Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » KRESZ kérdés (? ) A többi lenn.

KRESZ kérdés (? ) A többi lenn.

Figyelt kérdés

Van egy T alakú kereszteződés. Az autós jön a T szárában, elsőbbségadás kötelező táblája van.

A merőleges út (tehát a T teteje) szélén járda van, biciklis jön rajta.

1. Kinek van elsőbbsége?

2. A biciklisnek a kereszteződésben le kell szállnia a kerékpárról?

3. Ha az úton jön a kerékpáros, és nem a járdán, akkor le kell szállnia, amikor a kereszteződéshez ér?



2012. máj. 7. 17:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

A sorrend:

Először elhalad a biciklis és a vele párhuzamosan haladó autó(k). Utána mehet a T szára.

2012. máj. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A fő kérdés az, hogy a kerékpárosnak a kereszteződésben le kell-e szállnia a járművéről, vagy áttekerhet.
2012. máj. 7. 17:50
 3/11 anonim ***** válasza:
34%

1. A biciklis nem közlekedhet a járdán (esetleg tolhatja)

2. Ha a járdán tolja, és át akarja tolni az úttesten, akkor nincs elsőbbsége.

3. Ha az úttesten halad, akkor az autósra vonatkozik az elsőbbségadás kötelező táblael kell engednie. (miért kéne leszállnia a kerékpárosnak?

2012. máj. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem kell leszállnia a védett úton megállás nélkül haladhat tovább, mivel az alárendelt utat nem keresztezi, hiszen az alárendelt út a kereszteződés torkolatának vonalában fizikailag véget ér.
2012. máj. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"1. A biciklis nem közlekedhet a járdán (esetleg tolhatja)" Stimmel, és a kerékpárt toló személy gyalogosnak minősül.

"2. Ha a járdán tolja, és át akarja tolni az úttesten, akkor nincs elsőbbsége." Kivéve ha zebra (gyalogátkelő) van mert a zebránál a gyalogosnak mindig elsőbbsége van.

2012. máj. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

5.

Egyetértek, a kérdező nem tett említést zebráról, így feltételeztem, hogy az nincs.

2012. máj. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Ezek szerint csak jól tudom én is.

Ma egy kissé kellemetlen helyzetbe kerültem. A járdán jött egy kislány biciklivel, és csak a reflexeimen múlott, hogy nem került a kocsim orrára. Gyakorlatilag kivágódott a bokrok takarásából. Az volt a szerencse,, hogy már szinte álltam a kereszteződés miatt.

Persze az anyukája lekapott a 10 körmömről, erre odajöttek még néhányan, és ezek az okosságok hangzottak el.

2012. máj. 7. 18:17
 8/11 A kérdező kommentje:
Zebra nem volt. A faluban összesen egy van, a suli előtt.
2012. máj. 7. 18:18
 9/11 anonim ***** válasza:
Az anyukát kellett volna lekapni a 10 körméről...
2012. máj. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Kezdjük szépen kivesézni a dolgokat. Mindenki mondott valami jót, ezeket próbálom összefoglalni jogszabályi hivatkozással ha megengeded. Olvasd el azokat és úgy minden világos lesz.

1. Kerékpáros csak abban az esetben közlekedhet a gyalogjárdán ha az úttest kerékpáros közlekedésre alkalmatlan (KRESZ 54.§. (2).bek.). Feltehetőleg itt alkalmas, tehát itt tilos kerékpárral a járdán közlekedni. Ha mégis megteszi és így jön be eléd akkor szabálytalanul indult el (KRESZ 24.§. (1). bek.). Magyarul az 1. kérdésre adott válasz: Neked van elsőbbséged, mivel Te már a forgalomban részt veszel és ő akkor indul az út széléről!

2. Nem igazán érthető a kérdés. De visszautalva az 1. kérdésre: ha a kerékpárral a járdán jön akkor igen, le kell szállnia és elsőbbséget kell Neked adnia. Viszont ha az úttesten érkezik, akkor Neki van elsőbbsége kihelyezett "Elsőbbségadás kötelező" jelzőtábla miatt (KRESZ 28.§. (2). bek. b., pontja). Ezzel meg is válaszoltam egyúttal a 3. kérdést is, azzal kiegészítve, hogy nem kell leszállnia. A Te utcád forgalma ugyanis ahogy írtad "Elsőbbségadás kötelező" jelzőtáblával van alárendelve a kereszt utca forgalmának. Elsőbbséget viszont csak az úton érkező járműveknek kell adni, gyalogosnak csak a kijelölt gyalogátkelőhelyen kell, valamint kanyarodás közben annak az útnak az úttestjén átkelőknek amelyre rákanyarodsz (KRESZ 21.§. (6)-(7)-(8) bek.).

Sajnos ez a mai magyar valóság! A kerékpárosok nagy része mindenféle KRESZ tudás nélkül közlekedik közöttünk kamikaze módjára. Sokszor nekünk kell rájuk figyelnünk és vigyáznunk rájuk. Ezzel óvva őket és saját magunkat is sok-sok kellemetlenségtől. Remélem tudtam segíteni.

2012. máj. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!