Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi történt a magyar telekocsi...

Mi történt a magyar telekocsi utasokkal?

Figyelt kérdés

Régen sokat telekocsiztam (főleg autósként) és jellemzően minden flottul ment. Aztán jó ideig nem tettem. Most viszont úgy alakult, hogy egyedül kell hazamennem Németországból, gondoltam meghírdetem az utat. Feltettem a kiindulási várost és a célvárost, a kettő között pedig megadtam három lehetséges beszállóhelyet, amik nagyobb városok szélén, az autópálya mentén vannak. Jelentkezett egy osztrák és egy német utas. Mindketten annak módja szerint bejelentkeztem a blablacar-on, megadták az előre megadott opciókból, hogy hol szállnak ki és be aztán pont.


Van még egy helyem. Erre eddig három magyar írt, egyik sem jelentkezett be, én hívjam fel őket. Az egyik azt kérte, hogy nem tudnék-e két órával később menni, mert ő akkor ér rá. A másik kettő meg, hogy tegyek már a kedvéért fél óra kitérőt 1-1 nagyváros központjába.

Mindezt amúgy úgy, hogy mind a többiekhez, mind a vonathoz képest olcsón hírdetem a helyeket.


Az emberek ennyire nem tudják megkülönböztetni a telekocsit és a taxit?


2023. márc. 1. 09:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint ennyire nem tudják megkülönböztetni.
2023. márc. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Kifogtál 3 sutyerákot, ennyi.


Ma már a legostobább, 80-as iq-s debilek is "németben dógoznak".

2023. márc. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Ez a tipikus magyar hozzáállás, nincs min csodálkozni.
2023. márc. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
az ilyennek vissza se írj
2023. márc. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Én egy kicsit másképp látom ezt.


Volt egy kollégám, aki a háború és a covid előtt gyakran járt Győrből Kárpátaljára a szüleihez autóval. Ő az "Oszkár" nevű telekocsi alkalmazást használta. Ha volt utasa, ő is letért az autópályáról, bement a városba. Adott esetben Budapestre mondjuk a Keleti pu-hoz péntek délután, amikor csúcsidő van. Ha azt mondta volna, hogy az M0-n kerül és jöjjenek ki oda egy pihenőhelyhez, aligha ment volna bárki is ki. Ezekre a helyekre ui. busszal, tömegközlekedéssel nem lehet kijutni. Ha nem viszi ki egy ismerőse, akkor marad a taxi. Viszont ez így annyira megdrágítja az utazást neki, hogy egyszerűen nem éri meg. Akkor inkább elvonatozik/buszozik két átszállással és 4 órával hosszabb ideig.

Nekem telekocsi alkalmazásnál természetes lenne, hogy tömegközlekedéssel megközelíthető helyen akarok be- ill. kiszállni (ill. ha én mennék autóval, természetes igénynek tartanám). Ha ezt nem vállalja a sofőr, akkor én se mennék vele.

2023. márc. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25%
Egy azaz egy még meg sem valósult útból akarsz általánosítani? Ez még politikushoz mért szinten is baromság
2023. márc. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Én is telekocsizom, megéri megpróbálniuk, mert volt hogy már én bevállaltam. De csak a nem nagy kitérősöket. Később, előbb nem tudok menni, ha már van más utas is, de ha nincs, van hogy az is megoldható. Egyszerűen, nekem megéri, hogy majdnem ingyen legyen az utam és menjek plusz 3 kmt, minthogy ne legyen utasom és marha sokat fizessek benzinre.
2023. márc. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Utasom így is van, ahogy le is írtam, két utasnak tökéletesen megfeleltek a a feltűntetett beszállóhelyek. Ezeket nyílván úgy próbáltam meg kijelölni, hogy tömegközlekedéssel megközelíthetőek legyenek.

A plusz 3 km még nálam is bőven beleférne, szó se róla. Itt alsó hangon fél órás kitérőkről van szó, amik amúgy nyílván összeadódnak.

2023. márc. 1. 12:04
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
Arra csak azt mondod, hogy nem megoldható és kész. Nem kell egyből leparasztozni. Nyílván neki úgy lenne a legjobb és ők is pénzből élnek, ezért megkérdezi. Ha nem jó neked, akkor megoldja máshogy ahogy mindenkinek jó.
2023. márc. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nyílván kultúráltan válaszolok mindenkinek, senkit nem parasztoztam le. Viszont nagyon fárasztó egész nap ilyen üzenetekre válaszolgatni illetve telefonálgatni. Csekkolni, hogy hol is van az, ahol ő beszállna stb.


És nagyon nagy kontrasztot látok a két külföldi utasom (őket gyarkolatilag egy kattintással jóváhagytam és írtam egy rövid üzenetet, 5 perc volt) és a jelentkező magyar utasok viselkedése között.

2023. márc. 1. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!