Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A parkolási bírságokból...

A parkolási bírságokból befolyó összegekből miért nem adnak a károsultnak?

Figyelt kérdés

Évi 90 ezret fizetek 2 parkolóhelyért, és még így is kb kéthetente előfordul, hogy nem tudok a saját helyemre állni, mert valaki elfoglalja. Havi 2 alkalommal hívom a köztereseket, hogy intézkedjenek, és ők szépen meg is bírságolják a jogtalan parkolókat. A szabálytalankodók elnyerik a méltó büntetésüket, ezáltal a parkolócég és az állam közösen nyereszkedik. Viszont én, vagyis a károsult ebből nem kapok semmit, hanem még nekem kell további összegeket kifizetnem egy másik távolabbi alkalmi parkolóhelyért. (a lakásomtól 400 méterre van egy fizetős mélygarázs, és ilyenkor éjszakára otthagyom az autót, amiért ismét fizetnem kell)


Szerintem úgy lenne fair, ha bírságokból befolyó összeg egy részét arra fordítanák, hogy levonják az évi 90 kilóból.



júl. 18. 11:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
Ha én veszek egy telefont és ellopják, akkor a következő telefonom árából fog kedvezményt adni a bolt?
júl. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
22%
#1 Máshogy fogalmazok: van jogom azt kérni a bolttól, hogy ők kárpótoljanak engem?
júl. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ha ellopják a telefonod, akkor a tolvaj általában megússza. Itt viszont egész konkrétan tettenérés történik, és meg is büntetik az elkövetőt. A telefonbolt nem nyerészkedik azon, ha megofogják a tolvajt.
júl. 18. 12:08
 4/19 anonim ***** válasza:
32%

#3


1. Édesanyámnak ellopták a pénztárcáját a kórházban, meglett a tolvaj, egy fillért sem kapott.


2. Te rohadtul nem vagy tisztában a nyerészkedés fogalmával. És mocskosul idegesít, hogy ezt a szót használod. Menj és üss fel egy szótárat, addig nincs értelme beszélgetni.

júl. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 BeefEater ***** válasza:
100%

Technikailag adnak belőle: a bírság befolyik a helyi költségvetésbe, amiből olyan szolgáltatásokat üzemeltetnek, amit te is igénybe veszel. Ha ennek az elosztása nem tetszik, akkor az önkormányzati képviselődet keresd meg.


Ha jól értem, akkor kiosztott parkolóhelyek vannak. Ha mindig más parkol ott, akkor ezt csak úgy fogod tudni megszüntetni, hogy fizikailag megakadályozod, hogy be tudjanak oda állni. Szerintem megéri írni egy levelet, a sok korábbi feljelentésre hivatkozva, hogy kérjed, hogy telepítsenek egy lezárható bóját vagy valami más, megfelelő megoldást. Ha elutasítják és ez téged zavar eléggé, akkor vesd fel, hogy beszállsz a költségekbe.

júl. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
A nyerészkedés igenis helytálló fogalom. A bírságokból befolyó pénzből a parkolócég és az állam gyarapszik. Ők igenis tenyeret dörözsölve örülnek minden szabálytalankodónak, mert ezáltal bevételhez jutnak. Ez bizony nyerészkedés.
júl. 18. 12:39
 7/19 anonim ***** válasza:
60%

#6 Nem ezt jelenti a nyerészkedés...


S Z Ó T Á R

júl. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Ezekszerint nem ugyanazon a nyelven beszélünk.


nyerészkedik (ige)

Erkölcstelenül hasznot szerez mások szorult helyzetének kihasználásával; nem tisztességes eszközökkel.


A definíció szerint én vagyok az, akinek a szorult helyzetének a kihasználásával hasznot szerez. Én szenvedek kárt amiatt, mert egy újabb parkolóhelyért kell fizetnem.

júl. 18. 12:52
 9/19 anonim ***** válasza:
48%

Magyarázd már el kedves, hogy az üzemeltető miért/hogyan:


- erkölcstelen

- használ ki

- tisztességtelen

júl. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%

Először én is le akartam oltani a kérdezőt, de egyébként igaza van. Lássuk a nézőpontokat:

-aki odaparkolt: anyázik és kifizeti, vagy nem, elképzelhető, hogy tanul belőle és utána nem áll oda

-cég aki bérbeadja a parkolóhelyet: minimális fenntartási költséggel fix, kiszámítható bevétellel szolgáltatást nyújt, viszont önhibáján kívül a szolgáltatás ilyen esetekben nem vehető igénybe és senki nem kötelezi a probléma megoldására, az elszállítást/büntetést sem intézik. Normális esetben lépéseket tennének minimum az egyértelműbb tiltásra, akár X ilyen félreparkolás után ki is tilthatnák a rendszámot, egyértelműbben jelezhetnék, hogy tilos odaállni, illetve felajánlhatnának némi kompenzációt a bérleti díj árából

-kérdező: fizet egy szolgáltatásért, ami meghíusult és egyik résztvevő sem foglalkozik az ő érdekeivel, a szolgáltató megkapja a bérleti díjat és az elszállíttatással sem kell foglalkozni, a közteres cég/önkormányzat meg plusz bevételhez jut.

júl. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!