Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki képtelen megtanulni autót vezetni?

Figyelt kérdés

Most járok tanfolyamra és attól félek nagyon , mi van ha képtelen leszek megtanulni vezetni, mert olyan béna vagyok?

Úgy nézek arra akinek van jogsija, mint egy ufóra, és azon gondolkodom, vajon, hogy tudta megcsinálni?

Azt érzem én képtelen leszek rá!


Lehet azért félek enyire, mert már annyira szeretném


2009. júl. 7. 10:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Ha szeretnéd, akkor lazulj el, mert a végén tényleg nem sikerül. :)
2009. júl. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
88%

Az tény, hogy Adolf Hitler nem tudott autót vezetni, nem volt rá képes, azaz nem tudta koordinálni a vezetéshez szükséges mozdulatokat - de "fénykorában" már nem is volt erre szüksége....

Ugyanakkor rengeteg ember megtanult autót vezetni, neked miért ne sikerülne? Gyakoroljál sokat és menni fog!

2009. júl. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Én nagyon féltem és félek máig is.1 éve van meg a jogosítványom,tehát nem lehetetlen megcsinálni:DGondolj arra,hogy a hülye kb 8 általánost végzett honfitársaink is megtudták csinálni,akkor te nehogy már ne tudd:D


Egyébként én nagyon féltem,soha nem vezettem előtte,ezt tudta is és észre is vette az oktató,ezért első rutinórán dupláztunk,1 órát gyakoroltuk a kormányzást,pedl váltás stb,majd a 2.on kivitt forgalomba, a városon kívül.Ő pedálozott én kormányoztam.Nem mondom,sok idő kellett nekem,a rutin elsőre meg lett 3 plusz órával, a forgalomnál már nem is tudom mennyi pluszt vettem,de a kiskönyv betelt XD.Közben volt egy vizsim mikuláskor az nem lett meg(amúgy nem lett volna gáz csak izgultam és megleőztemegy cangást a zebrán én ökörXD), utána téli szünet volt a suliban,majd oktató váltás mert az enyém új sulit csinált,úgyhogy egy nagyon kedves sráchoz kerültem ő mindig dícsért(amit az előző sosem tett meg) és elsőre sikerült,de olyan jól,hogy tök büszke volt rám még a vizsgáztató is:D



Úgyhogy ne aggódj,menni fog az,csak gyakorolj szorgalmasan:)

2009. júl. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

az egyik húgomnak minden elsőre sikerült és büszke is vagyok rá és irigylem is kicsit.

A másik húgom kreszből ötödszörre ment át, minden másból negyedszerre!


és én sem vezettem még sosem!

Párom azt mondja, hogy segít és próbáljam meg elhagyott helyen, de nem merem, mert cikinek érzem előtte!

Azt mondja ha meglesz a jogsim akkor mindig nekem kell vezetnem. Bár már most tudom, hogy biztos nem fogok előtte vezetni, mert neki régóta ven jogsija és úgy éreznem, hogy kinevetne!

Pedig egyáltalán nem ilyen

2009. júl. 7. 10:25
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Vezetni szinte mindenki meg tud tanulni.

Közlekedni már sokkal kevesebben..!!

2009. júl. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
A párodnak van igaza.Menj vele gyakorolni,mert minél többet gyakorolsz,annál inkabb sikerülni fog.Ha ő ajánlja fel a segítségét,nem fog kinevetni.Tudja,hogy a vezetést is gyakorolni kell.
2009. júl. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
énis igy éreztem mivel előtt alig vezettem kocsit.A igazából attol féltem hogy sosem fogok megtanulni rendesen kuplungolni és mindig lefogok fullladni.Volt bennem papr rendesen hogy mivan mikor megállok valahol én indulnék el és jönnek a szép lányok és egymás után sokszore lefuladnék.Eljártam rendesn oktatásra és eésőre sikerült a vizsga.Azóta miota megvan kb 2 hónapja egyedül vezetek és teljesn belejöttem nem okoz gondot bemenni akkár nagyvárosba sem már már azt veszem észre olyan mindha már régota lenne jogsim.Teljesen természetes számomra a vezetés.17F
2009. júl. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
93%

Ha valaki képtelen az autóvezetésére, azt az oktatója 5 sikertelen vizsga után köteles elküldeni PÁV-ra (Pálya Alkalmassági Vizsgálat). Ezen vizsgálaton a motorikus és érzékszeri dolgokat tesztelik speciáliasan az autó vezetéséhez szükségeseket (reflexek, érzékelés, észlelés stb.). Ha valaki alkalmatlan az utóvezetésre, az ezen a teszten végleg eldől.

Ezek a tények.


De szerintem ne görcsölj, az a legfontosabb. Na meg a megfelelő oktató választás. Nekem nehezen ment a vezetés, mert az oktató akkora nyomást gyakorolt rám, állandóan csak leszúrt. Tele lettem gátlásokkal. A forgalmi vizsgám előtt azt mondta, hogy nem adna nekem jogsit... Ehhez képest a vizsgán átmentem hibavonal nélkül. pfff Kiderült számomra, hogy arra volt jó ez az egész, hogy minél több pénzzel lehúzzon, mert zsebre tette a pénz, nem írta be az órát... így olcsóbb volt ugyan az óra, de hát ilyen áron...


A pároddal meg igenis menj el, fogadd el a tanácsait, mindenki volt kezdő! Ha türelmes és dicsérő, akkor a gátlásokat is segít leépíteni.


Sok sikert!

:)

2009. júl. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
A férjem egykori oktatója azt mondta ,hogy az életben nem fog tudni vezetni,ma 20 éve kollégák...Ha lehet tényleg gyakorolj minnél többet,1x menj el a férjeddel ha nem válna be.akkor csak az oktatóddal gyakorolj,és ne sajnáld a plussz órákat!Ha meg van a jogsid,tervezz meg egy egyszerűbb útvonalat és naponta gyakorolj,amig kellő rutint nem szerzel.Ha nagyon ideges tipus vagy vehetsz homeopátiás nyugtatót,az kicsit lazit,de nem befolyásolja a vezetést!Sok sikert kivánok!
2009. júl. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ és a biztatást!!


Kedves Utolsó , tudsz nekem mondani homeopátiás nyugtatót? Sajnos nagyon izgulós vagyok:-(

2009. júl. 7. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!