Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ilyet lehet csinálni?

Ilyet lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Mentem kocsival, kb 50 méterre a vasúti átjáró elött , itt nincs zebra, és egy csaj kilép az útra, beáll a közepére, és ott ál , amig vélhetően az osztálya kb 50-100 ember átmegy az úton... Szóval nekem megkellett várnom mig az a 50-100 ember átmegy az úton , miközben sehol zebra , ezt amúgy lehet?

U.I. Amúgy is ideges voltam , megfogtam , kézifék padlás, és csak úgy nyelték a füstöt:D



2012. máj. 12. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Elméletileg nem, vagyis te, a Világegyetem közepe háborítatlanul folytathattad volna minden bizonnyal rendkívül sürgős és nagyon fontos utadat, kizárva a külvilágot.

Ettől függetlenül szoktak ilyet csinálni, mert bizonyos esetekben nem megoldható, hogy minden nagyon fontos és elfoglalt autós keresztül-kasul szánkázzon a gyalogosok zárt csoportján. Van, hogy muszáj annak a pár embernek egy nekifutásból átérnie egyik oldalról a másikra.

Egyébként pedig rendkívül kulturált viselkedésmód direkt "gyártani a füstöt". Gratulálok, most aztán jól megmutattad nekik! Igazán kemény vagy! Biztosan ezt fogják majd mondani a haverok is a T***O-parkolóban este, mikor kimentek megmutatni egymásnak az autóra szerelt új villogó karácsonyfadíszeket és hátsó szárnyakat.

2012. máj. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
valahogy úgy van a Kresz-ben, hogy az ilyen forgalom irányító személynek nincsen jogosultsága, nem vagy köteles engedelmeskedni, tehát akik kamion tolatásakor, vagy aszfaltozásnál, vagy pl.: a te esetedben integetnek stb... de más lehetősége úgy sem szokott maradni az autósnak.
2012. máj. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A kamion tolatása és az aszfaltozás két különdolog.

A kamion tolatásakor a forgalmat valóban nem tarthatja fel, ellenben az aszfaltozóknál a palacsintasütős integetős bácsit jelzőőrnek nevezik, nem véletlenül...

2012. máj. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
"vélhetően az osztálya kb 50-100 ember" - véletlenül nem 50-100 gyerek akar az lenni? Csak hogy árnyaljuk a szándékosan csikorgó fékkel közeledő, gyalogosokat riogató, velük gumifüstöt nyelető igazi autós tahó képét.
2012. máj. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Megcsinálta, nem? Akkor lehet.. más kérdés, hogy szabad-e.
2012. máj. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 00:07

miért a 2 halmaz között (gyerek- ember)van valami különbség? de lehet,hogy valami felnőtt képzés volt

2012. máj. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem gyerekek voltak ... Főképp azon idegesedtem be hogy sehonnan nem jött senki , elmentem volna , simán szépen átmehettek volna , de nem ő kiugrik az útra.

Első válaszolónak : Bocsi, de az AUCHAN parkolóba szoktunk találkozni:) és köszi Tudom:)



Többieknek a választ , Király Sándor , Tipptár , köszönöm szépen!


De ha még megköszönték volna vagy valami akkor aztmondom jó , de igy...

2012. máj. 13. 15:54
 8/9 anonim válasza:
Bocsi a válaszomért, igazából nem szabadna megcsinálnia szerintem, de hát az autós mégsem ütheti el, inkább mindenki vár, nehogy baleset legyen belőle.
2012. máj. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kreszben valóban nincs benne az. hogy ő átvezényli az úton a gyalogosokat, viszont ha rendőr odaér a helyszínre az esetkor, Te lettél volna megbüntetve keményen. Merthogy a csikorgó gumival 1: veszélyezteted a közlekedés többi résztvevőjét (bármikor elpattanhat a kézifék bovden/hidraulikacső, kiugorhat az állítója, kicsúszik a kezedből, stb., megugrik a kocsi, és nekik mész).

2: nem az útviszonyoknak megfelelően közlekedsz - ergo relatív gyorshajtást követsz el, még akkor is, ha 0 a sebességed, hisz a "technika", azaz a kocsid (állapota) nem tudja elviselni ezt a mértékű sebességet/motorfordulatot/gázadást, mert nem véletlenszerűen, hanem tartósan kiforognak a kerekeid.


Szóval hidd el, hogy te kaptad volna az első csekket ha ott terem a bokorból a rend egyik éber őre.


Az, hogy a gyalogosok keresztezhetik az úttestet, egy megengedett dolog. Te a vasúti átjáró miatt gondolom úgyis 30al közelítettél, tehát inkább ott állított meg téged, hisz ott voltál lassú. Az 50m elég belátható távolság a vasúti átjáró túlsó végéről, a szembejövő sávban közlekedő autósnak is. Ők is bizonyára ismerik a KRESZt, hogy ha valamilyen akadályoztatás miatt meg kell állnia, és már nem ér át teljes járművel a vasúti síneken, akkor a sínpárra nem hajthat, hanem előtte, biztonságos távolságban kell várakoznia (mit ahogy zebrára sem lóghat az autód, ha meg kell állnod, hanem a zebra előtt kell várakoznod, vagy kereszteződésbe sem hajthatsz be, ha nem tudod garantálni azt, hogy folyamatos haladással, megállás nélkül ki is tudsz hajtani belőle (meg nem állhatsz még 1 pillanatra sem ott). Ezeket általában tudják, és be is tartják mindenhol (kivéve Budapest - csak azt nem veszik észre, hogy nem a többi autósban kell a hibát keresni, hanem saját magában - ha mindenki előzékenyebb, engedékenyebb lenne, akkor szépen lassan elmúlnának az ott jellemző káoszok, szabálytalanságok.)


Szóval vigyázz, rendőr meg ne lásson, és légy egy picit türelmesebb, elfogadóbb, előzékenyebb embertársaiddal. Előfordulhat még, hogy Te sem fog vezetni, hanem gyalog mész - akár csak a parkolóból be az Ósanba - és örülnél neki, ha a többi, ott haladó autós elengedne!

2012. máj. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!