Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Aki leadócsalózza a külföldi...

Aki leadócsalózza a külföldi rendszámosokat, az maga egyetért a hazai adóztatás mértékével?

Figyelt kérdés

És példás életet él és fizet mindent mindig, mint a kisangyal?


(A balatoni Hummer-botrány kapcsán is elhangzott itt ott)


2012. febr. 9. 14:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Egy részük biztosan, még ha nem is keres annyit, hogy megengedhessen magánal egy Hummert. De vajon aki kiakad azon, hogy mások ítélkeznek, amga sosem ítélkezik?
2012. febr. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Andizsuzsi ***** válasza:
Az, hogy egyetértek-e a mértékével, és az, hogy befizetem-e, nem áll összefüggésben. Egyetértek? Nem Fizetek? Igen.
2012. febr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Az adóztatás mértékével nem értek egyet.


De úgy gondolom, hogy nem ez a probléma megoldása. Miért nem lehet összefogni és rákényszeríteni a kormányt az adók lenyomására? Az az érzésem, hogy pont az ilyenek miatt. Nincs adócsökkentés, mert sokan megkerülik az adófizetést és a kiesést valahogy pótolni kell - praktikusan a tisztességesek szívatásával -, és nem fizetik be az adót az emberek, mert túl magas. 22-es csapdája. De ki lehet belőle törni. Ha akarunk.


És igen, példás életet élek és fizetek, mint a kisangyal. Egyszer dolgoztam életemben két napot feketén, első munkahelyem volt és nem tudtam még, hogy mennek a dolgok. Azóta rendesen fizetek. Méghozzá azért, mert lenézem és megvetem a mutyizókat, az ügyeskedőket, és természetesen nem akarok közéjük tartozni. Persze, sok az adó, de ennek az egyik oka egyébként az, hogy sokan nem fizetnek, szóval kvázi én fizetek helyettük.

2012. febr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
"De vajon aki kiakad azon, hogy mások ítélkeznek, amga sosem ítélkezik?" - ha rám gondolsz, kedves első válaszoló, akkor megnyugtatlak: én nem szoktam ítélkezni és jelzőket osztogatni, minősíteni stb stb. Sajnos itt a gyk-n is sokszor látom, hogy valaki beír mondjuk egy párkapcsolati kérdést, egyből melléknevekkel illetik, hogy: "frigid vagy", "szánalmas vagy", "társfüggő vagy", "szemét vagy" stb stb. Mindezt egyetlen kérdésből vagy válaszból leszűrve. Én nem szoktam és legszívesebben mindenkit lebeszélnék az ilyenről.
2012. febr. 9. 16:12
 5/18 anonim ***** válasza:
Ja, Te nem szoktál ítélkezni? Valahogy a kérdésed pont nem ezt mutatja. Nem kell jelzőket aggatni másra ahhoz, hogy ítélkezz.
2012. febr. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Az adóztatás mértékével még úgy-ahogy egyet is értek talán, de a mikéntjével nem.

A külföldi rendszám mizéria rövid időn belül megszűnne, ha eltörölnék az irreálisan magas regisztrációs adót. Ezzel nem csak a szlovák rendszámos Hummeresek járnak jól, hanem a kisember is olcsóbban tud akár új, akár használt autóhoz jutni. Igazából ezzel is az átlag embert szivatják, nem azt a pár ezret, aki 15 milla felett vesz új autót.


A példás életre és a mindent kifizetbe nagyon nem mennék bele, mert nagyon nem a közlekedéshez tartozik,talán csak annyira, hogy azt kellene elérnünk, hogy a vállakozók szívesen válasszák Magyarországot "telephelyül", akár csak papíron is és inkább ide jöjjenek adózni a külföldiek, ne a magyar vállalkozók kényszerüljenek spórolásból Szlovákiába és Romániába kitelepülni.

2012. febr. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

6. Köszönöm, jó bejegyzés.

5. Ennek nem volt sok értelme, ilyen erővel mindenkire minden ráaggatható lenne.

2012. febr. 9. 17:41
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha eltörölnék a regisztrációs adót, akkor valami mást kellene megemeljenek, pl. a benzin jövedéki adóját, amitől a csempészet erősödne, és ugyanott volnánk, csak szovák rendszám helyett szlovák benzinnel járnának a Hummerek. Az mondjuk legalább nem szúrná az emberek szemét annyira, nem mintha az emberek egyébként nem lennének tisztában a magyar valósággal, miszerint "szemesnek (magyarul szélhámosnak, csalónak, tolvajnak) áll a világ", azaz ebben az országban bizony az adó és egyéb dolgok elcsalásával lehet meggazdagodni.
2012. febr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Ha eltörölnék a regisztrációs adót, akkor valami mást kellene megemeljenek, pl. a benzin jövedéki adóját" - ez rossz meglátás. Tegyük fel, nincs regisztrációs adó. Ha veszel egy új autót legyen az csak egy Suzuki. Ha egyben ki tudod fizetni, akkor a zsebedben marad X forint. Ha befekteted, akkor fizetsz utána kamatadót, ha elköltöd, akkor a gazdaságot élénkíted és még az állam áfa bevételét is növeled. Ha hitelezed, akkor kevesebb hitelre van szükséged, ugyanolyan futamidő mellett, havonta több marad a zsebedben, amit ha elköltesz.. Ha közvetett módon is, de majd ugyanahhoz a pénzhez hozzájut az állam.

Te könnyebben tudsz autót venni, mivel az új autó olcsóbb, a használt piacon meg akkora áresés lenne, hogy öröm lenne nézni.

2012. febr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ugyan már, ezt a "ha adót csökkentek, nő az adóbevétel" elképzelést bármelyik másik adónemre rá lehetne fogni, de a tapasztalat szerint ez Magyarországon nem működik... ha nagy néha adót csökkentettek, mindig elszaladt a költségvetés.
2012. febr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!