Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mekkora poén már egy kis...

Mekkora poén már egy kis polskit leszorítani az útról, bevágni elé, mutogatni neki, nem igaz?

Figyelt kérdés

Pláne, hogy nő vagyok. Hát ezt a poént nem lehet kihagyni, én meg már kezdem unni. Főleg, hogy utóbbi időben a közlekedés biztonságát is veszélyeztetik.

Miért olyan poénos egy nő kis polskiban? Nem tudok úgy kimenni vele a forgalomba, hogy ne akarjon egyből mindenki ÖTVENNÉL, azaz max sebességnél (jelzem: kispolski nem egyenlő a tötyörgéssel, csak annak mondom, aki még nem tudná) elém kerülni, s már-már az erőszakosság határát súrolva leszorítani az útról.

Ma pl kétszer nem adták meg nekem az elsőbbséget, egyszer egy srác annyira erősen fúrta magát elém egy átlag méretű kocsival, hogy majdnem belémjött, és amikor rádudáltam, pont ránéztem az arcára: hát engem nézett kihívóan, mintha legalábbis kiló smink meg csöcsiblúz lett volna rajtam. Ehelyett egy sima, majdnem nyakig galléros, egybefelső volt rajtam, smink nélkül és összefogott hajjal. Srác arcán volt az a "majdénmegmutatombébi" kifejezés, ahogy fúrta magát előre. Nem sok idő múlva pedig az utca végén akart kijönni elém egy motoros mindenáron, engem meg vészfékezésre kényszerített. Jöttem a szokásos ötvennel, és egyszerűen nem hitte el, hogy jövök, hogy neki egy sz@ros kispolski miatt meg kell állnia, mekkora szégyen már, nem igaz? Hát rámkanyarodott, centikre az orromtól.

De a legjobb poén, hogy a gyalogosok se nézik semmibe. Nézem, hogy más kocsiknak simán megállnak, nekem meg akkor sem, ha már ott vagyok előttük, lelépnek elém, mintha ott se lennék. Ma rengeteg satufékre kényszerítettek, mivel az utolsó pillanatban lépnek le a járdáról, mintha nem akarnák elhinni, hogy ott vagyok. Azért ez már csúcs.

Tényleg ilyen jó móka a kispolski női vezetővel? Mert aki szerint igen, az gondolja át, hogy ahány helyzetbe engem akár csak a mai napon, de a mai napon kívül is szinte állandóan belekényszerítenek, én már nem élnék, ha nő létemre nem védtem volna ki mindig valahogy.

Remélem, jól szórakozik mindenki, akinek ez poénos. Nyilván nem azért járkálok kispolskival, mert nekem az olyan jó. Ilyen k@csögök miatt meg főleg élvezet ebben az amúgy sem életbiztosítás lélekvesztőben lavírozni az idióták és a vicces kedvű öngyilkosjelöltek között.


24/L


2010. szept. 16. 02:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Személy szerint én már kíváncsi lennék a kérdező véleményére is!
2010. szept. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig érkezett válaszokat!


A város, ahol most vagyok, nem a lakóhelyem, így itt ezért van nekem kis polskim, és nevetni fogtok, de odahaza van egy suzukim, mint jó kocsi, főkocsi, ez a kis polski meg nyúzós. Azt is tudom, hogy mekkora divat élből leszólni, utálni a suzukit, de olyan motorért, amilyen a suzukinak van, szerintem minden fújogó titkon ölni tudna. Ráadásul fenntartani se lehetetlen. A suzuki a középréteg átlagkocsija, és nem értem, hogy ami jó, azt miért kell utálni. Nekem a kocsi nem státuszszimbólum, hogy villoghassak vele, ha megtehetném, akkor sem. Nem hiányzik az egyre nagyobb motor meg karosszéria, jól elvagyok az 1.3-as suzukival. 1.4-estől felfelé szerintem felesleges pazarlás, amire senkinek nincs szüksége, hiszen egyikünk sem autóversenyző (gondolok itt a kettes, hármas motorral rendelkező fenevadakra). Elvigyen, ahova kell, és fenn lehessen tartani, meg lehessen tankolni, ez a lényeg, nem más.

2010. szept. 16. 21:25
 13/16 anonim ***** válasza:
És mi a véleményed a közlekedési morálról amikor a Suzukit vezeted?Akkor is is leszorítanak és szórakoznak veled?Különben ez a "kispolszki",Suzuki dolog a csöbörből-vödörbe szólás-mondást juttatja eszembe.
2010. szept. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
utolsó: igazad van, ilyen nem létezik, sőt a suzukis nem is egy külön álatfaj, igaz?! Én kicsit máskép láttam a dolgokat a suzuki volánja mögül, mert még az F astrás hülyegyerekek is sorban másztak a seggembe, mert hogy képzelem én azt, hogy suzukival előttük megyek.
2010. szept. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Hát....azért a Suzuki elég érdekes kocsi.

Egyszer ráült a 10 éves unokahúgom (megjegyzem max volt 35 kiló) és behorpadt, alig lehetett visszacsinálni.

Nem hiába hívják papírautónak. Amúgy lehet megkapta a baleseti teszteken a minimumot, de ha belegondoltok lehet nem haltok meg, de a lábatok szilánkosra törik és többet nem jártok. Mert ez a minimum. Az, hogy életben maradj. Egy Renault, Opel és hasonló kocsiknál van esélyed, hogy egy ugyanolyan ütközésnél, mint ha egy Suzukinál max. kis karcolások vagy húzódások.

Tisztán emlékszem, ahogy tolattam hátra az Opel kocsimmal és véletlen egy Suzukinak tolattam. Ugye egy parkolóból való tolatás pár kilométer/óra. A lámpája teljesen eltűnt a kocsiban, úgy benyomódott, az én kocsimnál a lámpa búrája leesett, de vissza lehetett tenni. Pár kilométer/óra...

Nekem ezután ne mondja senki, hogy biztonságban érzi magát egy Suzukiban. Veszi meg a sok hülye, "nagyonnagyon kevéspénzt akarok kocsira költeni" ember. Nem azt mondom, hogy költsön az ember milliókat, de az én mostani használt 12 éves Renault Mégane 1.6-osom 600.000-ért vettem. Gyönyörű állapotban van és lehet, hogy kell egy-kétszer költeni rá, de szívesebben költök egy biztonságos, értékes kocsira, mint egy 25 éves, mindenbajos autóra, aminél folyamatosan jönnek elő a problémák.

Egyébként a problémádra reagálva én szeretem a Polskit. Amikor meglátom nagyon örülök, hogy látni még ilyen kis retro autót, elsőbbséget adok és nem nézem le. Persze biztos van sok idióta, aki nem értékeli a múltat és "cikinek" tartja az ilyen kocsikat.

2010. nov. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 budapest80 válasza:

Érdekes állatok vannak az utakon is, akiktől a jogsi mellett az autót is elvenném.

Budapesten járhatsz gondolom a kis polskival?

Mert ott még rosszabb a helyzet vidékhez képest...Remélem,hogy a kérdés írása óta nem volt ilyen problémád, baleseted!

30/F

2010. nov. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!