Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Aggódtok az ön vezető autók...

Aggódtok az ön vezető autók miatt?

Figyelt kérdés

Ki szoríthatják az embereket a munkájukból.

Tiktokon ezt Pamkutya Norbi videózta tehát tényleg léteznek már.

Szerintem idő kérdése és a taxira már is nem lesz szükség.


jún. 22. 23:28
1 2
 1/11 Antiszociális lény válasza:
94%

"Szerintem idő kérdése és a taxira már is nem lesz szükség."


Akkor majd lesz más munka amire szükség lesz.

Egyébként belegondolva nagyon nem aggasztó szerintem, hogy aki most taxis az majd pár év múlva elveszíti emiatt a munkáját. Amirikai nagyvárosokba teszt jelleggel előfordul ez, de gondolj bele, hogy mennyi idő, év mire ez el tud terjedni világ szinen. Megnézem mikor nem lesz szükség egy Magyarországi vidéki kisvárosba vagy faluban taxisra, mert az önvezető autó fogja itt majd róni az utakat..

jún. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Számold össze hány szakma van, ami az elmúlt 100 évben a technikai fejlődés miatt kihalt.


Aztán még sincs munkanélküliség...

jún. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
86%
Sztm ez a technológia nem lesz veghezvíve, amíg én élek...szóval nem igen hat meg.
jún. 23. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Egy olyan országban, ahol a taxis védett állatfaj, a fejlődést hozó alternatív szolgáltatókat pedig törvényekkel lehetetlenítik el (8 éve üldözték el az Uber-t, most jöhetett vissza), nem kell itt semmitől félni. Alapból lassan és jó pár év késéssel érnek ide az újítások és trendek, de ami nem érdeke a hatalomnak, azt úgyis elgáncsolja. Itt akkor is lesznek robbanómotoros taxisok és nekik adott kivételszabályok (nehogy megint lezárjanak egy hidat), ha a világon már a repülő autók közlekednek.
jún. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

"Tiktokon ezt Pamkutya Norbi videózta tehát tényleg léteznek már."


Örülök, hogy ennyire tájékozott ember cagy, de már vagy 10 éve kísérleteznek ezekkel 😅 Jó reggelt.


Amúgy nem izgat, ha egyszer eljut arra a szintre, hogy biztonságosabb lesz, mint egy emberi sofőr, akkor hajrá. De nyugi, lehet még így is lesz benne egy ember, aki kvázi csak ott ül majd benne, mert ugye problémák mindig adódak. Kell hozzá karbantartó, aki defekt vagy bármi más esetén intézkedik. Így nem hiszem, hogy a kamionos lét teljesen megszűnik, max átalakul egy lazább munkára. A fizetesük mindenesetre garantáltan csökkenni fog, hiszen dolguk nem lesz annyi.

jún. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem aggódom semmi miatt. Van jobb dolgom is.
jún. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A technológia fejlődése miatt eltűntek szakmák, vagy legalább átalakultak valamelyest, vagy nagyon, de lettek miatta újak is. Ettől a résztől nem tartok, hanem attól, hogy mennyire biztonságosak, megbízhatók ezek az önvezető rendszerek. (tudom, hogy pl. a Tesla esetén a vezetőnek mindkét kezét a kormányon kell tartania, még az önvezető funkcióban is, de én ebben még így sem tudok teljesen megbízni)
jún. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezek a cikkek is csak kattintás vadászok.
jún. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 BeefEater ***** válasza:
100%

Én az emberek által vezetett járművektől sokszor jobban tartok.

Örülnék neki, ha belátható időn belül eljutnánk odáig, hogy félrészegen beülök az autóm hátsó ülésére és magától hazavisz.

Ha közben a sofőr által vezetett taxikat is automatára lehet cserélni az extra bónusz.

jún. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#4 Ne haragudj, de nagyon rossz szemszögből nézed az Uber-ügyet.

Volt egy igen komoly probléma Budapesten: a taxis hiénák. Ezt hosszú idő után sikeresen kezelték a fix tarifával + a színvonalat is sikerült emelni az egyéb előírásokkal (egységes szín, autók életkora). Erre jött egy olyan cég, ami ugyanazt a szolgáltatást végezte, mint a taxisok, csak éppen nem tartották be a vonatkozó előírásokat, és nem is lehetett őket úgy ellenőrizni, mint a taxisokat. Teljesen természetes, hogy ez a taxisoknak nem tetszett.

Most én is megtehetném, hogy nyitok egy éttermet, ahol nem költök semmit pl. a megfelelő konyha kialakítására, vagy a takarításra, és ezzel versenyelőnybe kerülök azokhoz képest, akik költenek ezekre a kötelező dolgokra. De emiatt bizony engem is meg fog bírságolni a NÉBIH, és én sem működhetek majd így, amíg nem teljesítem az előírásokat.

jún. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!