Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Bukott PÁV II..?

Baltaarcúu kérdése:

Bukott PÁV II..?

Figyelt kérdés

Bukott PÁV II esetén le lehet vizsgázni GKI-ból?

A szükséges kategória már megvan...



aug. 21. 16:26
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Szia!

Akkor ez a Páv itthon kötelező?

Vagy "csak" a legnagyobb cégek kérik x,y ok miatt?

Láttam viszonylag nagy magán maszek buszos cégek hirdetését,és ezeknél már nem nagyon van Páv követelmény...


Üdv."


A 41/2004. (IV. 7.) GKM rendelet világosan fogalmaz:


PÁV II.


Kinek kell:

- a közúti közlekedési szolgáltatásban személyszállítást végző autóbusz, trolibusz, személygépkocsi vezetéséhez

- a nemzetközi közúti személyszállítást végző autóbusz – amelyben a vezetőülésen kívül legalább 17 állandó ülőhely van – vezetéséhez

- veszélyes áru szállítását végző gépjármű vezetéséhez.


A jelentkezés előfeltételei:

- 2. csoportú (állásvállalásra jogosító) orvosi vélemény

- 2 éves folyamatosan érvényes vezetői engedély bármely kategóriából, mely nem minősül kezdő vezetői engedélynek


Szerintem nem olyan nehéz sem a PÁV 2, sem a 3, de még az 1-es sem, hogy emiatt vacilálni kellene. Ha nem látod a hirdetésben, akkor hívd fel a kapcsolatot, kérdezd meg, de biztos vagyok benne, hogy kell. Lehet, hogy van olyan kitétel ami szerint 3,5 tonna össztömeg alatt 9 személyesig nem kell páv vizsga, de én ilyenről nem tudok.

szept. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!