Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Balesetem volt, csak én hibáztam?

Balesetem volt, csak én hibáztam?

Figyelt kérdés

A szitu az alábbi:


Az úttest jobb oldalán egy autó parkolt. Az előttem haladó autó balra indexelve elkezdte a jármű kikerülését, ezzel egyidőben ugyebár átment a bal oldali sávba. Az útszakaszt kellőképpen belátva utána haladva én is balra indexeltem, és kikerültem a parkoló autót. Az előttem haladó autó továbbra is folyamatosan balra indexelve az úttestnek kb a közepén haladt (arra számítottam, hogy visszatér a jobb oldali sávba), nem fékezett, legalábbis a féklámpa fényét nem észletem, majd kb. 3-5 m után balra kanyarodott. Kikerülni már nem tudtam, fékeztem, de az autóm eleje az előttem haladó autó bal hátsó ajtójának ütközött.


A felelősséget elvállaltam, nem tartottam megfelelő követési távolságot. Rendőrt nem hívtunk, tanú nem volt, megegyeztünk, lapot kitöltöttük, ment mindenki tovább a dolgára (én konkrétan a szerelőhöz).


Viszont este az egyik rendőr ismerősömnek meséltem a történetet, aki szerint a másik fél is hibázott.


Bár már mindegy, a helyzeten nem lehet változtatni, de érdekelne erről a véleményetek?


2011. okt. 5. 08:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A KRESZ szerint hibázott, mivel vissza kellett volna térnie a sávjába a kikerülés után.


A gyakorlatban teljesen ésszerű amit csinált.


A baleset szempontjából pedig teljesen mindegy, mivel a baleset oka egyértelműen az, hogy te nem tartottad a köv. távot. Nem is értem amúgy, minek másztál annyira a seggébe, hogy mikor kanyarodik nem tudsz megállni? Így akkor sem tudtál volna megállni, ha visszajön eléd a sávba de valamiért vészfékeznie kell.

2011. okt. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Leírásod alapján - ha jól értelmezem a helyzetet - csak te hibáztál.

Miért számítottál arra, hogy visszatér a jobboldali sávba, amikor továbbra is balra jelzett?

Miért kellett volna visszatérnie kikerülés után, ha pár méteren belül újra sávot kell váltani, hogy balra fordulhasson?

Miért kellett volna fékeznie, ha kellő sebességi fokozatban volt a kanyarodáshoz?

2011. okt. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A hibámat nem vitatom, elismertem, vállaltam a felelősséget. Nem is ez a kérdés.


Csak felmerült egy gondolat, és érdekelt, hogy ezt hogyan látják mások...

2011. okt. 5. 08:57
 4/12 anonim ***** válasza:
Kétirányú forgalmú út volt? Mert ha igen, és a szembe jövők sávjában maradt, hogy balra fordulhasson, akkor tényleg hibázott ő is, bár ez közvetlenül nem befolyásolhatta a baleset kimenetelét.
2011. okt. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
*szembejövők
2011. okt. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én azt sem teljesen értem, hogy hogyan sikerül az bal hátsó ajtónak nekimenni. Ahhoz már el kellett neki valamennyire fordulnia, neked meg az ő bal oldalán kellett lenni, hogy ez megtörténjen. Ezért úgy gondolom, hogy a nem megfelelő követési távolság tartásán kívül is a te hibád.
2011. okt. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha úgy vesszük mindketten hibáztatok, mert ő nem tért vissza a sávba amikor kellett volna te meg az állításod szerint nem tartottál követési távolságot. Végül is ha meg egyeztetek és megtörtént a papírok kitöltése akkor már mindegy. A lényeg hogy nem volt nagyobb probléma.
2011. okt. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha te visszatértél volna a sávodba, ahelyett, hogy egy balra kanyarodó autó bal oldalának ütközöl, ami azt jelenti, hogy te mégjobban balra voltál, mint ő, holott ő jelzett, akkor... a többit találd ki magad.
2011. okt. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem értem ,hogy mentél neki a balajtónak ha ő balra kanyarodott..Meg akartad előzni?Akkor te ugyanúgy nem tértél vissza a sávodba ahogy ő sem.Ha látod balra jelez akkor inkább azon kéne lenni hogy jobbról kikerüld!És a követési távot te nem tartottad be.
2011. okt. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Magyarázza már el valaki, hogy balra kanyarodó járműnek miért kéne JOBBRA húzódni?
2011. okt. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!