Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy érik el ezt a hatást?

Hogy érik el ezt a hatást?

Figyelt kérdés

[link]


Azt sejtem hogy hő hatására lehet ilyen elszineződés de ez valószínüleg alumínium agy. Ilyet hol tudnak csinálni és milyen árban? Vagy esetleg itthon megoldható eljárás?


(Elnézést a téma miatt nemtudtam hova tehetném igazán)


2013. nov. 11. 08:32
 1/3 Dörmögő ***** válasza:
Festik, lakkozzák?
2013. nov. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy festett a felület, de szerintem inkább eloxálásról van szó. Alumíniumon inkább ezzel a módszerrel szoktak bevonatot létrehozni, mert vékonyabb réteget lehet vele elérni, mint festéssel és jobban meg is tapad, mint a festék. Sőt, a hőt is jól bírja, illetve a kopásállósága is jobb.

Van rá mód, hogy az eloxált felületeket mindenféle érdekes színre színezzék, itt ezt láthatjuk. Ha akarod, otthon is megvalósítható, de ilyen szép, cifra színezést biztosan nem tudsz elérni a házi módszerrel. Az csak egyszínű védőbevonathoz jó, de néha az is épp elég. Itt egy leírás hozzá:

[link]

2013. nov. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az eloxálást próbáltam már párszor.Jó lenne tudni hogy csinálnak ilyen bevonatot rá vagy hol lehet csináltatni :)
2013. nov. 11. 13:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!