Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan győzhetném le a repülés...

Hogyan győzhetném le a repüléstől való félelmemet?

Figyelt kérdés

Kevesebb mint 2 hét múlva fogok életemben először repülni Londonba és borzasztóan félek,minél közelebb vagyok hozzá annál rosszabb és kissebb pánikrohamaim vannak.A probléma,hogy bármilyen oldalon olvasok tippeket,hogy miért ne féljek nem segít mert én nem feltétlen attól félek,hogy magasba leszek vagy lezuhan a gép vagy bármi ilyesmi hanem attól,hogy valami egészségügyi problémám lesz,pl.nagyon fog fájni a fülem vagy a fejem vagy valami vérnyomásprobléma.Mindenki azt mondja,hogy rágózzak vagy szopogassak valamilyen cukrot de eleve ha azt nézem,hogy ha autóval felmentem bármilyen hegységbe és ott bedugult a fülem hiába rágóztam nem segített semmit.

Szerintem nagyon sokat segítene ha leírnátok,hogy kinek milyen volt az első repülése és ki hogy küzdötte le a félelmét.



tegnapelőtt 02:16
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem nem a repüléstől félsz hanem a zuhanástól.


Statisztikailag messze a repülés a legbiztonságosabb, a motor a legkevésbé biztonságos. Az autóddal több mint 40x nagyobb eséllyel karambolozol.

tegnapelőtt 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 bazaltkaroly ***** válasza:
47%

Én azt javaslom, hogy tereld el a figyelmed. Tölts le valami offline játszható játékot a telefonodra, és fel- és leszálláskor csak arra koncentrálj. Lehetőleg valami gondolkodós játék legyen, mint a pasziánsz, ami leköti a teljes figyelmedet. Nekem az első repüléskor segített. Gondolom mivel az egészségügyi dolog aggaszt, ezért ha már fent vagytok túl sok bajod nem lehet, ha mégis, akkor szólj a kísérőnek. Ők fel vannak készülve az ilyen esetekre. Esetleg vigyél magaddal egy erős zacskót, ha hirtelen hánynod kéne.

Egyébként velem is volt, hogy megfájdult az egész arcom a leszállástól, de kb egy órán belül kidugul a füled, és apró kibírható fájdalmat fogsz érezni, ami max két nap alatt elmúlik.

Jó utat előre is.

tegnapelőtt 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

#1 elolvastad a kérdést?

Kérdező: a cukorka mellett a zenehallgatás bedugott füllel is segít. Én egyszer majdnem berottyantottam felszállás közben, amikor a fejem egész jobb oldala úgy elkezdett fájni, mintha belerúgtak volna, azóta cukorka kéztávolságban illetve a fülem már akkor bedugom és indítom a zenét, amikor elkezdik húzni a pályára a repülőt.

tegnapelőtt 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mástól ne félj, ha egyébként nincsenek szívpanaszaid a pánikrohamokon kívül akkor nem lesz gond.
tegnapelőtt 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan, mint autóval menni a hegyekbe, mert a repülőn nyomáskiegyenlítés van. Persze nem tökéletes szabályozórendszerrel, apámnak amikor kanyarodik a gép, akkor szokott bedugulni a füle, nekem meg még soha nem dugult be a fülem, pedig az elmúlt 15 évben rengeteget repültem.

De ettől nem kell félned. Ha van bármi vérnyomásproblémád, ha szeded rá normálisan a gyógyszert, nem lenne szabad a repülésnek bármi komplikációt okoznia. Ha meg mégis bejön az a 0,0001% esély, hogy mégis, azért vannak a légiutask-kísérők, azért ők sokkal több mindenre ki vannak képezve, mint gondolnád.


Nekem az első repülésem nagyon jó volt, akkor még volt Malév, osztállyal mentünk egy hétre nyelviskolába, a magyar légiutas-kísérők tudták, hogy van 30 ember a gépen, aki életében először repül, nagyon kedvesek voltak, aki kért, két szendvicset is kapott. De a fapadosokkal sem nagyon van rossz tapasztalatom.

tegnapelőtt 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és amit Bruce Willisnek javasoltak: szorítsd "ökölbe" a lábujjaid, még jobb, ha nem túl büdös a lábad és le tudod venni a cipődet, és a kárpiton csinálod ezt. Biztos megmagyarázható valami akupunktúrás izével, de tényleg relaxáló és segít repülés közben és után is.
tegnapelőtt 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:)
tegnapelőtt 13:06
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Ne repülj és semmi baj nincs akkor.
tegnapelőtt 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szolovjov ***** válasza:
Menj ki egy sport reptérre és vitesd fel magad egy Cessna-val mondjuk. A kisgépes repülés az igazi és ha nem tetszik, egy iskolakör után le fog veled szállni a pilóta. Ez jó lesz szoktató repülésnek. De arra számítani kell, hogy esetléeg 10 perc repülés 20 ezer Ft :)
ma 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!