Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha biciklivel vagyok akkor is...

Ha biciklivel vagyok akkor is érvényben van a jobbkéz szabály? (többi lent)

Figyelt kérdés
a napokban történt h mentem biciklivel és az autónak jobbról jöttem én meg "bátran" mentem tovább és majdnem elütött ha nem rántjuk el a kormányt meg is van a baleset mire az autós kipattant én meg mondtam neki h jobbkéz öregem és elkezdett velem ordibálni "h a bicikliseknek nem kell jobb kezet adni a biciklisnek meg kell állnia minden kereszteződésnél és mindenkinek elsőbbséget kell adnia" ezt picit furcsálom mert én úgy tudtam h minden járműre vonatkozik a jobbkéz szabály... most akkor hogyis van ez?
2012. ápr. 23. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a kerékpárosnak is ugyanúgy meg kell adni a jobkezet, tehát neked volt igazad. Más kérdés, hogy biciklivel mindig hatszor jobban oda kell figyelni, mert hiába van elsőbbséged, mert ha nem adják meg, abból több hét kórház vagy 10 év temető is lehet.
2012. ápr. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és ilyenek kapnak jogosítványt -.-" köszönöm szépen :)
2012. ápr. 23. 17:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ugyanúgy érvényes a KRESZ szabályai. Én is találkoztam már idegbeteg autósokkal, akik tövig nyomták a dudát, mert nem akarták megadni az elsőbbséget. -.- Biciklisként mindig arra kell számítani, hogy NEM adják meg az elsőbbséget, és nem törődnek veled. (főleg ha bicajút mellett parkoló van, kb. sose néznek körbe tolatásnál)
2012. ápr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Ha egyenrangúak a keresztező utak(senkinek nincs háromszöge)akkor van csak jobbkézszabály,ebbe a kerékpár is beletartozik természetesen.
2012. ápr. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Még annyit, hogy 1. egyirányú utcába ugye csak akkor hajthatsz be menetiránnyal szemből biciklivel, ha ezt külön tábla jelzi a "Behajtani tilos" tábla alatt, 2. az ilyen utcáknál még sok autós nem veszi a lapot, hogy hiába jobbra egyirányú az autósoknak, attól még kerékpáros jöhet onnan. Ez is potenciális konfliktusforrás.
2012. ápr. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel te is járművel vagy, igen! Sőt, még a kézikocsi is járműnek minősül és rá is érvényes a jobbkéz szabály.

Magyarul ez a kis bigyó: [link]


Bár életemben nem láttam még olyat, aki megadta volna olyan embernek az elsőbbséget, aki ilyet tolt vagy húzott volna :D

2012. ápr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok választ :D de a helyszín az csak egy sima kereszteződés egy 30-as övezetbe semmi egyirányú utca meg 3szög szval azért nem tudtam h most miröl magyaráz a csávó h a biciklisnek mindenütt megkell adnia az elsőbbséget mindenkinek????
2012. ápr. 24. 07:36
 8/8 A kérdező kommentje:
de akkor jol tudtam mert énis így tudom h mindenkire vagyis minden járművel közlekedő emberre vonatkoznak a szabályok és a jobbkéz szabály és ha baleset lett volna nekem lett volna igazam :)
2012. ápr. 24. 07:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!