Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van még rajtam kívül olyan a...

Tetris kérdése:

Van még rajtam kívül olyan a világon, aki nem tud autót vezetni?

Figyelt kérdés

Mert egyszerűen nem tudok. Képtelen vagyok figyelni a forgalomra is, közben fék, gáz, kuplung, irányjelző, kormány, piros lámpa, sávváltás,... nem tudok egyszerre ennyifelé figyelni.

A mazsolát pedig a többiek könyörtelenül leszorítják, rádudálnak, mutogatnak. Próbáltam már százszor is, hogy kimenjek vezetni, de tiszta görcsbe áll a gyomrom már az induláskor.

Jogosítványom régóta megvan, de félek a vezetéstől, félek a többi kocsitól, félek a forgalomtól, félek, hogy ügyetlen leszek, félek, hogy valaki megsebesül miattam.

Ezért inkább gyalogolok, cipekedek, ázok-fázok, várakozok, és szagolom a buszon mások bűzös leheletét.

Csak én vagyok ilyen szerencsétlenség?


2011. febr. 3. 16:58
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem, a közlekedést elnézve sokan vannak ezzel így. Viszont te legalább belátod és nem veszélyezteted mások testi éppségét. Ami nem megy azt nemkell erőltetni, persze lehet itt mondogatni h gyakoroljon de ha kedve nincs az egészhez akkor úgysem fog sikereket elérni. A vezetést nemkéne mindennapi dolognak felfogni, mint a gyaloglást. Ha mindenki azért vezetne mert szeret és nemcsak mint közlekedés tenkintene rá, akkor sokkal kevesebb baleset lenne.
2011. febr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
33%
Egyet nem értek.. Hogy szerezhettél jogsit??? Esetleg történt valami rossz dolog, volt baleseted, vagy mitől vagy így? Csak magadtól lehetetlen, hiszen akkor jogsid se lenne. Max mondjuk ha lefizetted a vizsgabiztost. Amúgymeg próbálkozz automata váltós kocsinál, a rohadt manuálisakat én is gyűlölöm. Amúgy az a lényeg, hogy ne félj tőle, annyian közlekednek autóval, mégsincs minden sarkon baleset.
2011. febr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
28%

"a rohadt manuálisakat énis gyűlölöm"

te is egy minden tehetséggel megáldott(valószínüleg női) sofőr lehetsz. A többi közlekedő testi éppségét is figyelembe vehetnéd és inkább járnál tömegközlekedési ezközzel/taxival/bérelj sofőrt. Ne vedd sértésnek de félek az utakon a hozzád hasonlók miatt.

2011. febr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Te kurv@ra félreértettél. Nem az úton közlekedő manuális autósokat utálom, hanem magát a manuálisváltót. A vezetés nekem amúgy jól megy, figyelek mindenre, régóta vezetek, sokezer km, de egyszerüen a manuális váltót nem szeretem. Amúgy nyugi, nagyon vigyázok mindenkire az úton. Még jobban is, mint magamra. Máskor ha valami nem világos, elöbb kérdezz, csak utána támadj le..
2011. febr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
pedig , válltani jó.(sebességválltásra gondolok)
2011. febr. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

23:05 bocsi nem letámadni akartalak:$

De bennem az amcsikhoz hasonló kép él az autómata váltós sofőrökről. Ottis vannak akik tudnak vezetni persze de valamilyen szinten csak nincs érzéke valakinek a technikához ha nemtud váltani. De ezt ne vedd magadra hisz nemismerlek nemtudom h vezetsz eztcsak nagyáltalánosságban mertem állítani. Elnézést ha előző hsz-ban megbántottalak.

2011. febr. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond nincs. Egyébként én csak úgy, mint mindenki más, manuális váltós autóval tanultam vezetni és elég sok órát vettem, mire sikeres forgalmi vizsgát vettem. Ott megfogadtam, hogy kizárólag automata autót veszek. Ehhez az egyhez tényleg bevallom nincs érzékem. De persze forgalmin átmentem aztán, szóval végül belejöttem mondhatni egészjól a váltásba, csak az a probléma, hogy féltem attól ennek ellenére is, hogy lefulladok valahol menetközben és akkor balesetet okozok ezzel. Mert ugye kitudja hol fulladnék le.. Meg itt Pesten ahol élek, tényleg rémálom tud lenni néha a manuális. Persze néha tök jó lenne váltani. De én rengetegszer vezetek éjjel, hajnalban, sokszor reggel érek haza, erőm se lenne egy manuális váltós autóval haladni sokszor.
2011. febr. 4. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
30%

kedves utolsó!


Ezt a hozzáállásod megmondom őszintén nem értem. Egy manuális váltós autóval lefulladni leginkább csak egy esetben lehet: elinduláskor, mert akkor még nincs elég nyomaték a motorban, hogy elhúzza a kocsit. Magasabb seb. fokozatokban már simán elviszi az autót akár gáz nélkül is. Egyébként meg ha dízel autót vezetsz, azzal simán el tudsz indulni gáz nélkül is, mert bőven van benne akkora nyomaték.


Szóval maximum elinduláskor fulladsz le, de azzal komoly balesetet nem tudsz okozni. Egyrészt mert áll az autó :) másrészt meg maximum a mögötted levő jön beléd, de akkor meg ő a hunyó, mert neki kell követési távolságot tartani.


Azt mondtad éjjel vezetsz. Éjjel jóval kevesebben vannak az utakon és meglátásom szerint akkor mindenki nyugodtabb is, mert nem időre (tárgyalásra, vizsgára, stb...) mennek az emberek, hanem csak simán el akarnak jutni A-ból B-be.


Egyébként sokaknak van úgy jogsija, hogy annak idején meglett valahogy, de igazán nem érzik ezt a vezetés dolgot...

2011. febr. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Simán letettem a vizsgát, nem volt semmi gond. A vizsgabiztost nem kellett lefizetni. Később tört rám a para, amikor már vezettem önállóan pár órát.

És egyszer már csináltam balesetet, amikor belefutottam az előttem álló kocsiba hátulról. Akkor annyira megijedtem, hogy majdnem bepisiltem. Pedig nem sérült meg senki, de a lökhárító benyomódott. Azóta van bennem ez a para a vezetéstől.

Pedig amikor zuhog az eső, vagy nehéz a csomagom, vagy egyszerűen csak fáradt vagyok és szivesen leülnék, olyan jó lenne a kocsi!

És az se utolsó szempont, hogy a a BKV-n mindig mellém kerül a legbüdösebb utas, aki aznap fokhagymát reggelizett, és nem fürdött 2 hónapja. De minimum fingik, büfög, csámcsog, szívja az orrát, krákog, stb.

Aki kocsival közlekedik, el se tudja képzelni, milyen undorítóak tudnak lenni az emberek a buszon, villamoson.

2011. febr. 4. 11:38
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát. Én így az automatával sokszor csinálok olyan, hogy egyenrangú főutak találkozásánál várok csomót, aztán végre látom, hogy messzebb jön egy kamion, gyorsan kikanyarodok, semmi baj nincs, gyönyörüszépen elhúzom a csíkot, a kamionosnak mégcsak gondolkoznia sem kell h hozzá nyúl a fékhez. Nem zavarom. Gondold el ha manuálissal csinálnám ezt és lefulladnék közben... Úgy belémjönne h ott dögölnék meg..
2011. febr. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!