Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Képes lennél elhagyni az autódat?

Képes lennél elhagyni az autódat?

Figyelt kérdés

Mint nagyon sokan, én is érzem a válság brutális hatásait, és havi kiadásaim olyan elképesztően aránytalan részét teszi ki az autó fenntartása és üzemeltetése, hogy komolyan elgondolkoztam, hogy eladom, és örökre (vagy egy jól fizető állásig) elhagyom.


Nektek nem fordult meg a fejetekben ez? Mennyire durva először? Családdal mennyire körülményes az autó nélküli lét Pesten?


2011. júl. 19. 17:18
1 2
 1/16 anonim válasza:
Van tömegközlekedés
2011. júl. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Számold ki hogy mennyibe kerül fenntartani egy hónapra az autód. Majd ne használd egy hónapig és vesd össze a megspórolt időt az elszenvedett hátrányokkal. Szerintem így kaphatod a legtisztább képet.
2011. júl. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Én már akkor eladnám a kocsimat, ha pestre költöznék. Teljesen értelmetlen budapesten autóval közlekdni. Kisvárosban élek, de most is inkább biciklivel járok.
2011. júl. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Már két hete csak tömegközlekedek, egyetemistaként is ezt tettem, nem olyan nagy ügy ez. Sokkal inkább aggódok a vidéki családlátogatások miatt. Egy hosszabb vidéki út nagyon tudja apasztani a tankot. Viszont ott nagyon jól jön, és ezt a kényelmet nem szívesen adnám fel. Nem vagy kötve időhöz, van csomagtered és tudsz vinni utast is. A teljes árú vonatjegy nem tudom, mennyivel olcsóbb. Nem biztos, hogy sokkal.


A nagy kényelem-feladás tehát csak a hétvégékre vonatkozik, csak hétvégén használva is durva költség az autózás.

2011. júl. 19. 17:47
 5/16 anonim ***** válasza:

Ülj be egy 100 forintos Corsába aztán járj azzal.

Kérdés mire kell az autó? Rongyot rázni vagy hogy eljuss A-ból B-be?

2011. júl. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább cseréld le egy kis fogyasztásúra.
2011. júl. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Add ki bérbe és csak akkor használd, ha utazik a család. Lehet, hogy még + pénzed is lenne belőle. Fel kell matricázni, telefonszám meg valami napidíjat kell rá ragasztani.
2011. júl. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 doboszoli válasza:

A legutolsók között lenne, amiről lemondanék.

A 21. században nem tartom luxusnak.

Természetesen meg kell gondolni a kategóriát, a kort, attól függően, hogy mire kell. Az autó rabszolgája nem lennék.

Egy esetben elhagynám gondolkodás nélkül: ha leállna a síneken, és közeledne a vonat. Pánikszerűen.

2011. júl. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nemtudom,itt mindenki nyugdíjas?


Akárhogy számolgatom nekem autóval olcsóbb közlekedni mint tömegközlekedéssel.A munkahelyem városon belűl 10km oda-vissza, busszal:420ft autóval:180ft.

2011. júl. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Ezt így általánosságban nem lehet kijelenteni, nagyon sok dologtól függ:

melyik város, van-e parkolóhelyed, mennyit mész a kocsival, mennyi tömeggel, stb, stb, stb...


Én melóhelyre pesten BKV-val járok mert gyorsabb és olcsóbb ráadásul egyszerűbb is mint kocsival.


A kocsit hobbi célra főképp hétvégente használom. Még így is egy kisebb vagyon.


Pesten is attól függ az autó létjogosultsága hogy milyen viszonylatban közlekedsz. Ha sugárirányban városfele akkor még jó a bkv, sőt talán jobb mint az autó. Ha viszont a külvárosi részek között (pl.: rákos borzasztó kontra budaörs) akkor már jobb lehet a kocsi: gyorsabb, egyszerűbb (mondjuk olcsóbbnak biztos nem olcsóbb).


De mondom ezt mindenkinek magának kell kiszámolni, végiggondolni.


Egy biztos: az autó egy évben kb 300-400-500-600e ft, sok dologtól függően. A BKV bérlet 100 rugó egy évre, és ezért annyit és arra mész amennyit akarsz, akár éjjel berúgva is.

2011. júl. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!