Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért nem veszik elő az...

Miért nem veszik elő az autópálya belső sávjában a lassabban haladókat levillogó, ledudáló alkalmatlan sofőröket?

Figyelt kérdés

Gyakran hallom, hogy a belső sávban tögymörgőket büntetni kellene...de a helyzet a mögöttük haladókkal miért nem foglalkozik senki?


Az is teljesen elfogadhatatlan, ha a belső sávban 90-100 km/h-val haladót villogják le... hiszen nincs olyan rendelkezés a Kreszben, ami ezt lehetővé tenné, az önkéntes rendőrködès pedig igen pitiáner.


Általában azonban arról van szó, hogy a megengedett legnagyobb sebességgel (vagy afölött, extrém esetben jóval) a belsőben haladó autóst villogják le.


Ezt miért hagyja a rendőrség, miért nem szab ki brutális bírságokat?


aug. 21. 17:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Nincs elég rendőr. Amúgy meg ha valaki 90-100-al megy, az menjen a külső sávban nyugodtan. A kamionok is ennyivel mennek, akkor mi a probléma. Ez olyan mint mikor az egyik kamion 90-el megy, a másik pedig 91-el előzi. Normális?! Persze a 180-al haladó sem normális.
aug. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
32%
Mert nincs alapja. Kötelező a jobbra tartás. A külsőben kell szöttyögni, belül haladjunk.
aug. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
22%
Az az alkalmatlan sofőr, aki százzal feltartja a forgalmat a belső sávban, és semmi pénzért nem sorol ki. Na oda tényleg mehetne a brutális bírság.
aug. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#2 De van alapja. Vagy idéznéd a kresz azon pontját, miszerint fel lehet hívni más figyelmét a nekünk nem tetsző szabálytalanságra villogással?


A 145-tel haladókat letolòkat pedig gyorshajtás miatt kell eltávolítani a közlekedésből.

aug. 21. 17:38
 5/18 anonim ***** válasza:
69%

Jogod van, csak tahóság. Olyan országokban ahol WC használat után kezet szoktak mosni, nem haladnak indokolatlanul 90-100-al az ELŐZŐ sávban. Az ugyanis előző sáv, nem folyamatos haladásra való. Az is igaz, hogy ilyen országokban nem is villognak rád, mert az ugyanolyan tahóság.

A közlekedés közös játék. Ha figyeltek egymásra, még a végén az is lehet, hogy mind a ketten jól jártok, nem csak te. Én például szeretem, ha belejönnek a seggembe, mert nem az én dolgom önkéntes rendőrként feltartani a 160-al közlekedőt, viszont így lehúzódva előle egy pillanat alatt tova halad és már jöhetek is vissza szinte sebességcsökkentés nélkül. Ritmusérzék kell, érezd a forgalom dinamikáját. Abban az esetben, ha nincs helyem, vagy jelentősen vissza kell vennem a sebességet, akkor bizony várnia kell, és ha olyankor villog amikor nem tudok lehúzódni, az tényleg tahóság. Ez is.

Én soha nem villogok, bár ha nem megyek a seggébe, akkor sokan azt hiszik minden rendben, nem kell lehúzódnia a haladó sávba, pedig még 5 kamionnyi hely van a következő előzendőig.

Aztán ott vannak az óra szerint 130-al önkéntesrendőrködők. "Én 130-al megyek, nem mehetszt te sem gyorsabban!" De nem mész 130-al, 124-el mész! Jogod van hozzá? Igen, jogod van, csak udvariatlan dolog tudatlanságból másokat magasról lesz*rni. Én sosem megyek gyorsabban, tempomatot beállítom GPS 130-ra és kész. Nekem ugyanolyan jogom van GPS szerint 130-al menni, mint neked óra szerint. De azt tudod, hogy ez az elv még akkor született, amikor nem létezett a mai műholdas helymeghatározás? Azt is tudod ugye, hogy a rendőr nem látja a te órádat, ő is GPS alapon méri a sebességet? Tehát a KRESZ-ben létezik egy anomália, és mivel mindkettőnknek igaza van, egyetlen megoldás, az udvariasság. Te nem játszol önkéntes rendőrt, én meg nem villogok rád és türelmesen kivárom, amíg az első adandó alkalommal betartva a KRESZ előírását, visszatérsz az előző sávból a haladó sávba. És ha kijössz előzni, azt merő udvariasságból, emberbarátaid iránti jószándékból rálépsz a gázra és felgyorsulsz a megengedett legnagyobb sebességre, hogy a KRESZ előírása szerint minél hamarabb befejezd az előzést.

aug. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
A 145 pályán teljesen rendben van (ami egyébként a valóságban inkább 135-140, felfelé csal az óra), 20 km/óra túllépéstől indul a legalsó büntetési tétel is. A németeknél még sebességhatár sincs autópályán, csak ajánlott sebesség. Aki 100-zal akar menni, annak tökéletes az országút. A pályán haladjunk, aki pedig alkalmatlan az autópálya sebességére, ne menjen fel a pályára. Százból nem a 99 biztosan vezetni tudót kell leszedni az utakról, mert egyvalaki fél, hanem azt az egy tehetségtelen alkalmatlant.
aug. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Aki folyamatosan a belsőben halad és nem sorol ki azt jogosan villogják le szerintem akkor is ha 150-el megy és akkor is ha 90-el.


Amikor valaki előz a belsőben kamionsort vagy akármit akkor viszont tahóság villogni.


Ha valaki csak 100-al megy miért ne előzhetné meg azt aki a külsőben 80-al tötyög?

Tegnap éjjel az M3-ason én is csak 110-el mentem, amikor elkezdtem előzni egy hosszú kamionsort nem jött mögöttem senki, amikor a kamionsor felénél jártam hirtelen a seggembe ért egy autós és elkezdett villogni. Hát hol érdekel már engem, hogy villog? Várja ki szépen míg megelőzöm a sort és majd utána elengedem. Nem fogom bepréselni magam két kamion közé csakmert ő menne 180-al.

aug. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Jól mutatja a társadalom elhülyüleset, az oktatás kudarcát az, amit itt páran leművelnek.


Ti hogy mentettek át anno általános iskola alsó tagozatán, amikor az értő olvasás volt porondon? Apa pénze, anya puncija vagy a tanító néni vajszíve segített?


Segítek.


Senki nem firtatta a belső sávban haladók szabálytalanságát. Nem is róluk szólt a kérdés. Egy velük összefüggésben gyakorta elkövetett jogsértő magatartásról szól a kérdés.

aug. 21. 17:58
 9/18 anonim ***** válasza:
48%
Mindenki érti amit mondasz, csak senki nem ért vele egyet. Mindenki azt mondja, a saját maga vérmérséklete szerint, hogy aki tartósan 100-zal töttyög belül, azt teljesen jogosan takarítják ki onnan a külsőbe, villogással, bármivel. Szabálytalanság ide vagy oda. Nem maga a szabálytalanság érdekes, mert az adott helyzetben mindkét fél szabálytalan,, az egyik indokolatlanul lassan halad, ami sérti a KRESZ-t, és egyben megszegi a kötelező jobbratartást, ami megintcsak sérti a KRESZ-t. A másik esélyes (bár nem biztos) hogy gyorsan hajt. Értjük, de mindez lényegtelen. A lényeg hogy tartós 100-zal taka van belülről, és ha erre figyelmeztetni kell, akkor a figyelmeztetés jogos. Függetlenül attól hogy mi szabályos és mi nem, ki szabályos és ki nem.
aug. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#9 Ez az érvelés jogszabályi alátámasztás nélkül nagyon gyenge.


Ennyi erővel azt is írhatnád, hogy a fiatal lány megerőszakolása jogos, mivel az általanos jóízlést, az erkölcsi normákat sértette a 3.141csanadrággal és a dekoltált felsővel, vagy hogy nem kifogásolható elvágni a vonáton érvényes jegy vagy bérlet nélkül utazó torkát, mivel ő is szabályt sértett.

aug. 21. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!