Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Motorkerékpár vezetésével...

Motorkerékpár vezetésével lenne egy két kérdésem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lenne egy két kérdésem, lehet, hogy eléggé alap dolgok, de én nem értek hozzá. (nagymotorrol van szó :D )

Honnan tudja a motoros, hogy milyen sebességfokozatban van, illetve, hogy mikor van üresben?

Hogy működik az elindulás?

Lábbal a váltás hogyan történik?

Előre is nagyon szépen köszönöm! 15/L


2011. jún. 14. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Azt érezni, tudni lehet mikor melyik sebbességben vagy...a tested érzi:)

De sajna nem nagyon tudok segíteni mert nekem automata váltós van:S

2011. jún. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az üresnek általában van kijelzése, egy "N" betűs zöld jel. Előfordul fokozatjelzés is, de egy kis gyakorlás után már tudod mikor kell váltani, ha már magas a fordulatszám akkor eggyel nagyobb fokozatba, ha alacsony akkor egyet vissza.

Az elindulás a gáz és a kuplung adagolásával történik, mint ahogy az autóknál is látod. Csak a gázt a jobb markolat tekerésével adagolod, a kuplungot pedig a bal karral (ami olyan mint a bringán a fékkar) lehet kezelni.

A váltás sorrendje a kuplungkar behúz - váltókar mozdít - kuplung visszaenged. A fokozatok leggyakrabban úgy vannak elosztva, hogy legalul van az egyes, utána az üres, felfelé pedig a többi (2,3,4...), a fokozatok száma típusfüggő.

2011. jún. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*tehát ha üresben van a váltó (jár a motor, de kieresztett kuplungnál nem forgatja a kereket), onnan lefelé nyomva a váltót első fokozatot kapcsolsz, utána ha finoman felfelé mozdítod, akkor visszatér üresbe, ha "normálisat" akkor második fokozatba váltasz, onnan felfelé "emelve" a váltót harmadikba és így tovább. Visszaváltani értelemszerűen lefelé mozdítva lehet.
2011. jún. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

elindulás:beindítod a motort, behúzod a kuplungot,lenyomod a váltókart a lábaddal, közben húzod egy kicsit a gázt, szépen lassan kiengeded a kuplungot, és majd érzed,hogy úgy gyorsul a motor.


amikor elérte a maximális fordulatot egyesben,kuplungot behúzod , felhúzod a lábfejeddel 2-t a váltókart(ha egyet, akkor üresbe teszed)(ilyenkor már gyorsan is kiengedheted a kuplungot)és onnantól folytatod.amint érzed, hogy eléred a maximális fordulatot, újra,és újra, amíg legnagyobba nem váltasz.


amíg gyakorolsz, addig sokszor le fogsz fulladni elinduláskor. ez teljesen normális.Nem tudom, mennyire nagy motor, de azért a kuplunggal vigyázz, nehogy kiszaladjon alólad az a motor:D

amikor meg akarsz állni, vagy üresbe teszed, vagy egyesbe, és közben húzod a kuplungot.

2011. jún. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bekerült a családba Suzuki GSX-R 600, már rengetegszer ültem hátul, és mostmár szeretném kipróbálni. Persze nem sunyiban, gazdája jelenlétében, csak addig is képbe akartam lenni. Szóval mégegyszer nagyon szépen köszönöm!
2011. jún. 14. 21:56
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megbántani, de nem lesz még egy kicsit nagy a hatszázas?

Egyébként a Simson váltója ugyanígy működik, csak az üresnek nincs kijelzése.

2011. jún. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
15 évesen robogót vezess, vagy 16 évesen 125 cm3 set de ne 600sat mert annak annyi... ne cseszd el másnak a kincsét
2011. jún. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
jajj, nem úgy használnám...... csak mennék egy két kört magánbirtokon, ne féltsetek :D, nem az a tipikus szőke vagyok... :D Amúgy tervezem majd a motoros jogsit, de az még nagyon a jövő zenéje... :D
2011. jún. 14. 22:27
 9/10 anonim ***** válasza:
Magánbirtokon is le lehet borítani az oldalára, vagy ott is kiszaladhat alólad. A helyedben meg sem próbálnám egy ilyen naggyal elsőre. Inkább egy simsonon gyakorolj előtte, hogy tudd, hogy mit csinálsz. Ha mégis megpróbálod a naggyal vigyázz nagyon! Inkább gáz nélkül indulj először.
2011. jún. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
úúúúúújaj, hányszor hallottam már olyat,h valaki 500-1000 köbcentis mocin tanult, de a motornak kevésbé tett jót ez a gyakorlás.... :D:D simsonon, rometen, vagy valami ehhez hasonlón kellen(kellett volna) megpróbálnod a vezetést, ha nem törted össze a motort, akkor szerencséd volt.(a simson lefullad,ha közepes gázzal gyorsan engeded ki a kuplungot, a hatszázassal meg jól hanyattesel. de te tudod, és a gazdája... :D
2011. júl. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!