Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vizsgàn baj a kicsi...

Vizsgàn baj a kicsi sebességtullépés?

Figyelt kérdés
B kategoriàs jogsit csinàlok. Amikor vizsgàzok és mondjuk 50nel kell menni akkor baj ha kicsit tullépem (nem durvàn csak mondjuk 52-53ig) a sebességet? Vagy inkàbb menjek egy kicsit lassabban?
2011. jan. 25. 19:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem se a vizsgán, se majd később ne lépd túl a sebességkorlátozást. Illetve nem muszáj pont a sebességkorlátozást jelző táblán megadott értékkel közlekedned. A sebességedet úgy kell megválasztani, hogy biztonságosan meg tudj állni váratlan akadály esetén is, illetve az útburkolati és a látási viszonyoknak megfelelő sebességet válassz. A sebességkorlátozást és a szabályokat tartsd be, mivel hibapont jár érte.
2011. jan. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
és ilyenekre is figyelj, hogy pont jókor kezdj el indexelni, ne indulj túl lassan, nézz folyamatosan a tükrökbe (ha látod, hogy nem látta pl. hogy a középsőbe néztél, akkor addig nézegess, míg kb a szemébe nem nézel a tükrön keresztül) és ilyen apróságok. én ilyenekből 7 hibapontot szedtem össze, 10 után buksz.
2011. jan. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

ez a salleres jó duma volt és jogos :)


Szóval a KRESZ nem mond olyat, hogy 50-nél mehetnél 52-vel. 50-nél 50-el mehetsz, 51-nél elméletben már bukás.


DE!


Ez is VB függő. Amelyik szemét állat, az esetleg ránéz a km órára, látja hogy 52, megkéri a tanulót hogy ne lassítson, ne gyorsítson és az oktatóval közösen olvassák le a mutatott értéket, majd álljon félre. Szerencsére azért ilyen ritkábban van, de ha genyó simán megteszi.


Ez egyébként inkább kisebb seb.éknél, pl. 30-nál baj, mert 30as táblánál "érzésre" is kiszúrják ha 35-el mész, és ha arra buktat még azt sem mondhatod hogy szemét volt...


A véleményem azonban az, hogy a normálisabb VB magát az egész vezetést nézi össz. benyomásilag mi a véleménye a vezetésről, ki lehet-e engedni a tanulót forgalomba egyedül. Ebből a szempontból az 50-52 teljesen mindegy, az életben általában úgyis mindenki 52-55-el megy, szóval egy vizsgának nem ezen kell(ene) múlnia.


Ha seb. korlátozás van, és ott jelentősen túlléped, akkor viszont megvághat (még rendesebb VB is) mert esetleg azt feltételezi nem vetted észre a seb. korlátozó táblát, vagy nem tudod mikor van hatályának vége (erre is figyelj, mert az első sarok feloldja, onnantól 50-el illik menni. Ha továbbra is tartod mondjuk a 30-at - pedig már nem kéne - akkor kivághat "feltartásért".)


Feltartásért egyébként akkor szoktak kivágni valakit, ha rendszeresen mindenhol 40el megy az 50 helyett, a 70es táblánál meg mondjuk 50-el. Pláne ha látszik hogy emellett bizonytalan is.


50-nél egy stabil 45ös tempót tartva szerintem egy normálisabb VB nem fog megvágni. Én pl. azt csináltam, hogy kis gázt adtam, néztem a seb. mutatót, hogy ne lépje túl, amíg lassult a kocsi figyeltem másra, majd megint gáz. Ez egy kicsit fura volt, be is húzott egy hibavonalat "darabos lassítás gyorsítás" címén, de még mindig jobb mintha azért vágott volna meg, mert 31el mentem :) Persze ezt csak a 30as részen csináltam, máshol normálisan mentem.


Aztán ehhez jön még a "széles út problémája", miszerint a szélesebb úton a seb. lassabbnak látszik. Mivel a VB-k érzésre ítélk a seb.et (ritkán bámulják a műszerfalat), ezért ott nagyobb eséllyel nem szúrják ki ha 53-al mész 50 helyett, szűk utcában meg épp ellenkezőleg.


Szóval az össz. véleményem hogy szerintem emiatt nem kéne buknod, de a VB-knél sosem lehet tudni... Ha teheted menj 49-el

2011. jan. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
köszi a vàlaszokat!
2011. jan. 26. 07:32
 15/15 anonim ***** válasza:
Menj normalisan 5 korul s hacsak nem szol a vizsgabiztos akkor tartsd be a szabalyokat. En peldaul egy erdekes vizsgaztatot fogtam ki annakidelyen, volt egy hosszu egyenes utca, mentem rendesen 45-50 korul, s mindenki haladt el mellettunk rendesen. Egyszer a vizsgabiztos azt mondja(nem tudom idezni, nem emlekszek szo szerint, de a lenyeg ez volt): En ha megadom neked a jogsit, ugysem fogod ennyire betartani a sebessegkorlatot, most sietek egy kicsit, szoval ha lehet egy kicsit gyorsabban. El is vaghatott volna miatta, de 70-80 koruli tempoval vizsgaztam varosba:)
2011. jan. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!