Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ez természetes érzés?

Ez természetes érzés?

Figyelt kérdés

Már lejártam a forgalmi órák felét,de még mindig úgy érzem, hogy nem tudok vezetni.Túl ovatos vagyok és a parkolást/éjszakai/autópálya gyakorlatokat még nem is vettük.

Sose vezettem, csak itt a tanfolyamon.Elég nehéz mindenre figyelni, és bezavar, ha nem látom a záróvonalat(főleg ha a fele le van kopva).Nem merek túl gyorsan menni,mert a sok barom indexelés nélkül hajt elém. Nem tudom pontosan bevenni a kanyarokat,nem érzem még a két autó közötti távolságot, főleg ha mellék úton parkolnak és velem szemben jön egy másik autós.Mennyi idő kell ahhoz, hogy rendesen tudjak vezetni? Ezek az érzések és szokások normálisak?


2009. nov. 9. 13:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

15:34: Megmutatnád nekem azt a KRESZ szabályt ami előírja, hogy mindig a maximum sebességgel kell menni kivéve köd esetén?:D


A KRESZ azt mondja, hogy indokolatlanul nem mehetsz lassan. Az indoknak pedig már az is jó, hogy "ezzel az autóval a jelenlegi tudásomhoz mérten ennyit érzek biztonságosnak".

2009. nov. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Én meg auzt mondom, hogy az lenne a természetellenes ha most már úgy éreznél hogy tudsz vezetni, na majd olyan 8-10e km múlva már lazán érezheted úgy hogy tudsz, most még természetes, pesten meg nem is akarom megtapasztalni azt a káoszt, meg tudlak érteni.
2009. nov. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Valami félre lett értve. Tényleg emlékszem egy olyan szabályra ami úgy szól,hogy mindig a megengedett legnagyobb sebességgel kell menni, kivéve ha valami korlátozza a sebességet(de nem tudom már hogy volt megfogalmazva,de ez a lényege). A ködöt példának írtam, de lehet korlátozó tényező az is,ha sötét van, ilyenkor nem 90-nel mész országúton hanem lassabban, vagy ha megy előtted egy lovaskocsi tízzel, akkor nem hajtassz át rajta,mert neked az van előírva hogy 50nel kell menni.

Ha országúton,ahol 90nel lehet menni maximum, és te mész mondjuk 60nal, pedig nincs előtted senki, nincs hó jég ,akármi, akkor az indokolatlan lassú vezetés, és az nem szabályos.

Amikor forgalmi vizsgám volt, aki vizsgáztatott belekötött a következőbe: városon kívül meg kellett fordulnom egy parkolóhelyen és visszamenni a városba. A parkolóhely és a várostábla között nem volt nagy távolság, de fel kellett gyorsítanom 90re. Nah én ezt nem tettem meg, vhol 80 és 85 között mentem. Ebbe belekötött. :S

Egy éve hogy jogsim van, tehát még emlékszem a KRESZre,arra a részére is, amit azóta nem is kellett használnom(mert ugye meg kellett tanulni vizsgára sok mindent), ezért lécci ne nézzetek hülyének, de tényleg van olyan szabály,amit leírtam.

Senki nem mondhatja azt,hogy azért megyek 90 helyett 60nal, mert félek a nagyobb sebességtől, mert ez nem indok, ez indokolatlan lassú vezetés, minimum ledudálnak az útról. Városban meg 50nel lehet mennni, akkor annyival is kell, már ahol tudsz vagy ahol megteheted.

2009. nov. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor megnyugodtan.Amúgy ma voltam megint órán, 2 hét szünet után és megdicsért az oktató, hogy egész jól megy.Azt hiszem jót tett az is hogy kipihent volta.Csak az a fránya esső ne esett volna.Kiderült, hogy nálunk nem lesz autópályás vizsgafeladat, ezért azt nem is vesszük. Amin egy kicsit csodálkoztam.Ma már 1-szer parkoltam is 2 autó között. :)
2009. nov. 10. 11:06
 15/22 anonim ***** válasza:

Tegnap 16:40


Hülyeséget mondasz. Az az indok ha pl jeges az út, zuhog az eső és nagy köd van.

A többi autós szív mert te nem mersz 50-el menni, feltartod a forgalmat.

Ez nem indok, ha szemét a vizsgabiztos akkor simán megránt.

2009. nov. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Ezen ne vesszetek össze.Ha mehet a forgalom akkor nem zavar, ha gyorsan lehet menni, hanem csak az amikor araszol a sor és gyök 2-vel megy mindenki, akkor nem értem miért kell 3-ba váltani, ha percenként kell megállnom.Vagy egyirányú útnál,amikor minden kereszteződésnél és fekvőrendőrnél vissza kell váltani 2-be.Miért nem mehetek csak 20-al?
2009. nov. 10. 15:27
 17/22 anonim ***** válasza:
Na látod,menni fog. Én ma voltam de nem ment valami jól,pedig holnaputan vizsgàzok.
2009. nov. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Én akkor vagyok nagyon béna, ha nagyon fáradt vagyok és akkor tuti, hogy nem tudok odafigyelni.És én álltalában meló előtt szoktam menni.
2009. nov. 10. 16:03
 19/22 anonim ***** válasza:
009-11-09 17:25! Én tudom melyik Kresz szabályra gondolsz, csak te összekeverted! :) Ez akkor van ha megvan adva h minimum mennyivel kell haladni! Most így hirtelen nem tudom pontosan de úgy emlékszem kék alapon fehér számmal írt kör alakú tábla! Amire te gondolsz az a sebességkorlátozást jelző tábla pl.: h lakott területen max 50-el vagy kívül 90-el, de ez nem azt jelenti h ha nem haladsz annyival akkor megbüntetnek :D Ez butaság! De sztem te is csak összekeverted. :)
2010. febr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

nem kevertem össze semmit és nem táblára gondoltam.

pl. település határán sincs kitéve tábla, hogy max.50-nel lehet menni.

azt nem írtam, hogy büntetnének, ha valaki lassan megy, hanem azt írtam, hogy az indokolatlan lassú vezetés...

2010. febr. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!