Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Aki leadócsalózza a külföldi...

Aki leadócsalózza a külföldi rendszámosokat, az maga egyetért a hazai adóztatás mértékével?

Figyelt kérdés

És példás életet él és fizet mindent mindig, mint a kisangyal?


(A balatoni Hummer-botrány kapcsán is elhangzott itt ott)


2012. febr. 9. 14:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"ha adót csökkentek, nő az adóbevétel"


Nem írtam, hogy ha elengedik, a regadót, akkor nőni fog az államháztartás adóbevétele. Azt írtam, ha elengedik, akkor a kisember könnyebben tudna új autót venni, és a használt autó piac is kibővülne, valamint az árak esnének. A vevő zsebében maradó pluszból, jutna az államnak is. Nyilván ha 100 000 forintot takarít meg valaki a regadón és azt elkölti, akkor abból csak a 21260 forintnyi áfa folyik be az államkasszába, ez egyértelműen kevesebb. A maradék elköltött nettó 78 000 meg "sekrenti" a gazdaságot, vagy épp megy a szolgáltatóknak...

Ebben az esetben nem is ez a fő jelentőssége, hanem hogy a kisember jobban járna, és fellendítené az autópiacot.

A regisztrációs adót nem hasonlítanám a többi adónemhez, az teljesen más tészta :)

2012. febr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A kisember nem vesz új autót, milliók élnek az országban úgy, hogy még használtra se futja, ez is inkább a középosztálytól fölfelé kedvezne. Az meg, hogy mindenkit autóhoz juttatunk, sztem a legkevésbé sem hasznos közegészségügyi, energiaimport-ügyi, környezetszennyezés-ügyi stb. szempontból. Gazdaságot élénkíteni, kisembereknek segíteni az államkassza kárára lehetne pl. a minimálbér adójának eltörlésével.
2012. febr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Kisember alatt értem azokat, akik 3-5 millió közötti új autók vásárlásába fognak 6-8 év hitel segítségével (Ibiza, Fabia, Kia-k, Chevloret-k stb..). De szerintem ne follyunk bele, mert nagyon eltértünk a témától. :)
2012. febr. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Akkor mást értünk a kisember alatt, mert az általam ismert kisemberek legnagyobb részének nincs havi több tízezer ft-nyi elkölthető jövedelme... Netalán rájuk külön szavad van, ők a piciemberek? :)
2012. febr. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Érdekes, a magyarnál sokkal kisebb regadóval (néhol nulla) is elmuzsikál a gazdaság más országokban.

Az meg egy baromság, hogyha csökkentenék, akkor mást kellene megemelni. Miért is kellene? Hogy legyen miből habzsidőzsizni egy szűk rétegnek? Merthogy nálunk az adóbevételnek csak nagyon kicsi százalékát használják "rendeltetésszerűen" az is biztos. Akkor lenne értelme adózni, ha az előre vinne bármit is, de így ez csak legális lopás.

2012. febr. 11. 09:39
 16/18 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a magyar mentalitás vezet az adópénzek ellopásához, ami az adóbefizetések elcsalásához. Innentől kezdve felesleges azon lovagolni, hogy más országban mi hogy működik, nálunk ez van, és nem, vagy csak nagyon lassan várható változás.
2012. febr. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
A jogkövető magatartás alappillére az élhető szabályhozatal.
2012. febr. 11. 20:18
 18/18 anonim ***** válasza:
Mondjuk ezt aláírom. Tényleg nonszensz, micsoda szabályok vonatkoznak pl. a jégen tartózkodásra, meg is értem, hogy egy akármilyen jóravaló állampolgárnak is elfogy a türelme, és csakazértis kimegy Hummerrel csapatni :)
2012. febr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!