Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért nem hiszi el hogy...

Miért nem hiszi el hogy rosszul vezet?

Figyelt kérdés
Van egy gondom. Anyám nem tud rendesen kéziváltós autót vezetni. Mikor sietünk vagy ideges úgy vált (figyeltem a lábát) hogy amint 1 cm-re felengedte a kuplungot már rögtön nagy gázt ad, ennek következménye hogy bőg a motor kb. 10mp-ig aztán visszaesik a fordulat.(utána égett szag, csodálkozik miért van büdös) Mikor finoman elkezdtem beszélni vele erről, rögtön azzal jött ha majd lesz jogsim akkor pofázzak. 10000km-t tett bele a BMW-be mióta ő vezeti és csodálkozik, hogy olyan mint ha visszafogná a kézifék, mert most olyan szinten van a kocsi, hogy nem lehet vele előzni, mert csúszik a kuplungja, csak a motor pörög 6000 fordulaton de nem gyorsul. Nem lehet megmondani neki hogy nem így kell váltani, és hogy egy kuplungnak min. 200000km-t ki kell bírnia... Előző KIA-nkal is ezt művelte, és ugyanaz lett az eredmény... Le se esett neki hogy ő baszta el mind 2 kocsinkat. Segítsetek hogy lehet erről leszoktatni? 16/F
2011. aug. 9. 17:42
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Áááá... Anyám még praktikerbe sem megy nemhogy szervízbe. Én valami csipogóra gondoltam, ha csúsztatja a kuplungot, jelezzen.
2011. aug. 9. 18:06
 12/21 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy apám előtt kíméli, és nem is vált úgy, hogy közbe nyomja a gázt. Egyébként apám is kipróbálta a kocsit és szerinte is anyám tette tönkre. Míg apám vezetett semmi baja nem volt. 30000km van a kocsiban.
2011. aug. 9. 18:07
 13/21 anonim ***** válasza:
vegyetek automata váltós autót
2011. aug. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Automatára most nincs keret...
2011. aug. 9. 18:13
 15/21 anonim ***** válasza:
Ha apukád előtt normálisan vezet, akkor tud vezetni, és tudja, hogy rosszul csinálja, ha nincs ott apád. Lehet vagánykodik.
2011. aug. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

anyám is hasonlót művel. szétkúrja a motort is meg a váltót is meg amit csak lehet. 3.0 benzines kéziváltós kocsink van és 35nél már 3.at néha a 4.et is belerakja és veri a kormányt visítva h miért fullad le amikor tövig nyomja a kuplungot :D már 2szer cseréltünk kuplungot pedig még csak 110ezer van benne :D

tolatásnál a sebességmutató alig mozdul meg de a fordulatszámmérő 3-400 közt van. szomszédok mindig tudják h ha a 3.0 a nagy kipufogókkal bőg akkor nem én túráztatom hanem anyám tolat xD

meg ha jön szembe pl 1 kamion v vmi hasonló nagy gép akkor jobbra húz, de annyira h a kerék félig a füvön megy és azért ez 100 körül félelmetes tud lenni.

mikor szólok neki h miatta kell szervizelni mindig akkor azt kapom h kussoljak mert neki 30 éve van jogsija nekem meg csak 3 éve. :DDD


szval hidd el nem fog menni neked se ha már én se tudtam pár év alatt meggyőzni h azt a 4. sebességet ráér berakni 80 körül is

2011. aug. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű:

Kerek perec meg kell neki mondani, hogy amit csinál, azzal tönkreteszi az autót:

"Anya: nem bántásból, de ahogy vezetsz, az X százezer ft-ba kerül".


Az hogy 20 éve van jogsija még semmit sem jelent, attól még vezethet rosszul... Ha tetszik neki, ha nem, ezt így kerek perec meg kell mondani.

2011. aug. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Gondolom nem a te kocsid, tehát ne foglalkozz vele.

Ha saját autód lesz akkor tudni fogod hogy kinek ne add kölcsön.

Anyám pl magas fordulatszámon megy a kocsival, apám meg 5-ösben döcög a városban úgy hogy beremeg az autó.

Nem az enyém az autó úgyhogy nem szólok érte.

2011. aug. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Hát igen, így vegyen az ember "női nemdohányzó tulajdonostól" autót :DDDDDDDDDDDDDD


Szerencsére muterom nem vezet annyira rosszul, csak ha sokat pofáztam neki és ideges :D

2011. aug. 11. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

fizesd be muterodat egy ilyen körre:


http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=9cT..



A viccet félretéve: engem halálra idegesít, amikor valaki nem tud vezetni, akár anyám akár nem, én biztos beszólnék neki, de úgy, hogy utána el is gondolkozzon magán. Ha nem tudja normálisan kezelni az autót, ne üljön a volán mögé.

2011. aug. 12. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!