Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ez természetes érzés?

Ez természetes érzés?

Figyelt kérdés

Már lejártam a forgalmi órák felét,de még mindig úgy érzem, hogy nem tudok vezetni.Túl ovatos vagyok és a parkolást/éjszakai/autópálya gyakorlatokat még nem is vettük.

Sose vezettem, csak itt a tanfolyamon.Elég nehéz mindenre figyelni, és bezavar, ha nem látom a záróvonalat(főleg ha a fele le van kopva).Nem merek túl gyorsan menni,mert a sok barom indexelés nélkül hajt elém. Nem tudom pontosan bevenni a kanyarokat,nem érzem még a két autó közötti távolságot, főleg ha mellék úton parkolnak és velem szemben jön egy másik autós.Mennyi idő kell ahhoz, hogy rendesen tudjak vezetni? Ezek az érzések és szokások normálisak?


2009. nov. 9. 13:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Én levezettem a kötelező órákat,de holnap még megyek plusz 2 órára,csütörtökön vizsgázom. De én is ùgy érzem hogy nem tudok vezetni. Én azon szoktam gondolkodni,ha majd meg lesz a jogsim akkor majd merek egyedül vezetni?főleg ùgy hogy a 7 éves kisfiam mögöttem ül. Szóval nem tudom normális e,de én is így érzek
2009. nov. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Olyat hallottam, hogy vannak akik félnek jogsi után vezetni, sőt egy darabig még tapasztalat vezetővel mennek együtt(pl.barát,férj stb.).De én a barátommal együtt kezdtem, szóval ő se tapasztalt.Bár néha úgy érzem, hogy otthon, vidéken el tudnék még boldogulni,de itt Pesten iszonyat sok a tábla,meg a sávok is ide-oda mennek. Mert amire azt hiszem, hogy egyenes kiderül, hogy barra kanyarodik.Szóval elég gáz.Ráadásul nekem ez az állandó 4-ben menés még túl gyors, hogy mindent felfogjak időben.Főleg, hogy az oktatóm állandóan gyorsan akar menni és eddig még nem sikerült betartanunk a sebességhatárokat.Azt sem értem hogy egyirányú útnál miért kell 3-ig felváltanom, ha minden kereszteződésben vissza kell váltani 2-be.Meg dugóban is állandóan fel kell váltani 3-4-be,pedig percenként megáll a sor.
2009. nov. 9. 13:17
 3/22 anonim ***** válasza:
Miután letettem a jogsit még nagyjából egy hónapig úgy éreztem, hogy egy böhöm nagy valamit próbálok VEZETNI és nem a részem menet közben, mint például a bicikli. Utána már sikerült megszokni, és imádok vezetni:)
2009. nov. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
A váltás CSAK a sebességtől függ. Hiába rövid az útszakasz,ha felgyorsítasz 50ig akkor azt a 2es nem bírja
2009. nov. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a sebességtől függ,de azt nem értem, hogy miért kell olyan gyorsan menni(hogy 3-4-ben legyen a váltó), ha percenként vissza kell lasítani 10-20 km/h-ra?Legalább is az oktatóm állandóan 3-ban akar menni,még dugóban is amikor tényleg mire átváltok 3-ba addigra megint megáll a sor és válthatok vissza 1-re.
2009. nov. 9. 13:46
 6/22 anonim ***** válasza:
én is vezettem plusz órákat. ha nem türelmes veled az oktató, ne félj váltani. van, akihez több türelem kell. jómagam évekig nem vezettem pesten, szerencsére úgy alakult az életem, hogy már volt bizonyos rutinom, mire pestre kerültem. valóban nem csak meglátni kell a táblákat, hanem értelmezni, ez idő, mire egyre automatikusabbá válik.
2009. nov. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Ez teljesen természetes. Én is úgy voltam vele, hogy nincs az az isten, hogy jól érezzem magam vezetés közben. Az a rengeteg minden amire figyelni kell, egyszerűen idegesített. Frászt kaptam attól, amikor kanyarodás közben váltanom kellett...

De nyugi. Még nem szoktál hozzá a forgalomhoz, az autóval sem barátkoztál meg. Idővel majd ez is megtörténik. Ez attól függ, hogy mennyit vezetsz majd és persze attól, hogy hol. Pesten kicsit stresszesebb... Nekem fél-egy év kellett ahhoz, hogy lazán, nyugodtan tudjak vezetni. Ne kezdjek el idegeskedni minden kis apróságon.

Tehát semmi gond nincsen. Természetes, hogy úgy érzed "semmit sem tudsz" és ez az egész forgalomnak nevezett valami, egy hihetetlen nagy katyvasz. Ahogy vezetni kezdesz, ez egyre inkább múlni fog. :)

2009. nov. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Rövid távon nem "kell" flegyorsulni 50-re annak ellenére, hogy az oktatód ezt ajánlja feltéve, ha mögötted egy hosszú útszakasz van és nics tele. Akkor simán odacsoroghatsz a következő pirosig.


Azonban: a városban ritkábbak az ilyenek a 100 méterenként lámpa viszont sűrű. Ebben az esetben ha nem gyorsan mész előre hiába piroshoz, akkor feltartod a mögötted lévőt aki a mögötte lévőt és így tovább egészen a lámpáig ahol nem fér át mondjuk csak 5 autó emiatt. Ott bennragad 5el több autó, az előzőben már 8 és így tovább.

2009. nov. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Természetes,amit érzel, nagyjából mindenki ugyanezen megy át. A Váltogatásokat én se értettem, most miért nem lehet az, hogy mondjuk nekem 3.ban szimpatikus menni, és akkor úgy vezetek végig a városon, ha meg lassítani kell, visszaváltok. De van egy olyan szabály a KRESZben,hogy mindig az úton megengedett maximum sebességgel kell menni,kivéve, ha van valami,ami miatt lassabban kell menni pl köd. Szóval ezért kell felváltani, még ha nem is érzed szükségét.

Nekem annak idején az oktatóm azt mondta, hogy hiába van előírva 30 óra kötelezően, a többségnek úgy 40-45 óra kell.

Emlékszem,az első rutin órán a csúsztatott kuplungot mutatta meg az oktatóm. Mentem kb 5-tel, és magamban meg is jegyeztem,hogy ez a sebesség nekem pont jó, én ennél nem is akarok gyorsabban menni. Azóta igaza lett az oktatómnak, hogy minél többet vezetek, annál inkább lassabnak érzem a sebességeket, tehát mikor beérek a városba, tök rossz, hogy csak 50-nel mehetek, mert nekem az már nagyon lassúnak tűnik,sokkal lassabnak,mint mikor tanultam vezetni.

Az elején nekem is nagyon nehezen ment hogy ,,felfogjam" mit is látok a táblákon. Sokszor nem is tudtam hirtelen,mi volt a táblán és az oktatót kérdeztem,hogy most akkor nekem van elsőbbségem? De egy idő után már láttam,hogy tábla volt, azt is tudtam mi volt rajta, és nem kellett azon gondolkoznom, hogy mikor 3.ba váltok fel, akkor először kuplung, utána sebváltó, na de hol is van a 3.? ja igen, előre kell mozdítani a sebváltót, jajj már megint lelassultam annyit gondolkozok....

Egy idő után ezek rutinból jönnek, kevesebbet kell figyelned a pedálokra, a váltásra, és többet figyelsz arra,ami körülötted van. Soha ne aggódj azon,hogy mennyi pénzbe kerül az egész,mert mikor én ezen agyaltam,sokkal rosszabbul ment..

Mikor meglett a jogsim,először úgy vezettem,hogy apukám vagy a barátom mellettem ült. Mikor először mentem egyedül, nagyon ideges voltam, már fél utcát mentem,mikor éreztem,hogy valami hiányzik..A biztonsági övet elfelejtettem...:)

Lassan egy éve lesz jogsim, de még mindig úgy vezetek, hogy előre eltervezem,melyik úton fogok menni. Szerintem ez hasznos, végig gondolom, milyen táblák, lámpák lesznek majd.És szerencsére néhány hét alatt hozzászoktam a mi autónkhoz, már éreztem,hogy ,,egy velem" és azt csinálja,amit én akarok :)

2009. nov. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
49%

Nem akarlak elkeseríteni de van olyan aki egyszerűen nem tud megtanulni vezetni. Ritka az ilyen de van.

Vegyél plusz órákat és ha 60 után se megy akkor hagyd. Szerintem legkésőbb 40 óra után le kell hogy tudj vizsgázni.


Nekem belefért a 30órába a vizsga.

2009. nov. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!