Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van még rajtam kívül olyan a...

Tetris kérdése:

Van még rajtam kívül olyan a világon, aki nem tud autót vezetni?

Figyelt kérdés

Mert egyszerűen nem tudok. Képtelen vagyok figyelni a forgalomra is, közben fék, gáz, kuplung, irányjelző, kormány, piros lámpa, sávváltás,... nem tudok egyszerre ennyifelé figyelni.

A mazsolát pedig a többiek könyörtelenül leszorítják, rádudálnak, mutogatnak. Próbáltam már százszor is, hogy kimenjek vezetni, de tiszta görcsbe áll a gyomrom már az induláskor.

Jogosítványom régóta megvan, de félek a vezetéstől, félek a többi kocsitól, félek a forgalomtól, félek, hogy ügyetlen leszek, félek, hogy valaki megsebesül miattam.

Ezért inkább gyalogolok, cipekedek, ázok-fázok, várakozok, és szagolom a buszon mások bűzös leheletét.

Csak én vagyok ilyen szerencsétlenség?


2011. febr. 3. 16:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én. Bár még soha nem próbáltam.
2011. febr. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
91%
Én pld nem is tudtam vezetésből levizsgázni,holott az elméleti részek több,mint jól mentek.Nem mindenki alkalmas erre,szerintem.És még jó,hogy egy részük magától jön rá.
2011. febr. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Üdvözlet a klubban! Hát nem vagyunk túl sokan!
2011. febr. 3. 17:18
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanúgy vagyok mint te. Nem tudom mit lehetne tenni ellene, de szabályosan félek, ha vezetnem kell. Ezért csak nagyon ritkán vagyok én a sofőr. Az a baj, hogy egy csomó ember nem tud vezetni, ennek ellenére mégis az utakon vannak sajnos, csak óriási az önbizalmuk.
2011. febr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
hugom is fosik a vezetéstől. montam neki hogy városok között próbálja meg. (már más is javasolta neki ezt.) aztán ha ez megy valahogy akkor jöhet apránként. irányjelzöre egy idő után nem is fogsz figyelni , hanem azt veszed észre hogy kitetted amikor kell. (nagyon bosszant ha valaki nem használja mondjuk körförgalomból kijövet. ne vezess olyan mellett aki belepofázik! ha szerencsésen elövetsz néhány hibát , az jobban belédrögzül , mint hogy elméletben tudod , hogy erre , vagy arra figyelni kell.
2011. febr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Én még a rollerral is közveszélyes vagyok... Meg sem fogom a kormányt.. vezessen aki szeret vezetni, én szívesen rohanok a villamos és busz után is... kell a sport :)
2011. febr. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Leszorítás, rádudálás, mutogatás?

Csaknem csodás fővárosunkban vezetsz?

2011. febr. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Igen, igen!! A főváros.
2011. febr. 3. 17:44
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Sejtettem.. Hét éve van jogsim, ebből kettőt Csepelen éltem. El sem tudod képzelni pl. Győrben mennyivel nyugodtabb a közlekedés.

Szerintem a gondjaidat a gyakorlás megoldaná, persze kisebb forgalomban.

2011. febr. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

utolsónál a pont.


Egyrészt valóban nem mindenki képes az autóvezetésre mert valóban sok dologra kell egyszerre figyelni, érezni kell nem csak az autót, magát a forgalmat, a vezetés ritmusát, másokat, stb...

Ha valaki erre nem képes, akkor megette a fene.


Nálad viszont szerintem más a baj:

egyrészt túlparázod a dolgot.

Másrészt valóban gyakorolnod kellene az alapoktól kezdve mindent. Az autóvezetés olyan mint egy kisgyereknek a futás. A gyerek sem rögtön a maratonival kezd, márpedig úgy néz ki te rögtön azzal próbálkoznál, aztán csodálkozol hogy nem megy.


Először tanuld meg csak az alapokat, hogy a váltás rutinból menjen úgy, hogy nem kell odafigyelni rá. Egyenes kihalt utakon sokszor megcsinálni: elindul álló helyzetből, kapcsolgat fel 5ig, majd szépen visszza 1-ig, megáll. Amíg ez nem megy rutinból (sztem 2-3* 1-2 óra). Amikor már megy, akkor jön a következő: jobbkezes utcában végigmenni: 2-3ig felkapcsol, majd vissza 2-1-be.


Aztán a kanyarodásokat gyakorolni. És így szépen minden alapdolgot felképíteni. Valszeg amikor tanultál, az oktatód nem tanított meg rendesen, és most ennek szívod az "eredményét". Ugyanaz mint a számítógéphasználat: sokakat még az alapokra sem tanítanak meg, rögtön használjuk a word-ot, miközben azt se tudja mi az hogy menü. Lehet így próbálkozni, de nem fog menni...


Azért is görcsölsz mert érzed hogy nem megy. De azért nem megy, mert nekiállsz lefutni a maratont és kidőlsz az első 100 méter után. Először talán gyalogolni kéne megtanulni akkor majd lesz sikerélmény, elmúlik a félelem.

2011. febr. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!