Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A parkolási bírságokból...

A parkolási bírságokból befolyó összegekből miért nem adnak a károsultnak?

Figyelt kérdés

Évi 90 ezret fizetek 2 parkolóhelyért, és még így is kb kéthetente előfordul, hogy nem tudok a saját helyemre állni, mert valaki elfoglalja. Havi 2 alkalommal hívom a köztereseket, hogy intézkedjenek, és ők szépen meg is bírságolják a jogtalan parkolókat. A szabálytalankodók elnyerik a méltó büntetésüket, ezáltal a parkolócég és az állam közösen nyereszkedik. Viszont én, vagyis a károsult ebből nem kapok semmit, hanem még nekem kell további összegeket kifizetnem egy másik távolabbi alkalmi parkolóhelyért. (a lakásomtól 400 méterre van egy fizetős mélygarázs, és ilyenkor éjszakára otthagyom az autót, amiért ismét fizetnem kell)


Szerintem úgy lenne fair, ha bírságokból befolyó összeg egy részét arra fordítanák, hogy levonják az évi 90 kilóból.



júl. 18. 11:54
1 2
 11/19 BeefEater ***** válasza:
100%

#10 erre az lenne a megoldás, hogy a kérdező nem csak parkolási jogot szerez (a parkolási engedély), hanem teljesen bérbe veszi a közterületet amin a két parkolóhely van és leszerződik egy parkolási céggel, hogy bírságoljanak a nevében és osszák meg az így keletkezett bevételt.

Mondjuk így látatlanban nem hiszem, hogy ez anyagilag megtérülne, hacsak nem hetente 2-3 ilyen szabálytalan parkoló van.

Szerintem lezárni a parkolóhelyet, hogy más ne tudjon odaállni még mindig egyszerűbb és olcsóbb.

júl. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
38%
Debil vagy, fiam?
júl. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
#11 én nem is a bevétel megosztásáról beszéltem, az nonszensz, hanem kompenzációról, amit levonnak a következő bérleti díjból. Ennek mértéke jelképestől egészen odáig terjedhet, amitől a kérdező már elégedett lehet.
júl. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Amúgy az még jobb, hogy kérésre aki a parkolót biztosítja az ad valami zárható szart ami megakadályozza, hogy más odaparkoljon és problem solved.
júl. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Költözz le vidékre, Tiszántúlra és sose lesz ilyen problémád.
júl. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Alex Fly ***** válasza:
51%
@13: ez a kompenzáció jelenleg is működik: a parkolóbérlet ára lényegesen kedvezőbb, mint ha ugyanazt a közterületet bármilyen más célra vennéd igénybe...
júl. 19. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

De miért a parkolótársaság fizessen neked?

Miért nem pereled polgári perben a jogtalanul helyet elfoglaló autóst?

júl. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#17 az is jogos, mondjuk abból pénz nem lesz :)
júl. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kérdező!

A parkoló társaság a bevételből magát a parkolót üzemelteti.

/burkolata, világítása, az automata működtetése stb/

A befolyt összegból nem tud -és szerintem nem is akar- sem jogi képviseltet fenntartani sem büntetési pereket finanszírozni.

Emellett a esetleges károsultak kompenzáláshoz sincs jogköre (de bizonyára kedve sem)

júl. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!