Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Gerincsérültet hogy helyezek...

Gerincsérültet hogy helyezek veszélyzónán kívülre, ha egyedül vagyok?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy tálcafogással lehet mozgatni egy gerincsérültet, de ahhoz min. 3 ember szükséges. Ha én vagyok egyedül, és tudom pl. hogy nemsokára felrobban mellettünk az autó mit teszek? Rautek féle fogással arrébb viszem, még akkor is ha lebénul miattam?
2012. aug. 26. 21:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Odébbviszed. Egy esetleges bénulás vs. biztos halál helyzetben egyértelmű melyiket választja az ember.
2012. aug. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Eleve rossz döntési szituáció ez, de végülis az életmentés a fontosabb. Odébbviszed, ahogy tudod, mert a robbanás/tűz a sérült életét veszélyezteti. Ha viszont kiviszed a veszélyzónából, még marad esélye valamilyen életre.


Bizonyos esetekben amúgy nem csak a sérült, de a veszélyzóna is áthelyezhető vagy megszüntethető. Pl. tűzoltókészülékkel vagy mondjuk vasúti balesetnél a másik vágányon fekvő sérült mozgatása helyett a menetirányító értesítése, aki leállítja a forgalmat stb.

2012. aug. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!