Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi történt a magyar telekocsi...

Mi történt a magyar telekocsi utasokkal?

Figyelt kérdés

Régen sokat telekocsiztam (főleg autósként) és jellemzően minden flottul ment. Aztán jó ideig nem tettem. Most viszont úgy alakult, hogy egyedül kell hazamennem Németországból, gondoltam meghírdetem az utat. Feltettem a kiindulási várost és a célvárost, a kettő között pedig megadtam három lehetséges beszállóhelyet, amik nagyobb városok szélén, az autópálya mentén vannak. Jelentkezett egy osztrák és egy német utas. Mindketten annak módja szerint bejelentkeztem a blablacar-on, megadták az előre megadott opciókból, hogy hol szállnak ki és be aztán pont.


Van még egy helyem. Erre eddig három magyar írt, egyik sem jelentkezett be, én hívjam fel őket. Az egyik azt kérte, hogy nem tudnék-e két órával később menni, mert ő akkor ér rá. A másik kettő meg, hogy tegyek már a kedvéért fél óra kitérőt 1-1 nagyváros központjába.

Mindezt amúgy úgy, hogy mind a többiekhez, mind a vonathoz képest olcsón hírdetem a helyeket.


Az emberek ennyire nem tudják megkülönböztetni a telekocsit és a taxit?


2023. márc. 1. 09:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
43%
#10 Valóban így van, viszont azt is vegyük számításba, hogy a magyarok éppenhogy csak meg tudnak élni a fizetésükből, az osztrákok, németek pedig minimum dupla, de inkább tripla annyit keresnek mint mi. Nem kell nézegetniük, fillérezgetniük a pénzt. Ilyen helyzetekben gondolkodjunk mások fejével is, gondold át miért lehet, mindennek van oka. Aztán lehetséges az is, hogy a külföldiek nem fognak falun, kis városban lakni, mert minek, ha van pénz, te pedig pont a nagy városba mész gondolom. Tehát nekik jó a célpont, spórolós magyar társainknak nem.
2023. márc. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
80%

Ja, ennyire nem. És simán taxinak néznek.


Engem Nyíregyházi indulás előtt 5 perccel hívott fel a delikvens, hogy kicsit várni kéne, mert késni fog.


Alapból azt kérdeztem ki ő egyáltalán. Felháborodva mondta hogy hát most jelentkezett Oszkár útra hozzám. Értitek indulás előtt 5 perccel.


A másik utas is jelezte, hogy késik 10 percet. Ezt jeleztem a friss jelentkezőnek. Mondtam, hogy max 15 percet tudok várni.


Erre felháborodva mondta, hogy milyen sofőr vagyok én hogy nem várom meg az utast, hát ő ezért fizet.


Még itt is türelmes voltam. Kérdeztem, hogy mikorra tudna ide érni?


A válasz: hát még most fog indulni Mátészalkáról.


Na itt nyomtam ki a telefont kérdés nélkül 😂 (Mátészalka - Nyíregyháza távolság bő 1 óra, értitek...)

2023. márc. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
81%
nemzetközi útvonalon azért szerintem beleférnek az ilyen kérdések. nyilván ha valaki egy Bp-Szeged útvonalon kérdezősködik, hogy nincs-e kedvem Lajosmizsén felvenni, esetleg még Szigetszentmiklósra menjek már ki érte az más, de egy mondjuk Hamburg-Szeged útvonalon ha valaki rákérdez az útvonalon egy 30-40 km-es körzetben lévő kistelepülés útbaejthető-e, az tényleg csak rajtad múlik, hogy megoldható-e, de a kérdés jogos, mert nem mind1 neki sem, hogy tömegközlekedéssel utazzon a legközelebbi nagyvárosig vagy esetleg meg tudja oldani így is egyszerűbben. persze, hogy ha 10-15 ilyen van egy nap, az leterhelő meg idegesítő, de ez van.
2023. márc. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
13: mondjuk én pont fordítva vagyok vele. Ha 2 óra helyett lenne az út 2 és fél azt könnyebben lenyelem, mint amikor egy alapból 10 órás úton jönnek a kitérők.
2023. márc. 1. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!