Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mekkora poén már egy kis...

Mekkora poén már egy kis polskit leszorítani az útról, bevágni elé, mutogatni neki, nem igaz?

Figyelt kérdés

Pláne, hogy nő vagyok. Hát ezt a poént nem lehet kihagyni, én meg már kezdem unni. Főleg, hogy utóbbi időben a közlekedés biztonságát is veszélyeztetik.

Miért olyan poénos egy nő kis polskiban? Nem tudok úgy kimenni vele a forgalomba, hogy ne akarjon egyből mindenki ÖTVENNÉL, azaz max sebességnél (jelzem: kispolski nem egyenlő a tötyörgéssel, csak annak mondom, aki még nem tudná) elém kerülni, s már-már az erőszakosság határát súrolva leszorítani az útról.

Ma pl kétszer nem adták meg nekem az elsőbbséget, egyszer egy srác annyira erősen fúrta magát elém egy átlag méretű kocsival, hogy majdnem belémjött, és amikor rádudáltam, pont ránéztem az arcára: hát engem nézett kihívóan, mintha legalábbis kiló smink meg csöcsiblúz lett volna rajtam. Ehelyett egy sima, majdnem nyakig galléros, egybefelső volt rajtam, smink nélkül és összefogott hajjal. Srác arcán volt az a "majdénmegmutatombébi" kifejezés, ahogy fúrta magát előre. Nem sok idő múlva pedig az utca végén akart kijönni elém egy motoros mindenáron, engem meg vészfékezésre kényszerített. Jöttem a szokásos ötvennel, és egyszerűen nem hitte el, hogy jövök, hogy neki egy sz@ros kispolski miatt meg kell állnia, mekkora szégyen már, nem igaz? Hát rámkanyarodott, centikre az orromtól.

De a legjobb poén, hogy a gyalogosok se nézik semmibe. Nézem, hogy más kocsiknak simán megállnak, nekem meg akkor sem, ha már ott vagyok előttük, lelépnek elém, mintha ott se lennék. Ma rengeteg satufékre kényszerítettek, mivel az utolsó pillanatban lépnek le a járdáról, mintha nem akarnák elhinni, hogy ott vagyok. Azért ez már csúcs.

Tényleg ilyen jó móka a kispolski női vezetővel? Mert aki szerint igen, az gondolja át, hogy ahány helyzetbe engem akár csak a mai napon, de a mai napon kívül is szinte állandóan belekényszerítenek, én már nem élnék, ha nő létemre nem védtem volna ki mindig valahogy.

Remélem, jól szórakozik mindenki, akinek ez poénos. Nyilván nem azért járkálok kispolskival, mert nekem az olyan jó. Ilyen k@csögök miatt meg főleg élvezet ebben az amúgy sem életbiztosítás lélekvesztőben lavírozni az idióták és a vicces kedvű öngyilkosjelöltek között.


24/L


2010. szept. 16. 02:52
1 2
 1/16 KÁELEF ***** válasza:
100%
Na a lényeg hogy sok a nemnormális ember és ezek autóba ülve sem változnak meg, sőt. Engem akkor értek ilyen atrocítások mikor trabantom volt, 1200-es ladával már megszűntek. Attól tartottak, a trabant-tól nem.
2010. szept. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mélyen érinthetett a dolog ha még 3kor sem tudtál aludni...

Pontosan nem tudom mi a kérdés, de biztos jól esett a sérelmeket "kiírni" magadból. Egyébként nem poén kispolákos hölgyeket leszorítani vagy akár veszélyeztetni ha erre vagy kíváncsi (legalábbis az emberek többségének). Vannak olyanok akiknek viszont teljesen mindegy mi/ki az "ellenfél" a lényeg hogy le kell gyűrni. A közúti közlekedés szerintük egy országos össznépi társasjáték ahol mellesleg a célba jutáson túl az életed a tét. Ezt viszont nem fogják fel sajnos, hogy nem csak a saját életükkel játszanak, hanem, más adott esetben teljesen ártatlan emberével is.

Laci

2010. szept. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez tipikusan olyan Magyaros dolog - tudod, a kicsit, gyengét ütni kell, mert az olyan vicces és menő - és nem csak az utakon van így.

Remélem egyszer lesz szerencséd beújjítani egy Hummer-t! Még a fák és a házak is eltakarodnak az útjából!;)

2010. szept. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A páromnak egy audija van és velem is lealázóan viselkednek.Volt már 2 balesetem önhibámon kívül,ezért nem nagyon vezetek.Ha néha mégis előfordul és megyek 15-20 km-t max,állandóan a seg...-be jönnek,rámnyomják a refit,hogy haladjak már a "jó autómmal",aztán meglátják, h nő vagyok és szőke,onnantól csak megy a beszólogatás.Tapasztalat:a nőket általában sokan lenézik,mindegy milyen autó van alattad.Főleg ha normálisan közlekedsz.
2010. szept. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem ismerem az anyagi helyzeted,de venni kéne 1 használt nagyobb autót,lehet az pl.Skoda Felícia,Lada Szamara vagy más olcsó,de nagyobb,relatíve jó autó.Balesetnél a "kispolszki"nem egy élet biztosítás,főleg ha utaznak rád.Sok paraszt nem bírja elviselni,ha az ő autójánál kisebb autó megy előtte/olcsóbb/muszáj neki megelőzni minden áron még akkor is ha téged veszélybe sodor.Egy nagyobb autót már nem előzgetnek ilyen könnyen,főleg,ha behúzódsz a közép vonalra,soha ne hagyd magad leszorítani.És mindezt olyan haraggal és indulattal teszi,hogy 100%-ig neki van igaza és te csak 1 darab sz@r vagy.Ismerős a dolog/gondolom a válaszomból kiderült/38évig laktam Pesten és közlekedtem a sok ideg beteg közt.Bocs a pestiektől!
2010. szept. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ugye te vagy az aki a suzukira is azt mondogatja mindig, hogy halálautó?!


A kérdésre válaszolva: ez ma Magyarország. Ha nem ülsz audiban, bmw-ben mercedesben, nem is vagy ember. Nekem is volt fityóm, én se tököltem vele sehol. Volt suzukim is, azzal se vettek emberszámba, pedig hivatásos jogsim van. Amióta nem ezekkel járok (hanem egy sima szürke egér alsó kategóriás autóval), ugyanabban a stílusban, sőt, néha inkább nagypapásan, nem vettem észre, hogy mindenáron le akarnának tolni az utakról, mint tették azt, mikor suzukit vezettem. Érdekes a magyar mentalítás, mert ezek szerint, csak akkor nem vagyok ember az utakon, amikor suzukiban, kispolskiban ülök, amikor más autó van a kezeim alatt, még ha tökölök is, másképp viselkednek velem az utakon. Érdekes módon a sok barom BMW-s sem áll bele a seggembe városban, ha 50-el merészelek menni valahol. Suzukival pedig ilyen dolog elő nem fordulhatott, hogy a BMW-s nem jön 20 centire a seggembe. Fogadd el, hogy ilyen a vezetési morál.

2010. szept. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ez nem újdonság.

A kis autókat mindig lenézik. Én motorral járok és szinte mindenki kielőz. Van aki már alig várja hogy ne jöjjön szembe semmi de valakinek még a szembe forgalom se akadály vagy a kanyar.

Az biztos, ha kocsim lesz az nem egy kis sz@ros suzuki, chevrolet lesz, hanem egy olyan aminek neve van és nem kis 3 ajtós.

Tudom ezt így könnyű mondani de inkább veszek egy 10-15 éves jó minőségű kocsit mint egy új, hulladék suzukit.

2010. szept. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez magyarország, pláne friss jogsis gyerekek és nagypofájú kisfarkú idióták játszák ezt.

Amúgy nem csak kispolskival szívóznak, Nekem egy kombi omegám van és nemrégen egy astrás nagyokos úgy gondolta, hogy az elsőbbségadás tábla nem vonatkozik rá, röhögve adott gázt és fordult ki elém. 1700kg+3személy+cuccos, közel 2 tonna bizony totálkárosra törte az opelt.

Ja és még Én voltam a buz-igyerek, mert nekimentem.

Hozzátenném, nagy rutinnal rendelkező 18 éves tapasztalt sofőr volt és a barátja még okosabb volt.

2010. szept. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:50 --Neked válaszolok! Én még soha nem írtam a Suzukiról,hogy halál autó,bár közel jár a véleményem hozzá.A "kispolszki"véleményem szerint a Suzukinál is veszélyesebb!Nézd meg a mostani jármű parkot a fele ilyen-olyan terepjáró,1.5-2T alatt ma már nem is nagyon van autó/kis túlzással/.60-70km/h-s ütközésnél mi marad a "kispolszki"-ból és a sofőrből?Egyszóval minél nagyobb autóban ülünk,annál nagyobb a biztonság,de gondolom sok újat ezzel nem mondtam.

2010. szept. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65% köszönöm a válaszodat, egyetértek veled, hogy minél nagyobb egy autó, annál biztonságosabb. DE! Magyarországon tudtommal csak olyan gépjármű kerülhet forgalomba, ami az alapvető biztonsági normákat teljesíti, tehát aki benne ül nincs potenciális veszélyben. Ha veszélyeztetné az utasokat, nem kaphatna forgalmi engedélyt, sem műszakit. A kispolszki inkább veszélyesebb, mivel, ha 20km/h-nál nagyobb az ütközés az elejével, akkor ott a rövid lábtér miatt biztos, hogy törik valami, ebben egyetértünk. Szerintem te is tisztában vagy a közlekedési kultúránkkal, nem kell bemutatnom mit művel egy-két 17-18 éves "profi sofőr", és persze nagy audis, mercis maffiózó az utakon. Sajnos az a baj, hogy akinek nincs sok pénze, és van esze az utakon, azt lenézik, hogy milyen autóval jár, és ha nem nagy az az autó, csakazért is "megszivatják, mert milyen jó is az". Remélem egyetértünk, hogy ez nonszensz.
2010. szept. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!