Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mire számíthatok a Generteltől...

Mire számíthatok a Generteltől, ha koccanásos balesetben én voltam a vétlen fél?

Figyelt kérdés
A minap egy parkolóban hátulról belémjöttek.A vétkes sofőrnek a Genertelnél van a biztosítása.Nem ismerte el a vétkességet,így rendőrt kellett hívni és ő megállapította,hogy a másik sofőr volt a károkozó fél.Várom a határozatot és a kárszakértőt.Mire számíthatok a Generteltől és mennyi időbe telik kb. míg rendeződik az ügyem?Mekkora összegre számíthatok és mennyi idő múlva juthatok hozzá?A vétkes félnek Casco-ja is van,de ő a rosszabbik utat választotta,pedig az intézkedő rendőr is próbálta meggyőzni,hogy ismerje el,mert teljesen egyértelmű az eset.Nekem származik ebből valami hátrányom,pl (a férjem nevén van az autó,de én vezettem)őt is visszafokozza a saját biztosítója a bónusz rendszerben a saját biztosítója, stb?
2010. aug. 14. 00:08
 1/7 anonim ***** válasza:

ha te voltál a vétlen fél és a rendőr is ezt állapította meg, akkor a vétkes kötelezője terhére rendezni a kárt, magyarán ő fog esni a biztosítónál pontügyileg. (mivel meg van cascoja, a bitosítója a saját kárát is fedezi)


azonban, ha nagyon-nagyon régi az autód (átl 5 évnél idősebb), könnyen lehet, h te is fizetsz, mert az új alkatrész úgymond emeli az autód értékét, így azt le kell perkálnod...

2010. aug. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
rendezni= fogják rendezni)))
2010. aug. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

hát én úgy mondanám h a károd felét-harmadát kb kifizetik, ne nagyon bizakodj, nekem is volt ilyen, egy az egyben így, belém tolattak, aztán hiába lett 200 ezres károm, összesen minden fellebbezéssel együtt is csak 84 ezret fizettek, mert számolnak itt minden amortizációs tényezővel, és pl. kihozták, hogy csak mert a lökhárítón nekem előtte is volt pár karc, na emiatt kapásból csak az 50%-át hajlandók fizetni.


Úgyhogy sajnos teljes egészében nem valószínű, hogy a károd megtérül ...

ez van :(

2010. aug. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,azt még elfelejtettem leírni,hogy volt két tanúm is,akik szintén alátámasztották,hogy én voltam a vétlen és a másik sofőr hibájából történt a koccanás.
2010. aug. 14. 09:52
 5/7 A kérdező kommentje:
Megkaptam a határozatot a rendőrségtől,melyben megállapították,hogy a másik fél volt a károkozó,én pedig a károsult.Elfaxoltam a Genertelnek.Mennyi idő múlva zárható le az ügy,mennyire kekecek a Genertelnél és főleg mekkora összeget hajlandóak ajánlani kb?Valaki tudna segíteni ebben?
2010. nov. 14. 23:01
 6/7 anonim ***** válasza:
A genertelnek is van kárszakértője,vagy egy független kárszakértőt fognak felkérni a kár összegének pontos meghatározásának ügyében. Ez az összeg függ az autó korától,sérülésének mértékétől és a javításra szánt maximális összegtől.Ezek az emberek tudják,pontosabban van egy aktuális adattáblázatuk ahol le van írva egy sárvédő kijavítása milyen összegbe kerül rezsi órabér anyag ráfordítás stb...
2010. nov. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a kárszakértőn már túlvagyok,ő jött ki leghamarább még az elején (független a Genertel küldte ki),a bajom csak az,hogy más a szerelő munkadíja a valóságban és más a biztosító díjtáblázatában.Gondolok itt arra,hogy egy szakszervíz szerelője dolgozik 8600 ft-os óradíjjal,míg lehet a Genertel erre csak 1500 ft-ot számol.Itt máris buktam nem keveset.
2010. nov. 15. 13:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!