Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Leállósávon kilehet kerülni...

Leállósávon kilehet kerülni egy kanyarodó autót?

Figyelt kérdés
Aki balra húzódott, és jelzi a kanyarodási szándékát és megállt, azt hátulról kilehet jobbról kerülni úgy, hogy a leálló sávon végig megy az ember?
2011. jan. 28. 15:35
 1/6 anonim válasza:

Két dolog.1. a neve "leállósáv", nem előzési sáv

2.általában záróvonal, vagy valamilyen vonal jelzi

2011. jan. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem! Ovodás szint megérteni, hogy a LEÁLLÓ mit jelent. Segítek, nem kikerülő-, előző-, előre tolakodó "mert én fontosabb vagyok a többinél" sáv.
2011. jan. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Itt amikor megyek busszal reggel, egy autó jelez balra a kereszteződésben, és mellette elmennek akik egyenesen mennek, vagy 7-8 kocsit kikerülnek. Akkor szabálytalan? Ja, és záróvonal van végig.
2011. jan. 28. 16:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Leallosav tudtommal autopalyan van, nem a sima utakon. Balra kanyarodasi szandekot jelzett autot jobbrol meg szabad elozni, amennyiben az elozes egyeb feltetelei teljesulnek. Az uttest szelet jelzo folyamatos vonal egyebkent nem zarovonal.
2011. jan. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok, alighanem biciklisav lesz az amire gondolsz, es azt ha jol tudom nem lehet ilyen esetben igenybe venni. Szoval nem szabalyos, de ez ettol meg igy van. Forgalmi vizsgan ne csinald.
2011. jan. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem biciklisáv, az a másik oldalon megy, de akkor annak van igaza, aki írta, hogy az úttest szélét jelző vonal. De, az is zárt vonal. Akkor most révig lehet rajta menni vagy nem?
2011. jan. 28. 17:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!