Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sürgős kérdés: A Keleti...

Sürgős kérdés: A Keleti Pályaudvaron még mindig él az a szabály, hogy csak menetjeggyel lehet bemenni a peronra? Ha édesanyám elé kimegyek az állomásra, neki kell kicipelnie a csomagját a kijáratig?

Figyelt kérdés
A környéken este 6 után is van parkolási díj? 2 óra múlva érkezik az anyu, szóval sürgős!
2009. szept. 9. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs hat után parkolás, és a peronzárt csak érvényes jeggyel lépheted át. De este hat után nem igazán vannak már kinn az ellenőrök, úgyhogy nyugodtan beléphetsz a peronon belülre.


De a keletiben nekem nem rémlik, hogy van zárt peron...

2009. szept. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Keletiben van zárt peron, de az más kérdés mennyire humánusak az "ellenőrök", és hogy meddig strázsálnak a kapuknál.
2009. szept. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hálás köszönetem, akkor így készülünk, csábmosollyal, hátha hat a peronőrökre! :)
2009. szept. 9. 16:47
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
ha van bkv bérleted, akkor azzal beléphetsz, mert elővárosi vonatokra jó. pl a keletiből indulók nagy része elmegy zuglón át kőbánya-kispestig. Addig akár utazhatnál is a bérlettel, tudtommal.
2009. szept. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Egyszer kőbányán is volt kint ellenőr, aztán nem akarta leengedni a férjemet a peronra, ő meg mondta, hogy akkor legyen szívesek felhozni a bőröndömet a lépcsőn, mert ugye a mozgó lépcső szokás szerint pont nem működött. Ilyen kis fiatal suhanc volt ott, nem mondott semmit utána, leengedte. De ha van bérleted, próbálkozhatsz azzal is. Amúgy ez szerintem is bunkóság, még is mit képzel, hogy jegy kell ahhoz, hogy várd azt aki jön hozzád? Én mindig akkora bőröndökkel közlekedek egyedül is, ráadásul én nagyon picike alkat vagyok. Egyik helyen felraknak a bőrönddel, másik helyen meg leszednek vele. Egyedül rángathatnám...
2009. szept. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Neked is köszi! Nincs bérletünk sajna, így reménykedünk a szép mosolyban :)
2009. szept. 9. 17:02
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: egyetértek, az Anyukám is 70 éves, bár nagyon kis talpraesett és vettünk neki ilyen gurulós bőröndöt, de azért nem olyan egyszerű már neki leszállni, meg levenni a csomagot. Előfordul, hogy épp senki olyan nem szál le vele, aki kapcsolna és segítene neki.
2009. szept. 9. 17:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Japánban is zárt peron van, a vonatra csak érvényes jeggyel lehet várakozni. Viszont ott van ún. peronjegy, amellyel bemehetsz a zárt peronon belül.


Amúgy nálunk is van "peronjegy". Kell venni egy öt kilométeres 90%-os jegyet. :) Az 15 Ft. Azzal már bemehetsz a zárt peronra, hiszen van érvényes menetjegyed :D

2009. szept. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tetszik ez a peronjegy megnevezés :D


Amúgy Anyukámat sikeresen megtaláltuk és hazahoztuk, köszönöm még egyszer a segítséget :)

2009. szept. 12. 01:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!