Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Friss C kategóriás 0km-es...

Friss C kategóriás 0km-es hogyan kezdjen munkába?

Figyelt kérdés

Mert ugye B kategóriával vezetgeted a saját autódat, én pl pont úgy kezdtem hogy ételfutár voltam robogóval AM jogsival, aztán B jogsi autó amivel futárkodtam, aztán már céges kocsival futárkodtam, aztán másik autó amivel már nem dolgoztam hanem elmentem autómentőzni amivel szerintem szereztem kellő teherautós gyakorlatot majd végül elmentem olyan céghez aminél hűtős kisbuszokkal húst, húskészítményt illetve tejterméket vittem boltokba egész Kelet-Magyarországon. Szóval idáig megvan a tapasztalat személyautóval.


Aztán most December végén hajnalban munkába menet motoron voltam egy autós pedig sávon belül jobbról előzött és szépen letarolt a faszba, úgyhogy darabokra tört a kulccsontom jelentős elmozdulással, mentő, műtét aztán most 8-12 hét pihi meg gyógytorna meg f*szom és remélhetem, hogy tudok majd még raklapokat húzogatni meg árút rakodni.


Viszont ha már így alakult akkor itt az ideje a váltásnak, még tavasszal raktam le a C+GKI-t csak nem volt értelme váltanom mert munkahely, fizu, minden jó volt. Egy problémám van csak.. hogy nem vezettem még soha rendes teherautót.


Mármint az oktatáson túl. Most egy 0km-es kezdőnek tegyük fel legjobb esélyeim a Waberer's mondjuk ami nem rossz vagy ha esetleg elmennék valami kisebb céghez, családi vállalkozáshoz stb. Hogyan működne a dolog?


Ha megvan a C, GKI, kártya akkor beülök és már mehetek is? Mert hát jogsi megvan akkor elvárnák hogy tudjak vezetni. De 0km-rel meg ki az aki ráültet egy sofőrt egy autóra, hogy menjél aztán lesz ami lesz.

Szóval hogy működik ez, valakinek van tapasztalata?


Mert teherautót nem tudok venni magamnak, hogy azzal járjak boltba meg gyakoroljak. Itt gondolom akkor élesben megy a tanulás.



2022. jan. 12. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:
96%
Annyira keresik a C-s sofőrt a cégek, hogy 10-ből 7 azonnal felvesz.
2022. jan. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 10 deka farhát ***** válasza:

Három opciót tudok elképzelni:

1. A cég először váltósofőrként alkalmaz és beültet egy másik sofőr mellé

2. Felvesz 0 km-rel

3. Nem vesz fel.


Ha a 3. eset lép életbe, még mindig hamar találsz olyan céget, anelyik az első kettő közül választ.

2022. jan. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 10 deka farhát ***** válasza:

Viszont a rakodásnál neked is lehet, hogy segítened kell, ezt azért mérlegeld a sérüléseiddel.


Vaaaaagy... elmész a C jogsiddal autóbuszvezető tanulónak valamelyik közlekedési vállalathoz.

2022. jan. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!