Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért nem hiszi el hogy...

Miért nem hiszi el hogy rosszul vezet?

Figyelt kérdés
Van egy gondom. Anyám nem tud rendesen kéziváltós autót vezetni. Mikor sietünk vagy ideges úgy vált (figyeltem a lábát) hogy amint 1 cm-re felengedte a kuplungot már rögtön nagy gázt ad, ennek következménye hogy bőg a motor kb. 10mp-ig aztán visszaesik a fordulat.(utána égett szag, csodálkozik miért van büdös) Mikor finoman elkezdtem beszélni vele erről, rögtön azzal jött ha majd lesz jogsim akkor pofázzak. 10000km-t tett bele a BMW-be mióta ő vezeti és csodálkozik, hogy olyan mint ha visszafogná a kézifék, mert most olyan szinten van a kocsi, hogy nem lehet vele előzni, mert csúszik a kuplungja, csak a motor pörög 6000 fordulaton de nem gyorsul. Nem lehet megmondani neki hogy nem így kell váltani, és hogy egy kuplungnak min. 200000km-t ki kell bírnia... Előző KIA-nkal is ezt művelte, és ugyanaz lett az eredmény... Le se esett neki hogy ő baszta el mind 2 kocsinkat. Segítsetek hogy lehet erről leszoktatni? 16/F
2011. aug. 9. 17:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Fizessétek be pár gyakorlati órára. A saját kocsijában tanulhat és egy oktatóra hallgatni fog.
2011. aug. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
3%
Hagyd békén, az anyukád, fogadj neki szót. Majd ha lesz jogsid, megmutathatod neki te mennyire tudsz vezetni.
2011. aug. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
100%
Pff nő létemre én ilyet nem csinálok! Egy váltásban nem sok minden van,amit el lehet rontani...apudnak mondtad,hogy mit csinál vezetés közben?
2011. aug. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Hát erről már sehogy. Hány éve van jogsija? Mióta vezet? Ha csak néhány éve van neki akkor még változhat de ha már 10-20 éve akkor már problémásabb a dolog. Szerintem nem BMW-t kéne vezetnie, főleg hogy már ilyen sz@r állapotban van ahogy leírtad. Amikor én még kezdő jogsival vezettem akkor suzukit használtam, pedig apám fel ajánlotta hogy szerez nekem egy komolyabb autót de mondtam neki hogy egy darabig nem kell mert meg kell tanulnom rendesen bánni az autókkal. Persze nekem igazam is lett mert ugye a suzukit eléggé nyüstöltem és egyes alkatrészek nagyon hamar elfáradtak benne, de 4-5 év után már annyira bele jöttem a vezetésbe hogy meg mertem venni a vw passatot ami már lassan 2 éve az enyém, és egyszer sem volt szerelőnél, csak amikor kereket cseréltettem vagy műszakira vittem el. De ez még bele fért. Anyukádnak most hiába magyarázod hogy rosszul csinálja ameddig nem lesz jogsid mert úgysem fogja elhinni. Ha már lesz és vezetni fogsz akkor megmutatod neki hogyan kell vezetni, ha addig még fog működni a BMW-tek
2011. aug. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Gyakorlatin nem menne át az tuti. És el sem menne mert makacs személyiség.

Mondtam apámnak is ő meg csak nézett. A KIA-nál és a BMW-nél is figyeltem hogy fokozatosan romlik a kuplung állapota. Most már csak röhögök hogy mennyire szarta el a 2 kocsit.

2011. aug. 9. 17:53
 6/21 A kérdező kommentje:

Utolsónak

20 éve van jogsija de tanú vagyok rá hogy az utóbbi 4 évben kezdte el ezt a kuplungosdit.

2011. aug. 9. 17:55
 7/21 anonim ***** válasza:

Szerintem már sehogyan sem. Van, akinek egyszerűen nincs meg az érzéke, hogy összehangolja a két láb mozgását, ne bántsd ezért anyukádat.

A sógornőm ugyanígy vezetett, csak amikor rájött, hogy furcsa a kocsi hangja váltáskor, rászokott, hogy csak a legszükségesebb helyzetekben váltson, értsd, képes volt Bp.-ről Érdre max. hármasban levezetni, mert úgyis lehet, hogy pirosat kap a városban, kint meg lehet, hogy előzni kell :=) Képzelheted a kocsija állapotát (no meg a fogyasztást)... A sógorom megtalálta a megoldást: a következő autó automata váltós lett. Gond megoldva, a kocsi jól megy, a sógornőm pedig nem is sejti, hogy miért kapott ilyen kocsit, de boldogan feszít benne :=)

2011. aug. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
Ajajj! Legközelebb menj el vele a szervízbe és kérdezz meg előtte egy szerelőt, hogy mi okozhatja a problémát/ anyukád technikája okozhatja-e.
2011. aug. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Az a baj ha ezt nem tanulja meg az sokba fog kerülni, de ezt nem értékeli. Valami módszer kéne! (Nem automata kocsi, szóba se jöhet)
2011. aug. 9. 18:02
 10/21 anonim válasza:
Mondd apudnak,ha legközelebb mennek valahova,hagyja,hogy anyukád vezessen..aztán majd ő is meglátja,hogy mit csinál..hátha rá hallgatna
2011. aug. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!