Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Brutálisan izgulok forgalmi...

Brutálisan izgulok forgalmi vizsgán, vezetésre alkalmatlan vagyok?

Figyelt kérdés
Negyedik forgalmi vizsgát buktam el. Ha az ötödik sem sikerül, pávra megyek. Nagyon nem szeretnék. Amikor vezetek, minden nagyon jól megy, de a vizsga, na akkor halálfélelmem van. És nem tudom mitől. Egyszerűen minden vizsgán az életemben stresszeltem. De úgy, hogy sokszor mentő vitt el, mert majdnem beájultam. Érettségitől kezdve egyetemen át minden vizsgán. Pedig tudom, hogy nem kell semmitől félni, ha nem sikerül akkor van mindig új lehetőség. dD mégis a torkomban dobog a szívem. Forgalmi vizsgán alig látok, úgy izgulok. Nem tudom a pedálokat rendesen nyomni, remeg a lábam. Szárazakat nyelek hangosan, sírhatnékom van. 20 éves fiúként! Lassan megyek, nem merek 30-nál többel menni. Úgy vezetek, mint aki életében nem vezetett, mindent elfelejtek, amit egy normális órán szoktunk. Pedig amikor csak oktatómmal vagyok (ő már a második oktatóm), nagyon jól megy. Vezettem már elég sokat illegálisan is falukban, sose történt semmi, beleolvadok a tömegbe. Elfogyott a pénzem. Csődben vagyok a hülye jogosítvány miatt. Már kb 60-70 órát vagy többet vezettem. Egyszerűen nem megy. Nem akarok egész életemben buszozni, vonatozni, tömegközlekedni. Szeretném a vezetés élményét magamévá tenni. De nyilván senkit sem akarok megölni. Viszont nem tudnám elfogadni, ha pávon vezetésképtelenné választanának meg, valószínűleg öngyilkos lennék. Ha nem fogok vezetni akkor nem akarok élni, így értelmetlen. Nekem legalább is. Szerintetek alkalmatlan lennék a vezetésre? Vagy csak simán ez a vizsgadrukk.

2020. márc. 14. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Vegyél be előtte valami vény nélküli nyugtatót. Hosszú távon fordulj pszichológushoz. Ennél sokkal nagyobb tétű dolgok is lesznek az életben. (pl. állásinterjú, műtét)
2020. márc. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Voltam már mindkettőn. Többször is. Állásinterjún nem izgultam, sosem valami mogorva embert kaptam, mint egy vizsgabiztos, hanem egy tök jófej informatikus főnököt. MOndjuk mérnökinformatikus egyetemistaként érthető, hogy a jobb helyeken jó emberek várnak. Műtétek előtt sem izgultam. Vot már nagyon sok. Egyszer sem izgultam.
2020. márc. 14. 16:07
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én orbáncfű teát ittam a hasonlóan erős pánikra, sikerült is a forgalmi. Próbáld ki esetleg, napi 2x.
2020. márc. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Lehet kipróbálom. Veszteni valóm úgy sincs nagyon.
2020. márc. 14. 16:30
 5/11 anonim ***** válasza:
19%

Most meg nincs veszteni valód, de ha esetleg sikerül a vizsgad, akkor az életben majd a saját és a többi ember autója, élete lesz a tét. Értem én, hogy papíron csak a vizsgával van bajod, de aki ilyen szinten gyenge mentálisan, az egyszerűen nem alkalmas az önálló közlekedésre autóval. Úgyhogy kérlek, mindenki érdekében hagyj fel a vezetéssel.


Egyébként a vizsga elején aláírt papíron arról is nyilatkozók, hogy nem állsz alkohol, drog vagy szedativ hatású gyógyszer hatása alatt, úgyhogy nyugtatot semmiképp se vegyél be... mert cumi lesz, ha kiderül.

2020. márc. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem fogok felhagyni, mert illegálban önállóan vezettem. Nem stresszeltem, nem hibáztam, rendesen, felelősségteljesen vezettem. Ha felhagynám a vezetést, vagy nem vezethenék, öngyilkos lennék, nem érdekel, ha nem vezethetek, nem szeretnék élni. Szóval szeretnék jogsit.
2020. márc. 14. 20:52
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Aranyos vagy, de más is szeretne élni. Te pedig potenciális veszélyforrás lennél az utakon ilyen mentális szinttel, akár elfogadod, akár nem. Jól bizonyítja ezt a gyerekes hisztid is.
2020. márc. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát én nem szeretnék élni :D
2020. márc. 14. 22:39
 9/11 anonim ***** válasza:
97%

Nem csak a vizsgák elképesztő drukkja a gondod. Öngyilkosságot emlegetni, ha nem lesz vezetői engedélyed? Erre igazán illik a mondás: van baj, nem kevés.


Közel sem arról van szó, hogy négy forgalmi vizsga mindegyikén figyelmetlenség miatt hibáztál, elügyetlenkedtél valamit, hanem arról, hogy vezetésre alkalmatlan, sőt, képtelen állapotban voltál. És a más vizsgákon leírt állapotod sem normális dolog.

Ugyan nem vagyok szakember, de a megdöbbentő esetleírásaid alapján kétlem, hogy vészhelyzetben (pedig, az, adódik) képes lennél helyesen cselekedni.


Mi esélyed van arra, hogy ilyen előzmények után, belátható időn belül (a sikeres elméleti vizsga után két éven belül van lehetőséged sikeres forgalmi vizsgát tenni, egyébként új elméleti tanfolyamot kell végezned, új sikeres elméleti vizsgát kell tenned) az ötödik forgalmi vizsgán egyszer csak nagyot változol, és képes leszel a sikeres vizsgához megfelelően vezetni?

Mi esélyed van arra, hogy – a szintén vizsgadrukkal járó – pályaalkalmassági vizsgán jól teljesítesz, és járművezetésre pszichológiailag alkalmas minősítést szerzel?

És ha sikeresen teljesítesz a pályaalkalmassági vizsgán, az annyit jelent, hogy korlátlan számban tehetsz forgalmi vizsgát. Mi az esély a sikerre?


Ha ezeket végiggondolod, szinte semmi esélyed mostanában vezetői engedélyt szerezni. Erre kéne készülnöd, ezt belátnod, nem öngyilkosságra készülni, ha bekövetkezik a várható eredmény.

Pszichiáterhez kéne fordulnod, és időt, reményt adni magadnak. Akár szakorvosi kezelés miatti javulás, akár életedben megtapasztalt pozitív élmények (család, szakmai sikerek, barátok, szerelem) alapján szerzett magabiztosság után újrakezdeni, ha még fontosnak tartod. Igaz, újra kéne kezdened az elméleti tanfolyamot is, ami pénzbe kerül, de a többlet vezetési órák mennyibe kerülnek? Ráadásul sorra évülnének el a sikertelen forgalmi vizsgák, mert azokat csak két évig számítják be. Csökkenne a számuk, lehet, hogy már egy sem „élne”, így több forgalmi vizsgakísérleti lehetőséged is lenne, PÁV nélkül.

2020. márc. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ja és kilences köszönöm szépen, ez tényleg informatív volt számomra, ezen elgondolkodom.
2020. márc. 15. 00:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!