Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van értelme megújítani a...

Van értelme megújítani a lejáró jogosítványt, ha nem vezetek és nem is akarok vezetni a közeljövőben?

Figyelt kérdés

Munka miatt megcsináltam, levizsgáztam anno, szerettem, jól is ment. De mégse kellett a munkához, mert más állást találtam. Céges kocsim sose lett és esélytelen, hogy legyen, sajátot nem vagyok hajlandó venni, mert nem használnám ki. A szűk családban sincs autó, a távolabbi rokonokét pedig úgysem használ(hat)nám.

Napokon belül lejár a jogosítványom, és én bizony nem akarom megújítani, de a szüleim szekálnak, hogy de igenis újítsam meg, mert bármikor jól jöhet.


Vezetni nem tudnék már, kimentem a gyakorlatból, ahhoz újra kéne sok órát vennem és a kreszt is átrágni. Még ebben a pár napban érvényes a régi jogsim, de azzal sem mernék vezetni gyakorlás nélkül...

Úgy olvastam kell egy orvosi vizsgálat és egy ügyintézés a megújításhoz, és nincs időhöz kötve.És fizetni így is úgy is kell érte. Akkor meg ha a régi lejárta után x évvel is megújíthatom a régit, akkor nem mindegy mikor teszem meg azt?

Nem értem a szüleimet.


Ti értitek?

Ők logikus magyarázatot nem adnak. Itt mondana valaki? Vagy mégis nekem van igazam?



2023. okt. 2. 23:16
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Nem kötelező megújítanod a jogosítványodat. Ha akarod, évtizedekig állhat a fiókban lejárt orvosi alkalmasságival, majd ha szükséged van rá, elmész vizsgálatra és ha megfelelsz, megújítod, senki sem fog belekötni.

Úgyhogy ha nem akarsz és nem is fogsz vezetni, nem kell megújítanod. A szüleid álláspontja is érthető, a tiéd is, úgyhogy itt nincs egyértelműen igaza senkinek, neked kell mérlegelés után dönteted.

2023. okt. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Az élet változik, és lehet most úgy látod nincs szükséged rá, de később meg a mindennnapjaid része lehet.

Én is anno honvédségi támogatással megcsináltam a B és C kategóriát 17 évesen, de a seregen kívül nem is vezettem, le is járt, és csak 3 évvel a lejárta után hosszabítattam meg, mikor a családban lett autó. Én is úgy voltam vele, hogy nem használnám ki, és csak fizetném rá az adót, biztosítást. Csak váltanom kellett munkahelyet ahova macerás a bejárás, így egyből szükség lett autóra, és azóta, vagyis 20 éve szinte napi rendszerességgel vezetek. Ezt a jaj nem vezettem, pótórát kellene vennem dolgot meg soha nem értettem, én simán beültem és mentem.

Abban igaza van a szüleidnek, hogy bármikor jól jöhet, mert honnan tudod nem-e kell majd, főleg ha családot alapítasz, gyereket kell fuvarozni, akkor meg elengedhetetlen. Vagyis ha innen nézzük, akkor az érveid meg csak kifogások, mert lusta vagy elmenni elintézni a hosszabítást.

2023. okt. 3. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
43%

Azt csinálsz amit akarsz. Jogsihoz elég nagy voltál, önálló döntést hozni már nem?

A mai viszonyok között egyik pillanatról a másikra változhatnak a dolgok és a "nem vagyok hajlandó" hirtelen, "gyorsan kell egy autó" álláspontra változhat.

2023. okt. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van értelme, 10 évente 7200 forint nem akkora költség, hogy egyszer ne legyen, amikor hirtelen szükség van rá. Annak idején én sem akartam megújítani, mert nem használtam, de csak jól jött, amikor apám nem volt otthon, és vinni kellett nagyanyámat a kórházba.
2023. okt. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!