már jóval azután ért oda, hogy én elfoglaltam a bicikli utat?

Az, hogy ö szemből megkerül a szembejövő autós sávban, ott érvényes még az ö elsőbbsége?



2013. dec. 3. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha így történt minden, ahogy leírtad, akkor nem vagy hibás.
2013. dec. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Így, persze kérdés, hogy ö mit mond.

Nekem azt mondta mikkor kérdeztem, hogy igen látott nem állt meg csak nagyon lelassított és akkor indult el mikkor kihajtás előtt megálltam.(gondolom azt hitte látom és miattam állt meg)

Gondolom gyorsított is, mert az unokájával együtt jöttek és ö mikkor felborult még kb 10 méterre volt tőlünk az úton.(lehet jó fej lakkart lenni és azért hagyta ott az unokát, hogy mielőbb elmenjen előttem ha már megálltam)

Abban egyet értetünk, hogy utána én tolattam, akkor 10-20 centit beszéltünk, a rendőr 30 irt be mert, hogy aki tolat min annyit tolat. Lehet igaza van és több volt talán 40 is. De a bicikli így is mikkor fotózták lent volt a buckáról. Persze nyilván mentem is előre egy 20 centit minimum,de csak a pedált érte el a kocsi, máshol nem is érintkeztünk.

Amikkor meg megkerült neki is min 10-15 centit megkellet kerülnie, na és így van a foton a bicikli a szaggatott sárga vonalon. ami ugye jelzi a ki behajtanak, hogy itt bicikli út jön, elég vastag kb 25 centis vonal, ergo úgysem a bicikli úton van, de még a sárga szaggatott vonalon.

2013. dec. 3. 17:02
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

Az elsőbbség az egyszerre érkezők áthaladási sorrendjét szabályozza. A leírás alapján egyértelmű, hogy te voltál ott előbb. Azzal nem számolhatsz, hogy mikor tudsz majd tovább menni. Nem kell kiszoroznod, hogy egy bringás mennyit tesz meg másodpercenként, s milyen messze van. Vészfékezésre nem kényszerítetted. Ez egy.

Ha átment az autós sávba, azt miért tette. Ha van bringás út, akkor nem mehet máshol.

2013. dec. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Na abban nem volt vita, hogy én voltam ott előbb.

Ez egyértelmű a képeken is, meg sztem ezt nem csak nekem ismerte el, de sztem ebben a rendőröknek se mondott mást.

a vita max abba lehet, hogy ö átlógott e az autós sávban vagy nem.

Ott tényleg nem mehet ott megnéztem mivel van bicikli út akkor csak abban mehet.

Viszont, úgy kerülhet meg, ha legalább egy ajtónyitási távolságot tart tőlem, ha megtartotta, akkor egyértelműen az autó után volt, ha meg nem tartotta be akkor szabálytalanul került ki, márha egyáltalán kerülhet ki.

Meg házzá tenném, ö nem volt kivilágítva én igen és indexeltem jobbra. rendőr mondta az nem számít, hogy ö nincs kivilágítva mert 18:10 ütköztünk még nem volt sötét de már homály a lámpák meg 18:30 gyulladtak ki.

Most szerintem lámpát kapcsolni, környezeti viszonyoktól függ nekem már égett, ha neki is ég sztem meglátom, mert így mikkor jobbra nézem csak a szembe sáv égő lámpáit láttam.

2013. dec. 3. 17:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Engem is hasonlóan borítottak fel, de ott egyértelműen a bringaút átvezetésén belül voltam, ki is egyeztünk hamar. Esetedben elsősorban azon múlik, hogy a bringás e sávon belül volt-e. Mindenesetre a tanulság az, hogy keressétek a szemkontaktot ilyen szituban, hogy mindkét fél értse a másik szándékát.
2013. dec. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
26%

Újabb példa a járdán vezetett kerékpáros "infrastruktúra" közlekedésre való alkalmatlanságára... Ez az egész nem is lenne kérdés, ha rendes biciklisávok lennének, vagy legalábbis lehetővé tennék a biciklisek forgalomba való integrálását. Dehát nem, szeparáljunk, izoláljunk, majd vakarjuk a fejünket, hogy a felfosott sárga csík kinek jelent elsőbbséget.


Egyébként szégyen, ne szégyen, de szerintem elég életképtelen ötlet egy sávra ráhajtó autó _előtt_ kerülni, még ha elsőbbsége is lenne, mert biztos csatt lesz belőle.

2013. dec. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!