Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szlovákiában milyen a KRESZ?...

Szlovákiában milyen a KRESZ? (50ccm-es simsonnal)

Figyelt kérdés
B-s jogsim van, és egy simsonom, ha szlovákiában szeretnék közlekedni, akkor szabályos vagyok, ha ugyan úgy közlekedek mint itthon? úgy értem, nem kell semmi papír a motorra, csak a biztosítás meg esetleg az adásvételi? hogy működik ez ott?

2012. máj. 27. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom szlovákiában az smkp is rendszámos, ergo át sem mehetsz a határon.
2012. máj. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nem vagy szabályos mert a b-s jogsiddal max babettát vezethetsz rendszám nélkül, mint segédmotoros kerékpárt, simsonra már rendesen rendszám kell mert az már a kismotor kategóriába tartozik. Na meg érvényes biztosítás kell rá, meg a babszira is.

mielőtt valaki belepofázna szlovákiákban élek mar 17 éve

adásvételivel kitörölheted a segged mert szlov.ban azt sem tudjak h mi az, itt ilyen egyszerűen nincs.

nálunk az ún. technicky preukaz (osvedčenie o evidencii) van.

[link]


szóval feketén átjöhetsz, de ha elkapnak akkor jól megb@sznak érte, mag nem árt ha tudsz vmit szlovákul is

2012. máj. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2. bocs ha huyeséget kérdezek, de azért probálj meg rá válaszolni. ha pl. szlovákiában akarok egy használt motort venni legyen szó 50ccm-rol, oda is kell egy un. adásvételi szerzodés, azon kivul h a motor nálam a pénz az elozo tulajnál van, vagy tévedek? ha a motor és a papirjai nálam vannak( legálisan) akkor átiratom a nemvemre és ennyi? elore is koszi a választ
2012. máj. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nem hülyeség amit kérdeztél,

1.is rendelkezned kell érvényes szlovák lakcímmel,

2.elviszed átvizsgáltatni a járművet, h tényleg az e amit átakarsz íratni

3. el kell menned az előző tulajjal a rendőrségre, h átakarjatok íratni a te nevedre (ez kb 50-80eu)

4.biztosítást kell rá kötnöd

ez ha Szlovákiában akarod használni,

ha Magyarországon akkor veszel egy motort papírok nélkül (rendszám nélkül), hazaviszed, és irtok egy adásvételit a haverral

2012. máj. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszolóknak... egyszer már voltam Szlovákiában simsonnal, hál' Istennek (akkor így utólag) nem találkoztam rendőrrel... sajnálom, hogy nem lehet kinn motorozni úgy mint itthon... :(
2012. máj. 29. 01:52
 6/10 anonim ***** válasza:

Már hogyne mehetne ki?! A biztosítók által kiküldött nemzetközi zöldkártyával nem csak hogy Szlovákiába, de még Ciprusra, Izraelbe is kimehetsz, ha épp olyan kedved van!

A papír igazolja azt is, hogy ez egy nem rendszámköteles jármű (vázszám azonosítja, tábla nincs).

Tehát kell egy KRESZ előírásoknak megfelelő (lámpa, fék, zajszint) jármű, az adásvételi, a kötelező biztosítás minden papírja, befizetési csekkje a zöldkártyával (ami nem kártya, hanem egy zöld kartonpapír) együtt.

Ismerősöm kirándult kint Simsonnal, még utast is szállíthatott! Tudtommal rendőri igazoltatásba is futottak, papír elő, pont.

Nem mondom, hogy nem fognak kérdőre vonni, nem kell esetleg majd magyarázkodni, de teljesen legálisan mehetsz Európa szinte minden államába (kiv. Görögo).

2012. máj. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet menni, én voltam már kint, 17 évesen, két személlyel. Nem árt, ha tudsz angolul, németül esetleg szlovákul, én a bizt. zöldkártyámat mutogattam a rendőröknek, pedig nagyon dühösek voltak, amiért benyávogtam nekik a sünautó ablakán! :D A Felvidék is EU, kötelesek elfogadni, hogy nálunk nincs rendszám (esetleg nyögd be nekik ha nagyon akadékoskodnak, hogy indulás előtt te igényeltél rendszámot, csak elhajtottak a hivatalban). Utast pedig tapasztalataim szerint vihetsz, sehol máshol nincs ilyen gyökér szabály, mint nálunk, hogy egy gyárilag 2 személyes motorral nem vihetsz utast, mert egy kategóriába vették a Komárral meg a Rigával...
2012. máj. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Zöldkártya? Simsonra? lehet hogy elvagyok tévedve, de azt hogy? és... ha B-s jogsim van, akkor is vihetek kinn személyt?:O :)
2012. máj. 30. 01:41
 9/10 anonim ***** válasza:
Biztosítási zöldkártyáról van szó, bemész a biztosítódhoz és kérsz egyet, ingyen van.
2012. máj. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
megint én vagyok(2. válaszolótól kérdezem), 1. kötelező átvizsgáltatni a járművet? ha igen akkor azt hol lehet? 2. és ha van nálam egy adásvételi papír akkor azt helyben kitöltöm bemegyek a rendőrségre és átíratom a nevemre. igy is lehet? vagypedig megegyeztem az előző tulajjal motor nálam pénz nála és együtt megyünk a rendőrségre és ott kérünk egy papirt. köszi a választ
2012. máj. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!