Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha céges autóval...

Mit tegyek ha céges autóval balesetem volt?!

Figyelt kérdés
Eladó vagyok nem sofőri állás! A szerződésemben nincs benne az autóvezetés! szerinte totál káros az autó és követeli hogy fizessem ki a felét! ő azt mondja műszakilag rendben volt az autó én tudom hogy nem mert voltak vele gondok! Ő mégis állitja mert én nem vállaltam be a rendőrségi műszaki vizsgálatot hogy ne nekem kelljen fizetni! Nemvagyok hibás! 100% táppénz jár! Félek nem fizeti ki! Mit tegyek? Köszönöm
2011. ápr. 20. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha te vezettél, örülj, hogy csak a felét kell kifizetned..
2011. ápr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

rendőrség volt kinn a helyszinen?

megállapitották h te voltál a hibás?


ettől függ az egész


nlunk akinek céges kocsija van ha ő a hibás fizeti,ha nem,akkor a biztositó

2011. ápr. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
biztosítás? rendőrt hívtál? kinek a felelősségét állapította meg a rendőrség?
2011. ápr. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Aki hibázott fizet.

Céges autónál csak úgy mint sajátnál.

Ha téged törtek össze akkor a KFB. okán a másik biztosítója.

Vagy a CASCO rendezi a bevállalt 10-20% önrész levonása után.

Amennyiben volt ilyenje a cégnek és a záradék szerint az alkalmazott jogosan vezette ...

Félelmeid alapján se Casco se jogosultság.

Összetörted az autót !!

Az egészet neked kellene állnod.

Nagyvonalú a munkáltató,hogy csak a felét kéri az okozott kárnak.

Én az egészet kérném és ha nem tetszik nem hogy TB-t nem fizetnék utánad de ki is rúgnálak !

Egyébként a táppénzt nem a munkáltató adja.

Szebb jövőt !

:p))

2011. ápr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a munkáltató maximum 10%-át kérheti el a kárnak. mehet perelni akk viszont még a perköltség is az övé.
2011. ápr. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ki volt a hibás?
2011. ápr. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha a "műszaki hibák" olyanok voltak, amik közvetlenül balesetveszélyesek és tudtál óra indulás előtt, akkor egyáltalán el se kellett volna indulnod az autóval, szóval akkor is kijöhetsz rosszul a dologból, ebbe nem a legbiztosabb kapaszkodni.

Szerintem gondold át hogy mennyi a kocsi értéke, ki tudnád-e fizetni és hogy mennyire fontos neked a jelenlegi állásod. Akár meg is tagadhatod a fizetést neki, de akkor gondolom először kirúg, aztán ha nagy értékről van szó, akkor pereskedni fog érte.

Az hogy hibás vagy-e a rendőrség dolga, mondjuk ha üres úton egyszerűen belehajtottál az árokba, akkor nehéz másra fogni.

Szóval szerintem nem a táppénz az, amin aggódnod kellene.

2011. ápr. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A munkáltatód kötelezett hogy vezessél? Írtál alá olyan papírt amiben vállalod az anyagi felelősséget az autó és a szállított dolog iránt? Ha te voltál a hibás valamilyen szinten neki van igaza. DE ha nem akkor simán munkaügyi bíróságra vinném a dolgot. Mondván "kötelezett" a gépjármű vezetésére, amennyiben nem vezetel ki vagy rúgva.Ha pedig kirúg akkor biztosan "lesz" időd bíróságra járni, míg a főnököd nem biztos hogy örömmel jár oda! Másszóval ha rád akarja húzni a balhét akkor szívasd meg!!!
2011. ápr. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!