Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen volt a kerékpározás...

Milyen volt a kerékpározás helyzete 20-25 évvel ezelőtt a magyar nagyvárosok forgalmas útjain és a főútakon?

Figyelt kérdés

A sportcélú és az ingázós is érdekel, ha van különbség.


Úgy értem, manapság is előfordulnak degenerált gépkocsivezetők, akik centiznek vagy kamikaze módon előznek szemből, vagy épp interneten keltik a hangulatot a kerékpárosok ellen, azonban összességében tudják, hogy a közlekedés ugyanolyan résztvevői vagyunk, nyilván némi erőhátrányban, az ebből eredő sajátosságokkal. Nem általános még, de időnként már megesik velem, hogy egy hosszabb (80 km+) bringázás során nem történik velem szemben egyetlen véleményes megmozdulás sem a közlekedés többi résztvevője által (és nem éppen kihalt útvonalakon közlekedem).


Ezzel szemben gyakran olvasom, hallom idősebbek beszámolóit, akik szerint régebben szabályosan üldözték, ellehetetlenítették egyes autósok a kerékpározást, persze csak a maguk primitív módján, így pl. megálltak beszólni, ha valaki egy forgalmas úton tekert (amúgy teljesen szabalyosan), ledudálták stb.


Ezekből mi az igazság, illetve mennyire volt ez a jelenség általános?


2023. febr. 21. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

sokkal figyelmesebbek már az autósok, viszont sokaknál az alap országúti tempó már sajnos nem 80-90km/h, hanem 120-140. így igazából szerintem nem lett kevésbé veszélyes a dolog.

De városban szerintem rengeteget javult a helyzet

2023. febr. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván azok a parasztok akik régen "üldözték" a kerékpárosokat, még ma is vezetnek és ma is ugyanolyan parasztok. Viszont a nagy többség szerintem igyekszik figyelni rájuk amennyire lehet. Nyilván ettől még veszélyes dolog pont azért mert 100+ az átlag tempó.
2023. febr. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkoriban sokkal többet tekertem, mint most, de nem emlékszem semmi olyan esetre, ahol atrocitás ért volna az autósok részéről.
2023. febr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha arányaiban esetleg több lett volna a kerékpárosokkal szemben intoleráns sofőr, akkor sem tűnt volna fel, mert összességében sokkal kevesebb volt az autó.

De az igazság az, hogy akkor toleránsabbak voltak az emberek, nem hajtott annyi erőszakos vezető az utakon, mint manapság.

2023. márc. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!