Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek be engednek így...

Izaa kérdése:

Szerintetek be engednek így Kressz vizsgára?

Figyelt kérdés
Holnap mennék Kresz vizsgára, de eltűnt a 8 általános bizonyítványom. Helyettesítheti-e a középiskolai bizonyítvány amiben csak 9-12. osztályig van beleírva ( mivel van még egy évem) + hozzá raktam az előrehozott érettségít igazoló papírt hogy az is már megvan. ( technikumba járok ezért van így)

júl. 9. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elég a középiskolai bizonyítvány. A középiskolához alapfeltétel az általános iskola elvégzése, nem kell minden szintet igazolni, elég a legmagasabbat.
júl. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, elég bármilyen bizonyítvány, ami legalább 8.-os. Én a múltkor az érettségimet vittem, de volt egy emberke, aki azt mondta, neki a közoktatási cuccai valahol a szülei padlásán vannak, szóval az egyetemi diplomáját mutatta be.
júl. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! De gondolom azt nem veszik figyelembe hogy csak előrehozott érettségit tettem le és nem végeztem még el a középsulit, ugye?
júl. 9. 12:40
 4/4 anonim ***** válasza:

#3 Az senkit nem érdekel. Legyen nyolc általánosod, kivéve, ha AM kategóriát csinálsz 14 évesen, akkor elég a hetedikes is.

A nyolc általános konkrétan csak azért követelmény, mert azt jelenti, hogy tudsz olvasni, azaz ha nem sikerül a vizsga, nem foghatod arra, hogy nem tudtad elolvasni a tananyagot vagy vizsgán a kérdéseket. Egyébként ez nem is volt mindig követelmény, 2005-ben csak annyit mondott a rendelet, hogy tudni kell írni-olvasni, asszem 2011 óta kötelező bizonyítani is bizonyítvánnyal.

júl. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!