Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A parkolóban a gyalogosnak...

A parkolóban a gyalogosnak mindig minden korulmenyek kozott elsobbsege van? Akkor is ha van felfestett zebra a jardaszigetek kozott? Pl egy nagy tesco parkoloban.

Figyelt kérdés
ma 07:19
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
20. Csak éppen nem egységes. Pl. van, ahol a körforgalomba be is indexelni kell stb.
ma 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 BeefEater ***** válasza:
Angliában is a normál "kresz" vonatkozik a parkolókra szinte minden esetben.
ma 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Lattal korforgalmat a feltett kepen ami erinti a felrajzolt gyalogos utvonalat a kepen?
ma 15:02
 24/27 anonim ***** válasza:

Linkeltem neked magyar Tesco parkolót. Kérdeztem, hogy közlekedjen ott a gyalog? Semmi reakció.

Egyébként ha a KRESZ betűjét vesszük, akkor csak úgy szabadna közlekednie, ahogyan máshol is (hiszen nincs olyan, hogy parkoló a kreszben).

De az élet nagyon másképpen működik, nem ennyire szögletes.

Pl. ahol lakom (Bp. külső kerülete, családi házas rész) az úttesten tollasoznak, sétálnak, babakocsi tologatnak az emberek. És nem egy alkalommal láttam, hogy rendőrautó is elmegy mellettük, és semmi reakció.

ma 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 BeefEater ***** válasza:
52%

#24: "(Bp. külső kerülete, családi házas rész"


Ha ki van táblázva lakó-pihenő övezetnek akkor nemcsak, hogy legálisan tollasoznak az úton, hanem mindehhez még elsőbbségük is van.

ma 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Nincs, csak 30-as zóna, de az sem az egész terület. De a lakópihenőben sem szabályos. Ha nincs járda, akkor közlekedhetnek az úttesten (hol máshol), de elsőbbségük nincs, a járműközlekedést nem zavarhatják).
ma 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez tipikusan az a szituáció, ahol úgy kell közlekedni autóval, mintha a gyalogosnak lenne elsőbbsége. Tegyük hozzá gyalogos bárki lehet KRESZ ismerete nélkül is, ellenben autót csak KRESZ megfelelő ismerete mellett vezethetsz elméletileg.
ma 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!