Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Titeket mennyire engedtek...

Titeket mennyire engedtek egyedül vezetni?

Figyelt kérdés
Amikor megszerezted a jogsid szüleid rögtön engedtek egyedül vezetni?Hogy működött?Kort és nemet is irjatok légyszi!
2012. máj. 10. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Először beültek mellém, és figyelték hogy vezetek. Tavaly Júniusban kaptam meg a jogsit, szeptemberben az évnyitóra már egyedül mentem. Az olyan 60 km oda-vissza. :D Akkor 17 éves voltam.

18/F

2012. máj. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Először a párom ült mellettem, jó volt, h segített kicsit, mert nagyrész elvette a figyelmemet, h hányasba váltsak, le ne fulladjak..szóval a technikai részek.. másrészt egyedül jobb vezetni, mert akkor magad vagy, nem szól bele senki, ezen nem idegeskedsz...en mikor megkaptam a jogsit, fél évre rá céges autóm volt..nem volt kérdés h megyek e vagy nem..a szülők autójával mindig macerásabb, de sztem elég ha 1-2 alkalommal megy veled..persze hosszabb útra ne vidd el egyedül a kocsit, mert az elején még hamarabb elfáradzs, mert sokmindenre koncentrálsz.
2012. máj. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy megjött a jogsim , 500 km-t vezettem hát mit ne mondjak , igazából iszonyatosan élveztem de 200 km után már olyan volt mintha már tapasztalt lennék. Első utam családdal mentem , azután már szinte csak egyedül. 20F
2012. máj. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első pár hétben a szüleim nem engedtek egyedül vezetni, de a vezetésbe nem szóltak bele. Aztán már rövidebb utakra mehettem egyedül is, pár hónap múlva már hosszabb út esetén sem volt kérdés, hogy mehetek-e egyedül.


(Egyébként pedig ha bárhová mentünk, hiába volt még két jogsi a családban, mindig én vezettem, hogy gyakorolhassak, rutint szerezzek. Azóta sem nagyon engedem át a család többi tagjának a volánt, inkább itatom őket :)

2012. máj. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tavaly lett meg a jogsim, és egy hónap után már látták hogy vezetek és simán oda adták az autót, azóta ha kell akkor egyedül megyek :)

18/F

2012. máj. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hat en elotte is sokat vezettem, ugyhogy odaadtak szo nelkul...bar lassan neveznem magam antitalentumnak...utanna majd 1 evig nem vezettem, aztan 2.5 ev alatt 100E-t, most megintcsak nem sokat..
2012. máj. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még 17 évesen lett még a jogsim, ügy terveztük, hogy majd apám Skodájával fogok járkálni, de az már annyira tönkrement, hogy a jogsi letétele után 1 hónappal eladta. Addíg kétszer akartam vele menni, első alkalommal nem bírtuk beindítani, másodiknál még kb. 200 métert mentem egyenesen az autómosóíg, gondoltam lemosatom, hogy ne legyen retkes... utána nem bírtam beindítani, és hazatoltam... XD Aztán nem vezettem kb. egy évíg, majdnem 19 éves voltam, amikor őszre a diákmunkából összegyűlt annyi , hogy tudják venni egy saját kocsit. Ez egy 1979_és kispolszki lett, ami már akkor. 28 éves volt. 190 kmről hoztam el... vagyis 160, de akkor úgy tetszett, hogy még a barátnőmékhez is elmentem. Az elején fura volt, kicsit bizonytalankodtam is, páran le akarták tolni, még késő este értem haza, nem tudtam, hogy kell felkapcsolni a lámpát XD Szüleimnek nem is szóltam, hogy autóert megyék, csak miután hazaértem, de akkor őket is elvittem egy körre. Ez a kocsi 3/4 évíg volt meg, akkoriban még olcsóbb volt a benzin jóval, szinte mindenhova elmászkáltam vele, javítani nem sokat kellett, házilag is még lehetett csinálni, azért adtam el, mert nagyon lassú volt, és alig fogott a fék. A második kocsi is kispolszki volt, 88as, annak a motorjával volt sok baj... A mostani egy modernebb autó, Fiát Punto, viszont alig megyék vele az üzemanyagárak miatt, inkább apám hasznàlja, ők nem is vettek másik autót a Skoda után.
2012. máj. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!