Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hol van lehetőség tehergépkocs...

Hol van lehetőség tehergépkocsi/busz vezetésre gyakorlás céljából?

Figyelt kérdés

Nemrég csináltam meg a C+GKI-it viszont munkába állás előtt úgy érzem nem ártana kicsit gyakorolni. Ha csak zárt pályán odaadják nekem pár órára ahol bohóckodhatok magamnak az is jó, de a legjobb lenne valakivel forgalomba aki mondaná nekem, hogy kanyaríveket hogyan érdemes venni úgy hogy ne kaszáljak el semmit, mikre kell odafigyelni stb illetve az se lenne rossz ha legalább egy 12tonással mehetnék, hogy a nagyot szokjam meg.


Autósiskolák kiestek már hívtam nem egyet illetve azt is ahol szereztem a jogsit, annyi jelentkező van és annyira zsúfolt a naptáruk hogy nincs abszolút szabad órájuk ilyenekre, még a saját tanulóiknak se tudnának igény esetén plusz órát biztosítani.


Olyat mint mondjuk B-s jogsinál a "jogsiutan" meg hasonlók nem találtam tehergépkocsival kapcsolatosan. Egyénileg bérelni pedig az a baj, hogy elég húzos mert kb 80-90ezer a legeslegolcsóbb napi bérleti díjas amit találtam, ezen felül még aznapra a tüzelőanyag lenne minimum 30ezer plusz a 400ezer kaukció sem kevés, de ennél egyébként 90%-ban drágább illetve ezek elsősorban vállalkozóknak, cégeknek vannak fuvarozásra nem pedig magánszemélyeknek gyakorolgatás céljából.


Tudom, hogy a cégeknél van betanítás és hogy az elején mész pár hetet 4 kézben mielőtt kiengednek élesben, viszont én jobbnak tartanám úgy odamenni bárhova hogy már fel tudok mutatni valami minimális vezetési tudást, elvégre nem kéne nagyon sok mindent megtanulni, inkább csak a méretet kellene megszokni.


A busz-t csak azért tettem bele a kérdésbe, mert zárt pályán magánterületen ha nincs jogsid akkor is azt vezethetsz amit akarsz és mivel buszozni valószínűleg soha nem fogok, azért érdekelne a jövőben egyszer kipróbálni milyen mégis egy olyan hatalmas emeletes dögöt vezetni főleg olyan alacsonyan ülve.



2022. febr. 5. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen hely nincs, max ha ismersz valakit egy cégnél.
2022. febr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Buszhoz ezt tudom ajánlani, bár ez Ikarus, ami nem "alacsonyan ülve" vezetendő. :D


[link]

2022. febr. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszi, igaz ezzel még a teherautós dolog nincs megoldva viszont ez a buszos élményvezetés tök jó és nem is annyira drága.

Még nem is találkoztam ezzel pedig nézegettem csomó élményvezetős meg hasonlós dolgokat is ajándéképpen barátomnak, azt hittem csak nyílt napokon van erre lehetőség. Mondjuk végülis akár busszal is gyakorolhatok teherautózás előtt habár nem tudnám most megmondani melyik a nehezebb, egy 12 tonnás teherautóval vagy egy ilyen Ikarus-al manőverezni.

2022. febr. 12. 18:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!