Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sikeres forgalmi utan mi a...

Ricsi1010 kérdése:

Sikeres forgalmi utan mi a teendo?

Figyelt kérdés

Ma volt a forgalmi vizsgam, sikeres lett, es visszaalltam a tanpalyara es beszelgettunk, es annyit mondott az oktatom hogy szerdan mehetek kb az okmanyirodaba.

Tehat semmi papirt nem kaptam, egy emailt 20perc mulva kb, hogy a vizsgan megfeleltem.

Tehat szerdan bemegyek, es ott kapok papirt hogy vezethetek ameddig keszul a jogositvany?

Illetve van mar egy T- kategorias jogsim, elsosegely papirt kell hogy vigyek ha a jogsi bizonyitja hogy megvan?

Koszonom!



aug. 30. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:

• A vizsgabiztos elektronikusan tölti fel a vizsgaeredményt, erre két munkanapja van. Lehet, hogy több vizsgát összevárva teszi mindezt, és csak a határidő végén, ezért ajánlják, hogy csak a vizsga utáni harmadik napon történjen az igénylés; akkorra már biztosan ott van.

• Az igénylés nyilvántartásba vételétől Magyarországon, az igényelt vezetői engedély megérkezéséig, de legfeljebb 30 napig, közúti forgalomban vezetheted az igényelt kategóriával vezethető járművet is. Az igénylés nyilvántartásba vételéről SMS-ben kapsz értesítést, lehet, hogy még el sem hagyod az épületet, amikor megérkezik.

• Ha van olyan nyilvántartásba vett kategóriás vizsgád, amelynek feltétele volt a sikeres közúti elsősegélynyújtási ismeretek vizsga, akkor az bizonyítja, nem szükséges a Vöröskeresztes vizsgaigazolást bemutatni.

aug. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi a helyzet az orvosiddal, arról az igazolás megvan? Mert ha jól nézem, akkor ez a Traktotos jogsi is olyan mint az AM kategória, vagyis nem kell hozzá orvosi alkalmassági, de B-hez már be kell mutatni a jogsi kiállításakor, vagy a dokidnak fel kell tölteni a rendszerbe.
aug. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
2-es válasz (21:17) írója! A kérdező már közlekedési alapismeretek (elméleti) vizsgára sem lett volna bocsátható, ha nem lett volna a tanult kategóriához szükséges egészségügyi alkalmassági igazolása.
aug. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jaj már megint te ezzel az okoskodó, kötekedő dumáddal. Nem unod még? Most kilóméteres jogszabály bemásolasa elmaradt, amit a kutya sem olvas el? Mutass jogszabályt, hogy kritérium az orvosi kresz vizsgához! Képzeld,nem mindenhol kérik a beiratkozaskor az orvosit,mert az saját felelősséged, hogy ne ess pofára. De attól meg,hogy leadod az orvosi egyik példányát az iskolának, még nem biztos,hogy a dokid fel is töltötte az adatbázisba. Olyankor van kopp a jogsi kiváltásakor ha nincs meg a papír másik fele. Volt már pár ilyen kerdés itt, mikor nem volt meg az orvosi 😉

Az,hogy a kérdezőnek van traktoros jogsija az meg csak az EÜ vizsgát bizonyítja, érvényes orvosit nem, mert ahhoz nem kellett, ha jól láttam a feltételek közt. Másik opció, ha lenne mondjuk "A" kateggoriás jogsija, amin érvényes orvosi, ez esetben meg nem is kell dokihoz menni, és a rendszerben is látják majd a kormanyablakban. Kicsit gondolkodni kéne mielőtt belekötsz valaki válaszába, de ahogy látom, nagyon nem bírod megállni. A válaszom pedig tovabbra is az,hogy az orvosi igazolás is jó ha ottvan, ezért adnak két példányt belőle.

aug. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Okmányirodába kell vinned az alkalmasságit, az elsősegélyes papírt és a személyes okmányaidat. Nálam sem az alkamassági, sem a vöröskeresztes papír nem volt ott, mert az ügyfélkapumon minden dokumentálva volt, így nem vittem.. Az ügyintézőnek ugyan nem tetszett, de elfogadta úgy, hogy fotót mutattam az vöröskeresztes papírról. Lőtt rólam egy fotót, utána megkaptam az sms-t, hogy már vezethetek, a jogsi meg 2 nap múlva meg is érkezett.
aug. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én is tegnap vizsgáztam. Hazaértem, ügyfélkapun engedélyeztem az automatikus okmánykiállítást. Kb fél óra múlva kaptam az sms-t, hogy vezethetek. Ma kaptam egy újabbat, hogy elkészült az okmány és feladták postán.

Az elektronikus ügyintézés feltétele, hogy legyen a rendszerben 3 évnél nem régebbi fotód és aláírásod (én 2 éve csináltattam személyit)

Ha nem tudod online, nyugodtan mehetsz már hétfőn. Elvileg minden bent van a rendszerben, de azért vidd az orvosi alkalmasságid és az elsősegély igazolásod.

aug. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!