Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A parkolóban a gyalogosnak...

A parkolóban a gyalogosnak mindig minden korulmenyek kozott elsobbsege van? Akkor is ha van felfestett zebra a jardaszigetek kozott? Pl egy nagy tesco parkoloban.

Figyelt kérdés
ma 07:19
1 2 3
 11/27 BeefEater ***** válasza:
100%
Én parkolóban úgy közlekedek, mintha mindig a gyalogosnak lenne elsőbbsége. A normálisabbja örül neki és megköszöni, hogy elengedtem, a hülye meg úgy is betolja mögém a bevásárló kocsit (vagy a babakocsit) miközben tolatok. Így legalább mindig számítok rá.
ma 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez a normális. Lakó-pihenő övezetben is nem elég, hogy 20-nál nem megy gyorsabban az ember, azért nem ész nélkül "elsőbbségem van" mentalitással ütjük el a biciklist meg a gyereket.
ma 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Mármint 12-es válaszom 11-es korrekt hozzáállásának címeztem.
ma 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

A brit szabályokat nem ismerem, de Magyarországon ugyanolyan úttestnek számít, mint bármelyik utca.

Tehát a gyalogátkelőn kellene mennie, ha van a közelben.


De ez tipikusan olyan helyzet, hogy a hajadra kenheted a jogászkodást. Ha lelép eléd a gyalogos, úgysem ütheted el, nem veszélyeztetheted.

ma 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
52%

Itt hogyan közlekedjen a gyalog?

[link]

ma 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
66%
Érdekes dolog ez. Az Auchan parkolóban nincs is zebra, csak valamiféle nagy fehér pöttyök. Azzal mi a helyzet?
ma 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
16. Az jogilag semmi. A zebra sem a csíkoktól kijelölt gyalogátkelőhely, hanem a táblától.
ma 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
#15: Úgy mint bármelyik másik mellékúton, ahol nincs gyalogátkelő a közelben. (Azaz bárhol átkelhet, de nincs elsőbbsége)
ma 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már én is írtam, de a kérdező zebrához és járdához ragaszkodik egy brit képpel illusztrálva. De az emberek nem csak át akarnak menni az egyik oldalról a másikra, hanem az úttal párhuzamosan is közlekednek.
ma 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Teljesen mind1,h melyik orszag a szabaly az szabaly,mindenhol.
ma 14:57
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!